ŞİKAYETÇİYİM BU NASIL BİR MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ...

Ynt: ŞİKAYETÇİYİM BU NASIL BİR MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ...

aksazli link=topic=63154.msg710001#msg710001 date=1361975298' Alıntı:
ya bu servis bakıma gelen traktörü yıkamaktan paramı almış.. marubeninin yerinde olsam kovalarım bu servisi.. bide utanmadan buraya yazmış (başka yerde 100 tl ye yıkamazlar) diye.. bizim servisler müşteriyi kaçırmayalım diye ne yapacağını şaşırıyor, bunlar resmen tec.....z etm

Alıntı yapılan: mustafagursacli - Bugün, 08:14:05

şunu da gördüm ne kadarda hazmı dar adam varmış ... sanki eli tetikte böyle bir konu bekleyen onca adam varmış ... bu konu da herkesi ilgilendirecek bir konu ama benim başımdan tüm çiftçileri ilgilendiren konu var yassak bu kadar ilgilenmessiniz ucu kendinize dokunmasında rağmen

mustafa bu yazdıklarında haksızsın, bu site ne konular gördü 10 - 12 sayfalık.. yani evham yapmana gerek yok.
ben bu konunun çok öenmli olduğunu düşünüyorum ne demek 100 lira

benim babam evevlden ayakkabıcıydı şimdinin parası ile boyama 2 tl ise ufak bir dikişde dikse onu boyarda verirdi.... bu gelenekten yetişen biri olarak bunu anlamam mnümkün değil

ancak bu konuda yapılan bir kaç yorumu anlamak mümkün değil

burda sorun kubotonun kalitesi deyilde ,servis ve traktör sahibi arasındaki anlaşmazlıktan kaynaklanan bir durum zannedersem.
o yüzden lütfen arkadaşlar bir birinizi kırıcı yorumlar yazıpda ,sorunu başka yönde araman.
ben traktör sahibi olsam ,haklıysam konuda ,bayi ve traktör, fabrika yetkililerine durumu izah ederim.

mustafagursacli link=topic=63154.msg710006#msg710006 date=1361975963' Alıntı:
ben bu konunun çok öenmli olduğunu düşünüyorum ne demek 100 lira

benim babam evevlden ayakkabıcıydı şimdinin parası ile boyama 2 tl ise ufak bir dikişde dikse onu boyarda verirdi.... bu gelenekten yetişen biri olarak bunu anlamam mnümkün değil

ancak bu konuda yapılan bir kaç yorumu anlamak mümkün değil
çare yok,burası forum her yaştan farklı görüşlerden insanlar var,böyle konularda bazı şeyleri görmeyeceksin,yoksa ters tepki yaratır..

aksazli link=topic=63154.msg710010#msg710010 date=1361976389' Alıntı:
çare yok,burası forum her yaştan farklı görüşlerden insanlar var,böyle konularda bazı şeyleri görmeyeceksin,yoksa ters tepki yaratır..
şimdi görmemek lazım bazen espri de yapılır bunlarda sıkıntı yok ama çözüm için çabalamak lazım ...
örnek verecem ... gçen senelerde tümosan valtrayı ikiye böldü bende sanayide aynı model valtranın aynı yerinden kırıldığını gördüm ve bir konu açtım bir valtra sahibi olsa bu konuyu görse aynı sıkıntıyı yaşasa bir çözümü olabilirmi ?

yada bizim yağ çıkışlarından yağ atıyomuş ... ben yasal olarak hakkımı ararım para verdim ben .... ama bir insanın canı yanınca olsun ama şöyle yapıyo demek ? ne demek .... neyse yapacak bir şey yok

ferhat44 link=topic=63154.msg709975#msg709975 date=1361972349' Alıntı:
Merak ettiğim niye bu kadar kubotaya yüklenen insan var olumsuz anlamda, birde aynı zamanda acayip de olumlu olarak fanatikliğini yapan var. Olabilir yani bu tür sorunlar, yavuz abinin dediğin gibi bencede her iki tarafında yanlış olduğu noktalar var umarım tatlıya bağlanır.

