steyr alacağım yorumlar mısınız?

Kuyruk mili ve debriyaj bilyasını avrupa bilya kullanmalısınız.Sıcak yerde yaşıyorsunuz, hararet için termostat genelde 71 derece kullanılır, duruma göre tamamende sökülebilir, radyatör geniş gözlü olacak şekilde değiştirilir.Motor yağ soğutucu ekletirseniz iyi olur.Radyatör 15 litre su alır, 1 litre antifriz kullanmanızı tavsiye ederim.Antifrizin ısı iletkenliği azdır, sadece su kanallarının pas yapmaması için öneriyorum.Eğer hiç kullanılmamışsa pasları söküyor ve radyatör veya su kanallarını delip yağa su karıştırma durumu söz konusu olabilir.O zaman kullanmazsınız.Defransiyel işi biraz şansa bakar.
Steyr 768 kuyruk devir çeşidi fazla.768 öneririm.
1985 ve 86 ilk yarısı Avrupa parçadır, 30 yıllık motorda da değişmeyen bir şey kalmamıştır.
1992-1996 arası modeller mazot pompa farkı var ve senkromench şanzımanlıdır.

İyi çalışmalar.

Diferansiyeli zayıf 2 yıldan fazla gitmez disli kırar az sıkıştır hararet yapar hantaldır donmez manevra yapamazsın kolay piyasası yoktur alırsan satamazsın elinde kalır sakin kapıdan içeri sokma

Anlattığın Steyr ise bizdeki ne onu düşünüyorum şu an.Yaş kaç sizin?

2. traktörünüzde varsa alabilirsiniz memnun kalırsınız özellikle yakıtından...

• Beğen
Tepkiler: fatih982
Herkese yorumları için teşekkür ederim arkadaşlar.Yorumlarınız ile az yaktığını ve hararet durumunun
gerekli önlemler alındığında denildiği kadar olmadığını anladım.Hafta için ilandaki traktörlere bakmaya gideceğim.

Sahibindendeki ilanları daha detaylı incelediğimde bir traktörde arka kovana yan kolların çekisinin ters takıldığını gördüm sizce herhangi bir sıkıntı var mıdır nelere dikkat etmeliyim?

Farklı olan

Genelde ilanlarda olan

Yan gergi kollarının bağlantıları genelde çift saplama kullanılır, silaj makinesi gibi aletlerde tek saplama olursa pim kesebilir.

Hocam orjinal kovanda pimler gergi koluna içeriden bağlanıyor ancak ilk iki resimde gergi koluna pimlerin dışarıdan bağlanması herhangi bir fark oluşturur mu?Sizce Kovanlar değişmiş midir veya bağlantı mesnedi ters mi takılmış?

Motor üstünde 70 hp yazsa da 65 hp motor kabul edip alın.Su pompası için yakıtı iyidir.Balıkesir ve Bursa taraflarında çok tercih edilirdi eskiden.Devirli kullanmak ister.1500-2500 devir arası çeker.

Şimdi den hayırlı olsun diyeyim abi biz 1989 model 8053 kullandık makina daki güç efsane idi aynı beygir deki makinalar her türlü geçiyorduk 480 olsun 6056 olsun Ford 3610 olsun ben tavsiye ederim sana geçen sene değiştirdik 20.000 e galeriye verdik piyasa da burda iyi

• Beğen
Tepkiler: irfan_ertugrul
gönül rahatlıgıyla alabilirsiniz fatih982 nickli arkadas fazla abartmış ben 8 yıldır kullanıyorum daha yag değişim harici sanayiye gitmedim şanzuman falan sorun yaşatmaz yapmadıgım iş tek balya kaldı onuda cevremde yapan cok üstelik 768le emsallerinden az yakar cok ceker hararet daha ben 8 yıldır görmedim termostatın açtıgı yerde kalır 8053 lügü 54c yı sürüyordu taktılar burada hiçte zorlanmadan

Steyr efsanedir bizde tekçeker alsak 768 yada 8073 düşünürüz.
Diğer traktörlere göre çekişte ve yakıtta üstün.Büyükbabamın galerisi var ne zaman çift sürme işi olsa steyr başak getirip işimizi rahatlıkla görüyoduk.
Alırsan pişman olmassın.Galeri BAFRA da 84 model 768 var , 85 model 8073 var ÖZTÜRK GALERİ.

Sent from my LG-D802TR using TrakKulüp mobile app

Ailem 82 yılından beri kullanıyor şuanda 93 model var gayet memnunuz sürümde yapıyoruz tarlada ekiyoruz daha çok tavuk çiftliğimizde iş yapıyor ancak iş çıktı mı tarlayada gidiyor bizden yana bi sıkıntı Yok bana sorarsan al derim

Usta hiç 90 altı kullanmadik 93 94 sonrasinda 2005 tek çeker başak hepsindende çok memnun kaldık bi bucugu var ki bir traktor değer yanımda şimdi bi tanede çift çeker aldık başak yakıt on numara new holland la aynı dolduruyoz depoyu en az 30 litre az yakıyor

Hararet sıkıntısı yok mu? Motor balye makinesinde randuman veriyor mu? 3143 cc motor 3000 kg sürekli devirli kullanmak istemiyor mu ? Zamanında CNC tezgahlarının durumunu biliyorum, malzeme standartlarının ne durumda olduğunu biliyorum, aynı zamanda kullanmış kişi olarak konuşuyorum.İkinci el motor alacağım diyor, ne çıkar belli olmaz.Servis masraflarını da düşünmek lazım.

Hararet sıkıntısı yok mu? Motor balye makinesinde randuman veriyor mu? 3143 cc motor 3000 kg sürekli devirli kullanmak istemiyor mu ? Zamanında CNC tezgahlarının durumunu biliyorum, malzeme standartlarının ne durumda olduğunu biliyorum, aynı zamanda kullanmış kişi olarak konuşuyorum.İkinci el motor alacağım diyor, ne çıkar belli olmaz.Servis masraflarını da düşünmek lazım.
Ben balye isi yapmıyorum ara işlerde kullaniyorum soran arkadaşta öyle kullanacakmis büyük traktörü var hararete gelince bugüne kadar hiç denk gelmedim

• Beğen
Tepkiler: kosovalı_onr