TrakKulüp'te Üyenin Konularını ve Gönderilerini Gizlemek

Engelleme sistemi nedir? Bildiğiniz gibi kalabalık ortamlarda farklı düşüncelere sahip, farklı bölgelerden, farklı kültürlerden, farklı eğitim seviyelerine sahip, farklı siyasi görüşlerde insanlar olabilir. Farklılıklar aslen bir rengimizdir ancak herkesin farklılıklara tahammülü aynı olmayabilir. Bunun için sizleri düşündük. Sitemizde gönderilerini ve konularını görmek istemediğiniz, size özel mesaj göndermesini istemediğiniz kişiler varsa bu kişileri engelleyebilirsiniz. Böylece bu kişiye ait hiç bir içeriği sitede görmezsiniz. Bazen üyelerimiz "şu kişinin olması beni rahatsız ediyor, sürekli gereksiz konular açıyor, bu kişinin olduğu ortamda ben olmak istemiyorum" diyerek serzenişte bulunuyorlar. Artık tahammül edilemeyenlerin mesajlarını görmemek için kendinizi kısıtlamanıza gerek yok, sitemiz sizin için kısıtlayacak. Engellenen kullanıcı engelin farkında olmaz ve engellendiğine dair bir bildirim almaz.

Not: Bu özellik sitemizin masaüstü ve mobil sürümünde, yeni uygulamamızda çalışmaktadır. Aşağıdaki anlatım masaüstü sürüme göredir, ancak mobil sürüm ve yeni uygulamada da yöntem aynıdır.

Engelleme nasıl yapılır? Engellemek istediğiniz üyenin ismine tıklayın. İster açılan pencerede, isterseniz de üyenin profil sayfasındaki "Engelle" butonuna basın. Bu kadar kolay.

1.jpg

2.jpg

Engellediklerimiz nasıl görürüm? Engelledikleriniz görmeniz için sağ üst köşede bulunan kullanıcı adınıza tıklayın. Açılan pencerede "Engellediklerim" butonu göreceksiniz.

4.jpg

5.jpg

Engeli nasıl kaldırırım? Engellemeyi nasıl yapıyorsanız aynı şekilde engeli de kaldırabilirsiniz.

3.jpg

Son düzenleme:
Engelleme sistemi nedir? Bildiğiniz gibi kalabalık ortamlarda farklı düşüncelere sahip, farklı bölgelerden, farklı kültürlerden, farklı eğitim seviyelerine sahip, farklı siyasi görüşlerde insanlar olabilir. Farklılıklar aslen bir rengimizdir ancak herkesin farklılıklara tahammülü aynı olmayabilir. Bunun için sizleri düşündük. Sitemizde gönderilerini ve konularını görmek istemediğiniz, size özel mesaj göndermesini istemediğiniz kişiler varsa bu kişileri engelleyebilirsiniz. Böylece bu kişiye ait hiç bir içeriği sitede görmezsiniz. Bazen üyelerimiz "şu kişinin olması beni rahatsız ediyor, sürekli gereksiz konular açıyor, bu kişinin olduğu ortamda ben olmak istemiyorum" diyerek serzenişte bulunuyorlar. Artık tahammül edilemeyenlerin mesajlarını görmemek için kendinizi kısıtlamanıza gerek yok, sitemiz sizin için kısıtlayacak.

Not: Bu özellik sitemizin masaüstü ve mobil sürümünde, yeni uygulamamızda çalışmaktadır. Aşağıdaki anlatım masaüstü sürüme göredir, ancak mobil sürüm ve yeni uygulamada da yöntem aynıdır.

Engelleme nasıl yapılır? Engellemek istediğiniz üyenin ismine tıklayın. İster açılan pencerede, isterseniz de üyenin profil sayfasındaki "Engelle" butonuna basın. Bu kadar kolay.

Ekli dosyayı görüntüle 55336

Ekli dosyayı görüntüle 55335

Engellediklerimiz nasıl görürüm? Engelledikleriniz görmeniz için sağ üst köşede bulunan kullanıcı adınıza tıklayın. Açılan pencerede "Engellediklerim" butonu göreceksiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 55337

Ekli dosyayı görüntüle 55338

Engeli nasıl kaldırırım? Engellemeyi nasıl yapıyorsanız aynı şekilde engeli de kaldırabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 55339
Çok güzel bi uygulama olmuş sizi tebrik ediyorum geçte olsa dogru yolu buldunuz saygılar kolay gelsin [emoji6]

Uhhhhh!!!
Engellenen adama da şu kişi sizi engelledi diye bildirim gitmeli bence.
Letgoda bu özellik var bir satıcı sizi engellediğinde ona msj göndermeye çalışıyorsunuz kişi sizi engelledi diyor.
Yav zaten kaç kişiyiz aktif üye,herkes birbirini tanıyor,ben anlasamadigim birinin yorumunu okumuyorum ,çünkü bin tane âlimde getirsen anlatamazsın,adam hadsiz olunca bilim aciz kalıyor,cok-da şey yapmamak gerek(Bu senin lafın Şevket)🤣

İki kişi daha tespit ettim ,onlarıda derhal engelledim.

