Td 100 mü 5085m mi????

Simdi ben td100 kullanicisiyim.cevremdede jd kullanan var hatta 5105m kullanmis biri olarak.soyliyim jd td ye gore baya hantal dingil mesafesi kisa buna bagli olarakta donus acisida kisa ekim yaparken td tek cekerde ekim yaparken jd ciftcekere almadan yurumedi kepceli olmasi avantajdi sadece oda pullukta yolda giderken sallamamasi yakit bi nebze td den fazla ben 1 depoyla 3 gun ekim yapiyosam o 1.5 gunde depo bitiriyodu ve 2300 saatte olmasina ragmen jd ariza olayina gelirsek evet jd ariza yapmiyo ama yaptigi zaman bizim bu bolgede parcasini bulmak imkansiz gibi bisi bulsakta 1 2 ay en az tdd ise ariza yapsa bile en gec 3 gunde elinde ben biraz traktorleri yipratirim nazik kullanmaya aliskin degilimdir benim td 1844 saatte balya traktoru en fazla 3 veya 4 kere servis gelir ufak tefek arizaya bakim ucreti butun filtreler dahil 500 tl

bana şahsen peynir ekmek gibi satılan değil sağlam olsun 30 yıl kullanayım yeter o yüzden deutz 4065 aldım şu ana kadar bi sıkıntı yok çok şükür yalnız yedek parçaları cnh ye göre pahalı maot kapağı sordum 316 tl dedi yedek parcacı bende cnh nin kini aldım uydu :)
Deutz alanlar 30 yıl kullanabiliyormu arızası z, herkes traktörü alırken uzun yıllar binmek için alıyor ama ilerde kime hangi arızanın geleceğini bilemiyoruz..

Td 90 kaç model kaç saatte şimdiye kadar hangi arızaları çıkardı. 2 traktör de de kullandığınız en ağır ekipman nedir. Selamlar.
Td 2017 ekim ayında sıfır alındı şuan 1640 saattde şimdiye kadar olan arızalarının çoğunu paylaştım forum da hidrolik pompası değişti, hidrolik beyni değişti , fren merkezi tamir edildi , akis dişlisini sıyırdı , fren balataları değişti , en son geçenlerde yine kollar havada kaldı yine hidrolik kapağı açıldı , ufak tefek arızalarını saymıyorum bile . Td sadece pulluk kazayağı işlerinde kullanılıyor.

Jd 5083 e ise 2012nin başında alındı 6000 saat civarında
Jd nin sıkıntı yapan tek arızası hidrolik kaldırma kapasitesi az olduğu için ve pulluklarımız yaylı pulluk olduğundan iki kere hidrolik itici topuzunu kırdık şuan yardımcı piston taktırdık bu sorun da çözüldü. Bir de bu yaz devirdaymı değişti o kadar da olacak kaç yıllık traktör.

Jd pulluk kazayağı işlerine ek olarak balye yapıyor.

NH kullanıcıları beni yanlış anlamasın isterim. Yerli ve piyasada güçlü olmanın avantajı ile daha iyisini yapabilirdi. Yoksa JD'nin 5M serisi de o kadar abartılacak gibi değil. Avrupa'da satılan 5M, 3'ü defadır kasa değiştirirken, bizde hala ilk üretilen seriler piyasada. Bu kısa yapılı 5M serisinin de dezavantajları vardır.

Amacımız hiç kimsenin malını kötülemek olmasın.

NH kullanıcıları beni yanlış anlamasın isterim. Yerli ve piyasada güçlü olmanın avantajı ile daha iyisini yapabilirdi. Yoksa JD'nin 5M serisi de o kadar abartılacak gibi değil. Avrupa'da satılan 5M, 3'ü defadır kasa değiştirirken, bizde hala ilk üretilen seriler piyasada. Bu kısa yapılı 5M serisinin de dezavantajları vardır.