Yavuz abi bu arada 5400 serisinde bakımlar 400 saatte bir:)

Dogruya dogru güzele güzel denir ferhat.. 5400 serisi de bakımda avantajlıymış ama sen piyasayı daha iyi bilirsin genel olarak 150-200 saat civarı değişim olur hatta mf nin de çogu modeli böle diye biliyorum bu yüzden yazmıştım.. sonuçta 5400 serisi , kubota m40 serisi,nh t5000 serisi,sama explorer serisi gibi hem lüks hemde donanımlı traktörlerin şanzıman yagının değiştigi bakımlar yag fiyatlarından dolayı biraz pahalıdır 50-60 litre şanzıman yagı alıyor çünkü.. çünkü bu traktörlerin herseyi yaglı konforuda bu sağlıyor fren pedalı taksinin ki kadar yumuşaksa direksiyon parmakla dönüyosa hidrolikler 4-5ton kaldırıyorsa ileri geri debriajsız yapıyorsa bunlar işte bu yagla oluyor bu kadar konfor ve fonsiyonellik için her şanzıman yagı bakımında 10litre sıradan traktörlere göre fazla yag kullanmak çok değil.. hatta nh nin 66 şanzımanlı modelleride 50 litreye yakın yag alıyor .. 640 ile aynı bakım masrafı beklenemez 100bin tl civarı traktörlerden..

Kubotunun ankaradaydı yanılmıyorsam ana bayiye mail at mektup at bak o servis iki gün sonra seni arayip cart curt etmiyormu.. Yanlış görmediysem japon gelmiş fuarda stantın başında duruyor.. Yanlış görmediysem..

3 gün trakklup sitesine girmedik ortalık karışmış yorumları okudum ilk me 8540 kubotayı CEYA 023 arkadaşımla ben aldım benim kubotam şu an 2000 satın üzrinde CEYA 023 arkadaşım tüm yazdığı yorumlara katıyorum bende ilk malatya kubota servisiyle sorunlarım oldu oda adamlarla 15 yıl çalıştık sorunyol garantili motor olunca adamlar kafalarına göre hareket ettiler bende MARUBENİYE şikatet ettim firma gerekeni yaptı hatta malatya servisinden dolayı şanzuman yağım havaya uçtu firma yağın parasını bile verelim dediler o kadarki müşteri memniyeti var bende daha sonra elazığ kubota bayiyle çalışmaya başlatım ogün bu gün memnunum ben kaçtır motorun yağları değiştiyorum SEHLL in özel tranmasyon yağları var onu kullanıyorum motor yağındada CATROL un 15/40 yağını kullanıyorum süper firma kendi yağını türkiye getirmiyor şu özellikteki yağı kullan diyor bizde alıyoruz ama servisler tehlikeli kişiler biraz uyanık ve bilgin yoksa sana fazlasıyla geçirler ben KUBOTA firmasından gördüm ilgiyi müşteri memniyetin 4 birini JD firmasından görmedim bu işte bence iki tarafında hataları var inşalah MARUBENİ OLAYA EL ATAR VE HAKLI KİM ÇIKAR

• Beğen
Tepkiler: Atilla W

yahya link=topic=63154.msg710395#msg710395 date=1362002131' Alıntı:
3 gün trakklup sitesine girmedik ortalık karışmış yorumları okudum ilk me 8540 kubotayı CEYA 023 arkadaşımla ben aldım benim kubotam şu an 2000 satın üzrinde CEYA 023 arkadaşım tüm yazdığı yorumlara katıyorum bende ilk malatya kubota servisiyle sorunlarım oldu oda adamlarla 15 yıl çalıştık sorunyol garantili motor olunca adamlar kafalarına göre hareket ettiler bende MARUBENİYE şikatet ettim firma gerekeni yaptı hatta malatya servisinden dolayı şanzuman yağım havaya uçtu firma yağın parasını bile verelim dediler o kadarki müşteri memniyeti var bende daha sonra elazığ kubota bayiyle çalışmaya başlatım ogün bu gün memnunum ben kaçtır motorun yağları değiştiyorum SEHLL in özel tranmasyon yağları var onu kullanıyorum motor yağındada CATROL un 15/40 yağını kullanıyorum süper firma kendi yağını türkiye getirmiyor şu özellikteki yağı kullan diyor bizde alıyoruz ama servisler tehlikeli kişiler biraz uyanık ve bilgin yoksa sana fazlasıyla geçirler ben KUBOTA firmasından gördüm ilgiyi müşteri memniyetin 4 birini JD firmasından görmedim bu işte bence iki tarafında hataları var inşalah MARUBENİ OLAYA EL ATAR VE HAKLI KİM ÇIKAR

Biz bu kadar memnun ken böle sorunların çıkmasına şasırıyorum ama yahya abide malatya servisi ile sorun yaşamıştı oda servisin acemiliğine ve birazda garantili motor olunca servisin iyi niyetli olmamasından kaynaklanmıştı marubeni bunun için defalarca yahya abi yi aradılar konuyu incelediler yahya abinin telef olan bir teneke yagını almayı bile teklif ettiler müşteri memnuniyeti için.. buradaki duruma bakınca eger marubeni değişmediyse hem servis hemde kullanıcısının ortak hatalarının oldugu kanaati bu durumda oluşuyor bende..

