triflin yerine ne kullanacağız

gündendi yeri hazırlarken attığımız triflin artık yasaklandı. yasaklanmasa bile aslında o kadar iyi bir ilaç değil. yabancı otu engelliyor fakat gündendiyide zayıflatıyor ayrıca ertesi sene ekilecek olana bile zararı var. neyse artık triflin yok.

* arkadaşlar size sorum şu:
tohum yatağı hazırlarken toprak altına atılabilecek yani ekmeden önce ilacı atacaksın sonra aysan veya trımınkla karıştırarak tohum yatağı hazırlanırken kullanılacak ilaç başka neler vardır.

* diğer sorum şu :
bir tane ilaç çeşidi öğrendim. bunu kullanan arkadaşlar aramızda var mıdır. etkisi nasıldır. ilacın ismi " stomp extra " .

Resimler ve ekler

• stomp extra.jpg
    stomp extra.jpg
    106.8 KB · Görüntüleme: 749
Triflin ilacının zararı vardı. Biraz fazla kacirsan ertesi sene ekecek oldugun ürünün hiç cikmamasina kadar zararı vardı.
Dozajını az atiyorduk biz. Dekara 200g yazıyordu biz 80 - 90 gr atiyorduk yetiyordu otu engellemesi için.
Onun yerine ne kullanabiliriz onu merak ediyorum.

Triflin ilacının zararı vardı. Biraz fazla kacirsan ertesi sene ekecek oldugun ürünün hiç cikmamasina kadar zararı vardı.
Dozajını az atiyorduk biz. Dekara 200g yazıyordu biz 80 - 90 gr atiyorduk yetiyordu otu engellemesi için.
Onun yerine ne kullanabiliriz onu merak ediyorum.

İlaç atılabilen tohumlar vardı.Verimleri nasıl normal tohumlara göre bilginiz var mı?

Ben kullandim kisaca anlatim.
Soyledigin ilacin uzerine 20 gun icinde yagmur yagmazsa bi ise yaramiyor. Bu ilaci genelde sulanacak yerler icin kullaniyorlar. Allahtan ben kullandiktan sonra yagmur yagdi. Etkisi super. Hic ot secmiyor. Tertemiz. Al sana kaniti.

8c63a014f1e6122b511477631dba6927.jpg

3d3963229d53bcd2a6f0bbce42774a3c.jpg

c54273d66524d23715fa6185097abdf2.jpg

Elimde 1 sene beklemis tohum vardi. Bozuk cikti. Cimlenmedi ve ikinciye ektim. Bu yagmur yagmis hali. Tavsiye ederim ama yagmur riskini goz onunde bulundur derim. Benim profilimde actigim konulara bak gorebilirsin ayni resimleri. Kolay gelsin.

Ben kullandim kisaca anlatim.
Soyledigin ilacin uzerine 20 gun icinde yagmur yagmazsa bi ise yaramiyor. Bu ilaci genelde sulanacak yerler icin kullaniyorlar. Allahtan ben kullandiktan sonra yagmur yagdi. Etkisi super. Hic ot secmiyor. Tertemiz. Al sana kaniti.

8c63a014f1e6122b511477631dba6927.jpg

3d3963229d53bcd2a6f0bbce42774a3c.jpg

c54273d66524d23715fa6185097abdf2.jpg

Elimde 1 sene beklemis tohum vardi. Bozuk cikti. Cimlenmedi ve ikinciye ektim. Bu yagmur yagmis hali. Tavsiye ederim ama yagmur riskini goz onunde bulundur derim. Benim profilimde actigim konulara bak gorebilirsin ayni resimleri. Kolay gelsin.
Çok sağolasın . Yağmur ayrıntısını bilmiyordum stomp extranin. Peki dekara ne kadar ilaç atmistin, triflin gibi gündendiyi durdurma gibi durum var mı ve dozajı fazla kacirsan bi daha ki seneye zararı oluyor mu.