2016 td65b kiyruk mili devreye girmiyor

Aynı olayın tam tersi köyden arkadaşın başına geldi
2016 TD75 blm geçenlerde ilk defa kuyruk mil çalişmış bidahada durmamış devamlı calisıyor kolu geçirince el debriyajı görevini yapmıyor
Daha sonra traktorun govde ile depo arasında piston kuf yapmiş ve korükler patlamış devreye alinca ordan yağ atiyor bugun servise ben goturdüm korük degişti ama kuyruk mil balatası yapısık kalmiş ayirmiyor servis biraz kullanın belki kendisi ayırır dedı yoksa traktor bölüncek arasıra kullanmak gerekir boşta bile çalışsa olur
Benim diğer td de padinaj pedala gecmiyordu donmuş kalmiş tı

Mekanik kolların oynar kısımları pastan dolayı yapışma yapabilir.
Gresörlük koyulunca da fazla gres basmaktan keçeler bozulabiliyor.
" Traktörün hiçbir tarafında yağ yok. " , denir ama görüntü güzel olur, kullanım sorunları çıkar.
Su devir daimlerinde gresörlük kullanmak faydalıdır, bilya uzun ömürlü olur.
Arka akis kovanlarında gresörlük olur, bir sıkım , motor yağı değişimlerinde 300-500 saatte bir olabilir , gres yeterlidir ama havalı gres tabancasıyla gres basılırsa keçeleri patlatıyor.
Ön takım ana mili yağlanırken uca boş gresörlük yeri yapılmış, fazla gres buradan çıkıyor.
Böyle keçe patlayan sıkıntılı yerlerde aynı zamanda tahliye deliği bırakılsa iyi olur.

Paslanan kısım , pas sökücü, gazoz, kola , ince hidrolik fren yağı veya oksijenle ısıtma gibi yöntemlerle onarılabilir.

• Beğen
Tepkiler: Emraherdogan06