cıdden bakım masrafı 2000tl yuksek bır rakam....bırazda bakıma gırmeden kalem kalem ekstra bsyler olacakmı yada tutar ne kadar dıye sormakta fayda var Garantılı dıye dırek servısın ınsıyatıfıne bırakmakta musterının hatası bence karsılıklı sorunlar varmıs olayda....Anlamadıgım ve asırı yuksek buldugum nokta 100tlye yıkama olayı Acaba auto showdakı gıbı bayanlara mı yıkatmıs servıs traktörü :) bu rakama detaylı temizlik yapılır o motora :D otomobılden tutun cogu tasıt servıslerınde Musterı memnunıyetı adına bu temızlıkler servıs tarafından maddı kazanc talep edılmeksızın yapılır....

bakımlar bittikten sonra serviste yıkamayıya kendimiz götüyoruz 15-20 tl yıkıyorlar gresleme hariç

ceya023 link=topic=63154.msg710214#msg710214 date=1361992056' Alıntı:
Dogruya dogru güzele güzel denir ferhat.. 5400 serisi de bakımda avantajlıymış ama sen piyasayı daha iyi bilirsin genel olarak 150-200 saat civarı değişim olur hatta mf nin de çogu modeli böle diye biliyorum bu yüzden yazmıştım.. sonuçta 5400 serisi , kubota m40 serisi,nh t5000 serisi,sama explorer serisi gibi hem lüks hemde donanımlı traktörlerin şanzıman yagının değiştigi bakımlar yag fiyatlarından dolayı biraz pahalıdır 50-60 litre şanzıman yagı alıyor çünkü.. çünkü bu traktörlerin herseyi yaglı konforuda bu sağlıyor fren pedalı taksinin ki kadar yumuşaksa direksiyon parmakla dönüyosa hidrolikler 4-5ton kaldırıyorsa ileri geri debriajsız yapıyorsa bunlar işte bu yagla oluyor bu kadar konfor ve fonsiyonellik için her şanzıman yagı bakımında 10litre sıradan traktörlere göre fazla yag kullanmak çok değil.. hatta nh nin 66 şanzımanlı modelleride 50 litreye yakın yag alıyor .. 640 ile aynı bakım masrafı beklenemez 100bin tl civarı traktörlerden..

Tabiki doğru olana doğru denir, ama burası paylaşım ve insanların bilgi öğrendiği site bence aşırı fanatiklik veya olumsuz yöönde yorum yapmak yanlış olur, bunu demek istemiştim. Şimdi ben Mf bayisiyim diye dğer tüm traktörlerin konularına girip şurası kötü şurası hiç olmamış vs vs desem hoş olmaz heralde veya örnek veriyorum kendi markama ait bir traktörün olumsuz yanınada iyi desem olur mu ? Bunu kastetmiştim

Diğer konuda tabiki haklısın, MF de ithal modeller (3600-5400-6400-7600) hepsi 400 saatte bir bakım istiyor, ki bu bizim markamız için artı olan noktası, diğer manisada montaj olan tüm modeller ise 250 saatte bir. Aslında 400 saat bile bence az daha fazla olması lazım ki bu bence ilerleyen zamanlarda mümkün gibi de görünüyor.

ferhat44 link=topic=63154.msg710650#msg710650 date=1362059720' Alıntı:
Tabiki doğru olana doğru denir, ama burası paylaşım ve insanların bilgi öğrendiği site bence aşırı fanatiklik veya olumsuz yöönde yorum yapmak yanlış olur, bunu demek istemiştim. Şimdi ben Mf bayisiyim diye dğer tüm traktörlerin konularına girip şurası kötü şurası hiç olmamış vs vs desem hoş olmaz heralde veya örnek veriyorum kendi markama ait bir traktörün olumsuz yanınada iyi desem olur mu ? Bunu kastetmiştim

Diğer konuda tabiki haklısın, MF de ithal modeller (3600-5400-6400-7600) hepsi 400 saatte bir bakım istiyor, ki bu bizim markamız için artı olan noktası, diğer manisada montaj olan tüm modeller ise 250 saatte bir. Aslında 400 saat bile bence az daha fazla olması lazım ki bu bence ilerleyen zamanlarda mümkün gibi de görünüyor.

ferhat sen beni yanlış anladın dogruya dogru denir derken kendim için dedim yani mf ninde bakım aralıgı yuksek guzel bu demek istedim.. senin yorumunu kast etmedim..

