Td 65 cift ceker 3 silindir almak istiyorum kullananlar bilgi verebilir mi?

Mahmutcum dat vermez bak abimde sölemiş tecrübe konuşuyo.
3 silindir traktör zaten daha iyidir demiyorum fakat tek çekerle yapmak var birde 3 silindirde olsa çiftceker var. 65lik 3 silindir le 75lik tek cekere pulluklari takip deneyelim arada fark olur zorlansada sert yerde ciftceker rahat gider. Bana göre 4 silindir alınsa daha iyidir ama çiftcekerin yeride her zaman başkadır

Mahmutcum dat vermez bak abimde sölemiş tecrübe konuşuyo.
3 silindir ile 4 silindiri pullukta degilde hasbaysiz balyada deneyen bi akraba var,70 56 vardi 4 ceker ot bagliyodu satti 5403 aldi,5403 70 56 dan cok daha rahat ceviriyo makineyi diyo.Silindir bence cokta onemli degil onemli olan motorun,aktarma organlarinin teknolojisi.

1990 model 265 satıp 5600 saatteydi
2001 model gri gövde 4460 saatteydi
4 çıkışlı baklavalı blok
540-750 kuyruk mili
Hepsi traş şehir efsanesi inanmayın böyle şeylere.
60-66 4×4 satın almıştım 6 yıl uğraştım olmuyor
Inaninki öyle bir hata yaptık
Traktor gitmiyor
3 lü 12 numara pulluğu çekemiyor
2 li 14 numara alpler pulluğu çekemiyor
Çift ceker olması dolu römork ile nakliye de biraz avantajli idi kesinlikle 4 silindirli bir traktör satıp da 3 silindirli bir traktör almayın.
Hele hele 3075 deutz motor traktör satılıp da
Td 65 facia olur
3075 den sonra alınacak traktör 80-100 hp arası çiftçeker bir traktör olmalı.
Hatta 75c yi bile tavsiye etmiyorum obile hafif kalır.
Çünkü 3075 D fergusondan bahsediyoruz.

Son düzenleme:

1990 model 265 satıp 5600 saatteydi
2001 model gri gövde 4460 saatteydi
4 çıkışlı baklavalı blok
540-750 kuyruk mili
Hepsi traş şehir efsanesi inanmayın böyle şeylere.
60-66 4×4 satın almıştım 6 yıl uğraştım olmuyor
Inaninki öyle bir hata yaptık
Traktor gitmiyor
3 lü 12 numara pulluğu çekemiyor
2 li 14 numara alpler pulluğu çekemiyor
Çift ceker olması dolu römork ile nakliye de biraz avantajli idi kesinlikle 4 silindirli bir traktör satıp da 3 silindirli bir traktör almayın.
Hele hele 3075 deutz motor traktör satılıp da
Td 65 facia olur
3075 den sonra alınacak traktör 80-100 hp arası çiftçeker bir traktör olmalı.
Hatta 75c yi bile tavsiye etmiyorum obile hafif kalır.
Çünkü 3075 D ferguson bahsediyoruz.
İskender abi kimseye iyilik yaramaz boşver bizimki sadece fikir vermek istediğini al kardeşim ama son pişmanlık neye yarar [emoji6]

TD65D K.K. li 3 yıldır kullanıyoruz. Şu anda 400 küsür saatte bu saate kadar. 1 kere ileri geri şatıl değişti ama çok stabil değil, bir kere fren işlem gördü frenleri hala zayıf birde şarj dinamosu bilya dağıttı komple değişti 1000 lira civarı bir masrafı oldu. Bir kerede klima gazı yenilendi. Bunların hepsi yetkili serviste oldu kayıtları var. 3075 in vites geçişlerini bile özlersin. TD65 in çekişi fena değil , yakıtta az yakar. Sana özel bir tavsiye vereyim. Eğer 3075 tek çekerse 4x4 e çevirebiliyorsan çevir daha az maliyetle eski malını çok daha verimli bir mal haline getirirsin.