Amacımız hiç kimsenin malını kötülemek olmasın.
Cenap abi yanlış anlama yok keşke diğer markalar da yarışa girseydi new holland ile meydanı ona bırakmasalardı. Bir sürü firma var ama üretimi geniş değil, 5m serisi güzel bende beğeniyorum dediğin gibi kasa değişikliğine gitti ama ülkemizde daha eski 5m serisi görüyoruz, john deere bile yeni kasa 5m getirmiyor buda satış politikası galiba, hayırlı akşamlar

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
Aslında TD75D Bluemaster'ın arızalarından bıkıp, 5M almak isteyen komşumuz konunun özetini anlatıyor...
Bence de hemen değiştirsin uygun fiyat
Screenshot_20191128-002222.jpg

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Bence de hemen değiştirsin uygun fiyat Ekli dosyayı görüntüle 42801
5105m'i Yapılcanlar 280bin liraya bırakıyorlardı. Türkiye geneli genel kapmanya yapmışlardı. Ben zaten artık sıfıra kimsenin gücünün yeteceğini sanmıyorum abi.
Aynı markadan devam etse, yeni TR5 alır. Zaten oda hemen hemen aynı fiyatta. Ki 5105M'de hiç yabana atılacak bir traktör değil, öteki daha kendini kanıtlayamadı bile ki zor görünüyor...

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
5105m'i Yapılcanlar 280bin liraya bırakıyorlardı. Türkiye geneli genel kapmanya yapmışlardı. Ben zaten artık sıfıra kimsenin gücünün yeteceğini sanmıyorum abi.
Aynı markadan devam etse, yeni TR5 alır. Zaten oda hemen hemen aynı fiyatta. Ki 5105M'de hiç yabana atılacak bir traktör değil, öteki daha kendini kanıtlayamadı bile ki zor görünüyor...
Tr5 105 262 bin 5105 den aşağı pek kalmaz gibi arada nerdeyse 100 bin oynuyor, hemde daha eski kasa 5m ile satışa devam avrupaya daha iyisini satışa sunuyor: ) hayırlısı diyelim herkes gönlünden geçeni alsın

• Beğen
Merhaba, forumda dikkatimi çeken bir şey; konu traktör olunca, herkes bi heyecanla yazıyor sanki. İthal bir N.H kullanıcısı olarak şu kadarını söyleye bilirim ki; yerli N.H ile ithal N.H farklı iki marka sanki. Bu kanıya varmak için kullanmaya bile gerek yok diye düşünüyorum. Zira sadece plastik aksamlarına bile bakmak yetiyor. Aslında biz burada örtülü olarak, en iyi traktörü, Alman’mı, İtalyan’mı, İngiliz’mi, Fransız’mı yapar gibi bir şeyi konuşup duruyoruz. Gerçek olan şu ki bizim iyisini “yapmadığımız”. Konudan bağımsız olarak; konu her ne olursa olsun, projelerimizin merkezinde insan değil de, rant olduğu sürece yaptığımız hiçbir şey kaliteli olmayacak maalesef.

Merhaba, forumda dikkatimi çeken bir şey; konu traktör olunca, herkes bi heyecanla yazıyor sanki. İthal bir N.H kullanıcısı olarak şu kadarını söyleye bilirim ki; yerli N.H ile ithal N.H farklı iki marka sanki. Bu kanıya varmak için kullanmaya bile gerek yok diye düşünüyorum. Zira sadece plastik aksamlarına bile bakmak yetiyor. Aslında biz burada örtülü olarak, en iyi traktörü, Alman’mı, İtalyan’mı, İngiliz’mi, Fransız’mı yapar gibi bir şeyi konuşup duruyoruz. Gerçek olan şu ki bizim iyisini “yapmadığımız”. Konudan bağımsız olarak; konu her ne olursa olsun, projelerimizin merkezinde insan değil de, rant olduğu sürece yaptığımız hiçbir şey kaliteli olmayacak maalesef.
Montaj hatalarından şikayet var, mesela Farmall 100A serisinde hidrolik kollar kendi kendine çalışıyormuş, üst serilerin dertleri hiç de az değil, efendim.Almak bir şey değilde yürütmek mesele oluyor.
Tried everything else, her şeyden yoruldum, diyenleri görüyoruz.

