TrakKulüp'te Üyenin Konularını ve Gönderilerini Gizlemek

Engelleme sistemi nedir? Bildiğiniz gibi kalabalık ortamlarda farklı düşüncelere sahip, farklı bölgelerden, farklı kültürlerden, farklı eğitim seviyelerine sahip, farklı siyasi görüşlerde insanlar olabilir. Farklılıklar aslen bir rengimizdir ancak herkesin farklılıklara tahammülü aynı olmayabilir. Bunun için sizleri düşündük. Sitemizde gönderilerini ve konularını görmek istemediğiniz, size özel mesaj göndermesini istemediğiniz kişiler varsa bu kişileri engelleyebilirsiniz. Böylece bu kişiye ait hiç bir içeriği sitede görmezsiniz. Bazen üyelerimiz "şu kişinin olması beni rahatsız ediyor, sürekli gereksiz konular açıyor, bu kişinin olduğu ortamda ben olmak istemiyorum" diyerek serzenişte bulunuyorlar. Artık tahammül edilemeyenlerin mesajlarını görmemek için kendinizi kısıtlamanıza gerek yok, sitemiz sizin için kısıtlayacak. Engellenen kullanıcı engelin farkında olmaz ve engellendiğine dair bir bildirim almaz.

Not: Bu özellik sitemizin masaüstü ve mobil sürümünde, yeni uygulamamızda çalışmaktadır. Aşağıdaki anlatım masaüstü sürüme göredir, ancak mobil sürüm ve yeni uygulamada da yöntem aynıdır.

Engelleme nasıl yapılır? Engellemek istediğiniz üyenin ismine tıklayın. İster açılan pencerede, isterseniz de üyenin profil sayfasındaki "Engelle" butonuna basın. Bu kadar kolay.

1.jpg

2.jpg

Engellediklerimiz nasıl görürüm? Engelledikleriniz görmeniz için sağ üst köşede bulunan kullanıcı adınıza tıklayın. Açılan pencerede "Engellediklerim" butonu göreceksiniz.

4.jpg

5.jpg

Engeli nasıl kaldırırım? Engellemeyi nasıl yapıyorsanız aynı şekilde engeli de kaldırabilirsiniz.

3.jpg

Son düzenleme:
Engellendiğinizi anlamanız oldukça zordur. Bir üye sizi engellerse sizin gönderilerinizi göremez ancak siz onun gönderilerini görmeye devam edersiniz. Yani onun gönderilerini görmemeniz, engellendiniz anlamına gelmez. Ayrıca sizi engelleyen birisine özel mesaj gönderseniz bile "engellendiniz" uyarısı almazsınız, mesaj gönderilir ancak karşıya ulaşmaz. Kısaca engellemek demek "ben o kişinin hiç bir gönderisini, özel mesajını görmek istemiyorum" demektir, "o benim gönderilerimi görmesin" demek değil. Bir kişinin gönderisini görmüyorsanız o değil, siz engellemiş olabilirsiniz.
Benim yönümden konu çok açık ve ortada.Elbette görmemem engellendim anlamına gelmez çünkü kişi zaten siteden ayrılmıştır ya da ileti yazmıyordur.Ancak alıntılanmış iletisinin orjinalini görmüyorsam bu ne demek oluyor? Benim karşı engellemem bunu anladıktan sonra oldu,öncesinde olsa elbette benim yüzümdendir.Kişi benim yazdıklarımı görmüyorsa ben de onunkileri görmem olur biter.Diğer kişileri de böyle tespit ettim.Alıntılanmış iletide,yazan kişinin orjinal metinde sonradan yaptığı değişiklikler bile değiştirilemiyor.Kişi sonradan kullanıcı adını değiştirse bile eski kullanıcı adı da değişmiyor.Şimdi siz yeni bir programla beni engelleyenin alıntılanmış iletisini de benden gizleseniz ben onu yine anlarım çünkü alıntılayan ,alıntıladığı iletiye cevap yazdığından yazdıkları dayanaksız kalır tutarsız olduğu görülür.Bir çok eski iletide kullanıcı adlarının ne ile değiştiğini böyle anlıyorum.Neyse çokta önemli değil,sitenin yeni bir özelliği yürürlüğe girdi ve başkalarıyla beraber ben de kullanmaya başladım.

• Beğen
Tepkiler: Yunus sarı