Bir akrabam 2016 yılında sıfır TD65D alıp 2 ay sonra yine sıfır TD75D ile değistirdi. 2 ay içerisinde 2-3 kez shuttle arızalandı. Ayrıca çekişi çok da iyi değildi. Ama TD75D'nin shuttle kolu ve çeki gücü çok daha iyiydi.
Bu traktörleri çok kullanan biri olarak size tecrübelerimi aktaracağım ve sonra da size bir öneride bulanacağım, tercih sizin.

TD75D serisinde karşılaştığımız arızalar: Traktörde bir fren pedalı var ama frene basınca (özellikle rampa aşağı sanırsın ki traktörün arkası dağılacak) arka kovanlardan hem tireşimli bir ses geliyor hem de fren tutmuyor. Marş dinamosu iki defa arazılandı ve ikincisinde değişti. Arka hidrolik kolları bazen çalışmıyor, çünkü ısınınca şanzıman yağında buharlaşma oluyor. Yıl olmuş 2020 ön dümenlemede hala rot demiri kullanılıyor ve bu yüzden ön lastikler düzensiz aşınıyor. Traktör hava yapınca mazot havasını almak çok uğraştırıyor. Rampada debriyajsız ve frensiz olarak shuttle kolunu kullanırsan, traktör stop ediyor. Kısaca ufak-tefek arızalara rağmen güzel bir traktör. Ama ben olsam, Case JX65C ya da JX75C'yi gözü kapalı alırım.

Traktorun havasini almak.cok basit sadece yontemi bilmek lazim mazot filtresinin.uzerindeki vidayi gevsetip yakit otomatiginden pompalamak yeterli hemen calisir enjektör sökmek felan yanlis aldigimiz ürünün kullanici klavuzna baksak hersey kolay olacak

• Beğen
Tepkiler: Ysener
Bir akrabam 2016 yılında sıfır TD65D alıp 2 ay sonra yine sıfır TD75D ile değistirdi. 2 ay içerisinde 2-3 kez shuttle arızalandı. Ayrıca çekişi çok da iyi değildi. Ama TD75D'nin shuttle kolu ve çeki gücü çok daha iyiydi.
Bu traktörleri çok kullanan biri olarak size tecrübelerimi aktaracağım ve sonra da size bir öneride bulanacağım, tercih sizin.

TD75D serisinde karşılaştığımız arızalar: Traktörde bir fren pedalı var ama frene basınca (özellikle rampa aşağı sanırsın ki traktörün arkası dağılacak) arka kovanlardan hem tireşimli bir ses geliyor hem de fren tutmuyor. Marş dinamosu iki defa arazılandı ve ikincisinde değişti. Arka hidrolik kolları bazen çalışmıyor, çünkü ısınınca şanzıman yağında buharlaşma oluyor. Yıl olmuş 2020 ön dümenlemede hala rot demiri kullanılıyor ve bu yüzden ön lastikler düzensiz aşınıyor. Traktör hava yapınca mazot havasını almak çok uğraştırıyor. Rampada debriyajsız ve frensiz olarak shuttle kolunu kullanırsan, traktör stop ediyor. Kısaca ufak-tefek arızalara rağmen güzel bir traktör. Ama ben olsam, Case JX65C ya da JX75C'yi gözü kapalı alırım.
Bu yazdığında ileri geri konusunda haklısın cenap abi bizimde geride takılı kaldi iki kere servis tarlaya geldi kolun icinde takılı kalan yeri düzeltti neyse sonra icindeki parçayı değişti, bizimki 2014 ama sonradan 2017 den itibaren yeni sisteme geçilmiş hatalar giderilmis. Bizim tek sorun ondan dolayı oldu ama şükür ne marş dinamosu nede hidrolik kollarla ilgili sorun oluştu. 3 silindir 65 hp ye göre normal seviyede bir traktör, sevmediğim bir yönü 2/2 de motor gidiyor pulluk patlatmada 2nin 3e atınca hizli geliyor yemiyor ilk sürümde.
Onun dışında bence alınıp kullanılabilecek bir traktör

• Beğen
Tepkiler: Traktrc