ysrdemir abicim kusura bakma senın kadar dilim dönmese bile burda derdimi anlatmaya çalıştım. saat konusuna gelince abicim biz sizi 634 saat te aradık siz bize döneceksiniz o oldu bu oldu bir şekilde en sonunda lüleburgaz a çağırıldık yalan dermisin ? ücret taksitlendırmesine gelince sen bu işi kabul ettinmi gelip buraya yazamazsın. Yağ ı da sizden almak zorunda değiliz arkadaşlarımız da onaylamış hatta arkadaşlarımız değil sadece marubeni den bile onay gelmiş. ( kapı kolları değişecek, kabin ses alıyor,sarsıntı yapıyor onlara bakın parası neyse verelim ' ' gibi bir konuşma hiç bir zaman olmamıştır.) abicim bu cümleyi bir daha düşün istersen güzel abicim ha demesek bile sizin zaten bunu garanti kapsamında biz söylemeden yapıp kontrol etmeniz gerekir. bababm gittiğimde yağ boşalmış bekliyordu heralde yağ koymaya zamanınız olmamıştı diye düşünüyorum çünki traktörü yıkatıp 100 tl alınmış bile. Allaha şükür sol çamurluğu değiştirmişsiniz başımıza kakarsınız şimdide. bakım ücreti 2000 tl civarı birşey tuttu daha itiraz ediyorsan abicim telefon numaranı yazmana gerek yoktu babam arayıp tekrardan sorardı ücreti belki yanlış hesaplamışsınızdır düşer 500 tl birden değilmi. DİSBRUTOR sizi aradı madem siz niye tekrardan bize dönmediniz sizin boyle boyle şikayetiniz varmış diye alın işte müşteri memnuniyeti budur.
Para işin içine girince diyorsun biz hersene biçerdövere bakım yaptırıyoruz milyarlar veriyoruz traktöre de ilk defa bakım yaptıran biri değiliz elimizden birsürü traktör araba geçti bu işi ilk sizden öğrenmiyoruz. Para vermekten de korkmuyoruz merak etme sadece havaya atacak paramız yok eşşek gibi çalışırken sizin orada klima altında bakım ücreti çekmeye benzemiyo kazanmak.
Tamam bukadar parça neden değişiyor ki şimdi arkadaşın biri demiş istediğiniz parçaları değiştirerek maliyet i değiştirebilirdiniz yazmış ama biz böyle bir girişimde bulunduk ve olması zorunlu yoksa garantiden çıkarırız dendi.
Fiyatta haklısınız desek yetkili kişileri aradığımızda bakım ücretini söyleyince adam nıye bukadar şaşırıyor bukadar olmamalı olamaz deyıp bız ılgıleneceğız dıyor.
yavv amcamlar koca NH TS110A ya komple bakım yaptırıyor içi dışı yıkanıyor koltuk kaplaması tavanı dahil parlatılıyor parfümleniyor işin sonundada pazarlık imandandır denıp pazarlığa oturuluyor. Bu yazdıklarınız beni hiç ikna etmedi bu tepkim surecek VE SİZE BOL MÜŞTERİLER KAZANDIRACAĞIZ EMİN OLUN..
KUSURA BAKMA SENIN KADAR SÜSLÜ YAZAMADIM AMA DİLİMDEN ANLAYAN ÇIKAR BURALARDA 'BİZDE HERŞEY ŞEFFAF'
Doğan abi
o servis ayağımıza gelmiş ama sorarmısın nekadar para almış benden parasını alıyorsa bunun lafını yapamaz bana af edersin ama ben karşılığını verıyorsam eşşek gibi gelicek yağ kaçıran arka yağ giriş çıkışlarına bile para istendi bir ara değişiminde bilmem nekadar TL .

