Td 65 cift ceker 3 silindir almak istiyorum kullananlar bilgi verebilir mi?

Td 65 cift ceker 3 silindir almak istiyorum kullananlar bilgi
Çok kullanmadım ama çevremde bolca var. Öncelikle 3 piston deyip yabana atmayın işini yapan bir makina sadece bir tık dönümü ağır o da rahatsız edecek kadar değil. 2.9 litre motordan 260 nm gibi bir tork çıkarıyor. Tatminkar bir hidroliği var jd gibi üzmez. Parçası boldur, parça maliyeti pahalı denemez. Bence alınabilir ama imkan varsa kendi sınıfında 65c daha konforlu ve çalışkandır. Söz konusu td65'se @cemal ÖZTÜRK aga benden çok daha yetkindir,ona da sormak lazım :) Allah hayırlısını nasip etsin.

Valla ben 2014 ten 2020 ye kadar bindim 3 silindir evet ama 4 silindire kafa tutan cinstendi , beygirine göre biraz ağır ama 3 silindirle o ağırlığın üstesinden geliyor parça bol tamir kolay tek sıkıntı ileri geri levyesi onuda düzgün kullanırsan sıkıntı yok bayılır bir vites düşük gider ama cekmem demez

2005 den beri kullanıyorum şuan 6 bin saat civari oldu
2012 yılında 2350 saate baskı kenti hatam yüzunden degişti 15 gün önce ilk defa ileri geri dişlisi degisti oda zor geciyordu sokmüsken baskı yine degisti
2015 den 2018 e kadar 500 dekar yer sürup 1000 dekar uzeri yıllık ekim yaptim
Simdi balyada kullaniyorum
Bu sezon 30 bin balya traktor 0 masrafla sezonu tamamladı ben cok cok memmunum
Uzun zamandir degistirmeyi düsünüyordum artik uzun zaman degiştirmeyi düşunmüyorum değiştirirsemde mf 240ı verip 75 yada 90 alirim

Valla ben 2014 ten 2020 ye kadar bindim 3 silindir evet ama 4 silindire kafa tutan cinstendi , beygirine göre biraz ağır ama 3 silindirle o ağırlığın üstesinden geliyor parça bol tamir kolay tek sıkıntı ileri geri levyesi onuda düzgün kullanırsan sıkıntı yok bayılır bir vites düşük gider ama cekmem demez
Mozotun zoruyla gidiyor yine de 4 silindirin yerini tutmaz yorumunuz icin tesekkurler

2005 den beri kullanıyorum şuan 6 bin saat civari oldu
2012 yılında 2350 saate baskı kenti hatam yüzunden degişti 15 gün önce ilk defa ileri geri dişlisi degisti oda zor geciyordu sokmüsken baskı yine degisti
2015 den 2018 e kadar 500 dekar yer sürup 1000 dekar uzeri yıllık ekim yaptim
Simdi balyada kullaniyorum
Bu sezon 30 bin balya traktor 0 masrafla sezonu tamamladı ben cok cok memmunum
Uzun zamandir degistirmeyi düsünüyordum artik uzun zaman degiştirmeyi düşunmüyorum değiştirirsemde mf 240ı verip 75 yada 90 alirim
Yorumunuz icin tesekkurler dikkate alicam

4 silindir motorlar 4000 cc 3 silindirliler 3000 cc mutlaka fark olur ama 65 beygir güç için çok da gerek yok bence 3 silindir yeterli kendim de 75lik 3 silindir kullanıyorum çiftte ve römork ile her işimi görüyor. Arkasına kuyruk mili ile çalışan ağır ekipman takacaksan 4 silindir daha avantajlı olur. Td 65 sınıfının en verimli traktorlerinden biridir.

Neden alınmasın 3 silindir ama sizin tek çeker 75lik 4 silindir motorun yaptığını fazlasını bile yapar, en azından tarla sürümü daha rahat olur tarladan yük çıkartırken falan çift çeker her zaman avantajdır tek çekere göre
MF 3075 (DIN) , 55,9 kw , 75 hp , 300 n.m. %32 tork yedeği olan bir modeldir.
4 lt, turbo lu , 19:1 sıkıştırma oranı ideal seviyede , 215 gr.kw/h özgül yakıt tüketimi gayet yerindedir.
Motor %50 ve %100 yüklerde 213-217 gr.kw/h özgül yakıt tüketimine sahip, tam yükle kullanılabilen, sıkıştırmaya gelebilen özellik taşır.
Traktör ağırlığı 3688 kg'dır.
Traktör 4 soklu 10-12" pulluğu çoğu şartta zorlanmadan çeker.
Hidrolik pompa debisi 36 lt/dk , 175 bar, 2600 kg kaldırma kapasitesi.
Dönüş çapı , 9,4 m , yarıçapı , 4,7 m ,
JX75C , dönüş yarıçapı 3,8 m , tt4.75 te aynıdır.
TD75D ve 75 56 S model sıra başlarından geniş dönmek durumunda kalıyor.
Motor gücü azaltmadan bir üst çeki gücünde traktör önermemiz gerekir ki aynı ekipmanlarla daha pratik ve hızlı iş görülsün.
300 n.m. altındaki bir traktör %30 meyilden fazla tarlaya girdiğinde rampa yukarı 3 11" pulluğu düzgün çekmiyor.