Slm arkadaşlar

Süt ineklerimin yemliğini düz yaptım ve önüne doğru yemi dağıtıyor ve bi saat sonra tekrar yemi önlerine süpürmek gerekiyor önüne bi betondan set yapsam yani eski anam babam üsüle geçsem benim için bi sez avantajı olurmu . Çiftliklerde böyle düz zemin olmasının amacı nedir
2f767d18d603ef947924e81ee399ce52.jpg

Süt ineklerimin yemliğini düz yaptım ve önüne doğru yemi dağıtıyor ve bi saat sonra tekrar yemi önlerine süpürmek gerekiyor önüne bi betondan set yapsam yani eski anam babam üsüle geçsem benim için bi sez avantajı olurmu . Çiftliklerde böyle düz zemin olmasının amacı nedir
2f767d18d603ef947924e81ee399ce52.jpg
Simdi usta bak o iş şu şekilde. Yonca silaj vb kaba yemlerin içinde sulama ekipmanları kaçabiliyor. Insanlar fışkiyeleri balyalayabiliyor. Yemin içine gazoz kapağı balya ipi silaj balyasının streçleri vb yabancı ürunleri hayvanlar gördükçe ileri atıyor. Böylece hayvanların yeminde yabancı materyal olup olmadiini anlayabilirsiniz. Eger yemligi kapatirsaniz bu yabanci materyalleri hayvanlarin yeme ihtimali kat kat artıyor. Ondan sonra hayvanların iskembesine devamlı ameliyat yapmaniz icap eder cunku hep yabanci madde yerler. Bide yemlik okuma diye birsey var. Hayvanlar yemi ne kadar az itiyorsa yem o kadar lezzetlidir. Bizim amacimiz hayvana o yemi tükettirmek. Rasyonunuzu bir daha gözden geçirmenizi tavsiyebediyorum. Ya yabamci bir madde var ya da yeminizde lezzet problemi olabilir. Sakin yemligin önunu kapatmayin. Saygılar

Sağolun verdiğiniz bilgiler için bizim 10 baş hayvanımız olduğu için genellikle elimizle karıyoruz yemi ve yabancı maddeleri görebiliyoruz ama diğer uyarılarınız dikkate alıp gözlem yapacağım