bengog eger yazdıkların dogru ise zaten bu servisin elinden servislik alınır çünkü senin para ödeyerek yaptırdıgın hersey için bizden asla para istenmedi şuana kadar. ayrıca 600saat bakımı kapıda yapılır siz neden servisin ayagına götürdünüz traktörü.. eger iddiaların dogru ise servis aşırı art niyetli hatta daha fazlası yani marubeni şuana kadar bizim tüm sorunlarımızla ilgilendi anladıgım kadarıyla siz kendinizi ifade edememişsiniz. bu sorunu sizin gibi yaşayan başka kullanıcılarıda bulun servisin elinden servisliği aldırın.. hatta japon genel müdürün kulagına gitse bile bunlar o servisin servislik yapabilecegine inanmıyorum. sen tutturmuşsun traktör sattırmam falan diye senin marubeni ile sorunun değil servisle sorunun onun için sen servisi gereken yerlere şikayetini yap ve takipçisi ol..
asıl suç sizin de aslında çünkü marubeni sana garanti belgesi vermiş sana kullanım klavuzu vermiş birgün açıp okumadın mı.. 600 saat bakımında hangi parçalar değişir 300 saatte hangileri v.s. servisin dediklerine inanıyorsun. nereden garantiden çıkarıyor servis sana fuzuli parça değişimi yapmış bi sözüyle .. bizim servislerde asla böle bi sorun yok servis nasıl istiyorsak öle yapıyor minimum yapması gerekenleri yapıyor bakım saatlerinde sonrasını bize brakıyor istersek yapıyor.. hatta geçenlerde ta adanadan teknik servis müdürü geldi benim ve yahya bey in traktörlerini kontrol etti şikayetimiz varmı yok mu sordular traktörü kontrol ettiiler test edip gittiler.. hatta yan gergi kolları yahya abiye dayanmıyordu yahya abiyi memnun edebilmek için tutup farklı bi markanın 105bglık traktörünün gergi kollarıını taktılar orjinalinden farklı memnuniyet için bunu yaptılar aynısını da takabilirlerdi ama yahya abi aynısı yine sorun verebilir ekipmanlarımla deyip daha sağlamını taktırdı farklı marka olmasına ragmen bu denli müşteri memnuniyetine önem veren bi firma marubeni... eminim seninde sorununu çözer hatalı olan cezasını çeker..

Şuan traktörüm garanti dışına çıkarıldı her bakıma gelindiğinde ekstra olarak ücret alındı ve geldiklerinde hiçbir bakım kuponu vesaire bize verilmedi traktör alındığında yanında ne kitapçık nede birşey verildi. Bizim zorumuza giden dışarıda 6 TL ye satılan yağ ın aynısını bize 13 tl ye satıyorlar ve o yağ ı değiştirmedik diye kabinine vesaire bakmadılar söyledik ses geliyor bilseydik kabınsiz alıp yapma kabinli alırdık bali yaptırdıüğımız yer takoz vesaıre değiştirirdi traktörün içinde sanki deprem oluyor ve bizi bunları yapmakla zorunlu kılıyorlar adamın babama dediği şey sen bu yağ ı koyacaksın yoksa senin traktörüne elimizi sürmeyiz yanı ben suan gitsem serviste traktörüme bakmıyorlar. bundan önce servis geldi ve yağ filtresi mi mazot filtresimi ne tanesi 200 TL değişti ilk aldığımızda. yıne bunların değişimini istediler. Benim traktörlere dediğim birşey yok adamlar yapmış ama servisten yana benim şikayetim. Şuana kadar yetkililerden biride hiçbiri arayıp sormadı niye böyle oldu niye bu iftira dır falan diye bize hiç bir dönüş olmadı demekki aramaya yüzleri bile yok bu olaydan sonra açığımızı kapatalım diye insan bir arayıp birşeyler söyler ama yok birde buraya yalan yanlış şeyler yazıp açığı kapatmaya çalışıyorlar yok öyle bir dünya bizden istenen bakım ücreti 2000 Tl dir itirazı varsa buyursun arasın kendısınde numaramda var bakım ücretini istemek için arıyor buraya yalan yanlış anlatıyor buyursun şimdide arasın. Ama İbrahim ustadan sağ olsun ondan bir şikayetimiz yok adamın elınden gelenı yapıyo. Sorunumuz diğerleri ile traktörü aldığımızda bize garanti belgesi verilmedi sadece verilen anahtar takımı..

arkadaşım burdan telini yaz yakında tarım fuarı var konyada orda iletelim nekadar bu ziyareti izleyip tarım fuarında bildirsek umarıyorum ki o leke üzerine size sıfır traktr bile verirler..

Babamın kisi-05467678334- Benimkisi-05415208795- Babamı arariseniz daha iyi olur ben sabah 8 akşam 5 okuldayım ilginiz için teşekkür ederim. Yahya abi adam okumuş bana suçlama atmış daha ne ki. İnşallah daha yetkili biri okur da olur yani ha birde az mış gibi 1500 Tl dedik diyor :)

benim anladığım kadarıyla traktörün sadece yağları ve filitreleri değişmiş. eğer bu yağ ve filitreler bu kadar para tutuyorsa kubota hemen japonya geri dönüş yolculuğuna başlasın biz türkleri enayi yerine koymasınlar 2000 tl az paramı ayıp.. hem traktör çok pahalı hemde servis bakımları çok pahalı.. fakat burada suçlu servis değil kubota firmasıdır. japonların herşeyi ateş pahası. en basitinden toyotanın yedek parça fiyatları çok çok uçuk..