Bu ön yargı nedir herkeste anlamıyorum neden nh alınca servisle akraba olsun ? Sizin gibi görüşe sahip olanlara kalırsak nh kullananlar aldığı parayı servisle mazota veriyor zarar ediyor ancak.. 85m batuhanda vardı çok yaktığını falan diyordu sattılar sonra..
Bi pazar araştırmasına çıkalım. 2 modeli kullananlara soralım. Hangileri hangi modelden buna geçiş yapmış, satmayı düşünüyormu, servise kaç kere götürülmüş, arıza duruma genel memnuniyet, aklınıza ne gelirse. 5m serisi her türlü totalde td serisinden öndedir.

Montaj hatalarından şikayet var, mesela Farmall 100A serisinde hidrolik kollar kendi kendine çalışıyormuş, üst serilerin dertleri hiç de az değil, efendim.Almak bir şey değilde yürütmek mesele oluyor.
Tried everything else, her şeyden yoruldum, diyenleri görüyoruz.

İyi geceler diliyorum. Bu saatte uyumuyor oluşunuz dahi takdire şayan. Bilgili ve donanımlı olduğunuzu düşünmekle beraber, şunu belirtmek isterim ki; lisans mezunu biri olarak, ben sizin yazılarınızdan pek bir şey anlayamıyorum. Naçizane ricam, biraz daha yazım kurallarına bağlı olarak yazarsanız, (özne-tümleç-yüklem) sevinirim.

• Beğen
İyi geceler diliyorum. Bu saatte uyumuyor oluşunuz dahi takdire şayan. Bilgili ve donanımlı olduğunuzu düşünmekle beraber, şunu belirtmek isterim ki; lisans mezunu biri olarak, ben sizin yazılarınızdan pek bir şey anlayamıyorum. Naçizane ricam, biraz daha yazım kurallarına bağlı olarak yazarsanız, (özne-tümleç-yüklem) sevinirim.
Teşekkür ederim, teknoloji geliştiği için her zaman çalışabiliriz.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
65 bin ₺ lik şanzıman arızası veren deutz gördüm geçenlerde aklım durdu. İthal veya yerli traktör almanın tek kriteri arazi miktarı. Fazla arazisi olan, senelik 1000 saat traktör çalıştıran ithal alsın. Geri kalan konularda bence TD serisi alıp garantisinide 6 yıla uzattırıp binilebilir.

Bi pazar araştırmasına çıkalım. 2 modeli kullananlara soralım. Hangileri hangi modelden buna geçiş yapmış, satmayı düşünüyormu, servise kaç kere götürülmüş, arıza duruma genel memnuniyet, aklınıza ne gelirse. 5m serisi her türlü totalde td serisinden öndedir.
Burada 5085m mi td100d mi için konuşuyoruz 5105m deseydi jd derdim ama 5085m yerine td100d alınır dedik. 5m için kötü ifadesini kullanmadı kimse ve tercih meselesi tamamen

• Beğen
Tepkiler: kirci02

Bütçe ve imkan meselesi
İthal makina konforlu , kaliteli , fakat yürütmek maliyetli , bazen parça stokta olmuyor , bekliyoruz , her usta anlamıyor maalesef
Yerli makina , yenilerde nispeten konforlu , fakat montaj hataları , tercih edilen nispeten dayanıksız malzeme kaynaklı arızalar ilk günden itibaren başlıyor , nispeten parça ithallere göre uygun , ustası daha bol
Bunu bir ithal bir yerli traktor sahibi olarak yazıyorum :)