İmleçle üyenin adının üzerine geliyoruz,tıklama sonucu çıkan listeden engelle kelimesine basıyoruz,hepsi bu.
Üstadım arkadaşın sorduğu seni engelleyenleri nasıl tespit ettin.
Bende merak ettim nasıl anladın örneğin ben seni engelledim sen bunu nasıl fark ettin?

Üstadım arkadaşın sorduğu seni engelleyenleri nasıl tespit ettin.
Bende merak ettim nasıl anladın örneğin ben seni engelledim sen bunu nasıl fark ettin?

Çok basit, sizi engelleyenin bir mesajını alıntılayan olursa orda o alıntıyı görüyorsunuz ama o mesajın orjinalini konuda göremiyorsunuz.
Ya da aynı kişinin üst üste iki mesajı olur ve mesajlar birbirinden içerik olarak kopuk olursa ,arada bir kişinin yazdığı ama sizin göremediğiniz bir mesaj olduğunu düşünebilirsiniz (bu yol biraz tahmini).

Ayrıca,trakkulüpe üye olmadan ziyaretçi olarak girerseniz,ilgili konuda sizin üye olarak girdiğinizde göremediğiniz iletinin olduğunu görürsünüz.

Son düzenleme:
Çok basit, sizi engelleyenin bir mesajını alıntılayan olursa orda o alıntıyı görüyorsunuz ama o mesajın orjinalini konuda göremiyorsunuz.
Ya da aynı kişinin üst üste iki mesajı olur ve mesajlar birbirinden içerik olarak kopuk olursa ,arada bir kişinin yazdığı ama sizin göremediğiniz bir mesaj olduğunu düşünebilirsiniz (bu yol biraz tahmini).
Cemal abi sizi engelleme işi bi yanlışlıkla olan bi durum olmasın.
yani ne bileyim siz gibi saygılı mütavazi birini neden engeleme gereği duymuşlar biraz garipsedim dorusu.

Cemal abi sizi engelleme işi bi yanlışlıkla olan bi durum olmasın.
yani ne bileyim siz gibi saygılı mütavazi birini neden engeleme gereği duymuşlar biraz garipsedim dorusu.
Tahminim: Tarımsal kredilerin amaç dışı kullanımının vicdani olmadığını çünkü cari (geçerli) faizdeki sübvansiyonun devlet tarafından karşılandığını,devletin parasınında 83 milyon kişiye ait olduğunu yazdığım ileti.Bu konuda, fikrimde bir değişiklik yok.

Son düzenleme:

Tahminim: Tarımsal kredilerin amaç dışı kullanımının vicdani olmadığını çünkü cari (geçerli) faizdeki sübvansiyonun devlet tarafından karşılandığını,devletin parasınında 83 milyon kişiye ait olduğunu yazdığım ileti.Bu konuda, fikrimde bir değişiklik yok.
Diğer iki arkadaşın sebebini bilmiyorum.Bir tanesini hiç tanımam zaten.Onlar belki yanlışlıkla yapmış olabilir.
Enteresan.
"Çalıyor ama yapıyor" demenin diyemi engellendin abi.
🤣🤣🤣
O adam engellesin abi seni. Ne işin olacak öyle adamlarla.

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.
Engellendiğinizi anlamanız oldukça zordur. Bir üye sizi engellerse sizin gönderilerinizi göremez ancak siz onun gönderilerini görmeye devam edersiniz. Yani onun gönderilerini görmemeniz, engellendiniz anlamına gelmez. Ayrıca sizi engelleyen birisine özel mesaj gönderseniz bile "engellendiniz" uyarısı almazsınız, mesaj gönderilir ancak karşıya ulaşmaz. Kısaca engellemek demek "ben o kişinin hiç bir gönderisini, özel mesajını görmek istemiyorum" demektir, "o benim gönderilerimi görmesin" demek değil. Bir kişinin gönderisini görmüyorsanız o değil, siz engellemiş olabilirsiniz.