Sattığım erkunt 100 lüks ile Yen'i aldığım case jx90 maxpro arasındaki farklar...

Cevap: Sattığım erkunt 100 lüks ile Yen'i aldığım case jx90 maxpro arasındaki farklar

Ayni motor kasa farki var yolda gezmiyor 20 gazi gecince ziplaya ziplaya geziyor biraz kullan 200 300 saat desin

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

http://www.visan.com.tr/salinim-kontrolu-anti-sway

Traktörlerde aynı vinçlerde olduğu gibi yükün taşınması sırasında belli hız aralıklarında salınım hareketi yaparlar.Damperli tek dingil römork dolu olarak taşınırken 30 km/h civarları motorun önünü gezdirir, sallar.Ekipman takılı ikende belli hızlarda aynı durum söz konusudur.Bunu önlemenin yolu salınımlı hidrolik kullanmak veya ön aks süspansiyonlu traktör kullanmaktır.

• Beğen
Tepkiler: Yyyggg
Cevap: Sattığım erkunt 100 lüks ile Yen'i aldığım case jx90 maxpro arasındaki farklar

Traktörlerde aynı vinçlerde olduğu gibi yükün taşınması sırasında belli hız aralıklarında salınım hareketi yaparlar.Damperli tek dingil römork dolu olarak taşınırken 30 km/h civarları motorun önünü gezdirir, sallar.Ekipman takılı ikende belli hızlarda aynı durum söz konusudur.Bunu önlemenin yolu salınımlı hidrolik kullanmak veya ön aks süspansiyonlu traktör kullanmaktır.
Motor romork olmayincada 20 gazi gecince zipliyor.

2 ay oldu case jx 90 alalı arkasında 10 ton yük ile de zıplamıyor boş giderken de zıplamıyor lastik basınçları 27 ayrıca çokta konforlu eski NH td 75 D ye göre

• Beğen

Motor romork olmayincada 20 gazi gecince zipliyor.

Lastiklerde(normal lastikse) balon yapma durumu olabilir, jantlarda atıklık olabilir.Lastik havalarını yere 2-3 pırtık düz basacak şekilde ayarlayınız.Kullanım kitabında gerekli değerler yazıyor.Servise gösterirsiniz.

Yeni aldığımız case 90 hp nin şuana kadar ki tek kusuru ayak freni sonuna kadar basınca duruyor ve zor duruyor ilk bakıma servis geldiğinde söyleyeceğim aynı sorunla karşılaşan var mı

• Beğen
Tepkiler: umut71

Yeni aldığımız case 90 hp nin şuana kadar ki tek kusuru ayak freni sonuna kadar basınca duruyor ve zor duruyor ilk bakıma servis geldiğinde söyleyeceğim aynı sorunla karşılaşan var mı
Forumda Td110 larin frenlerinden sikayet vardi. Tanidigimiz biri sonbaharda 2011 model Td65 verip, 38 jantli TD75 aldı, o da freninden şikayetci. Ayrica çekişinden de, 65 lik kadar cektiginden dert yaniyor.

• Beğen

Öyle hocam malesef. Bizde 2017 sıfır td110 aldık. Onunda freni sona kadar basınca duruyor garip garip balata sesi çıkartıyor inan arkada 4 ton yük varken bile yokuşta 20sn sabit tutamazssin el freni olmadan. Rezalet bir freni var bende servise sordum bu durumu da hepsi boyle diyor. Bizim motor bi frene bassin 2km öteden rahat duyulur.

• Beğen
Tepkiler: saban22 ve Yyyggg

Ben traktörü alır almaz ertesi gün servise götürüp eksiklerini yaptırdım.. lastik hava ayarını, fren müşürü yanık kalıyordu,klima kayışı gevşekmiş, frenleri ayarlattım.. şuan herşeyi on numara frenler debreaj hepsi pamuk gibi... sizde alınca hemen servise götürüp eksiklerini tamamlatsaydınız iyiydi

Ben traktörü alır almaz ertesi gün servise götürüp eksiklerini yaptırdım.. lastik hava ayarını, fren müşürü yanık kalıyordu,klima kayışı gevşekmiş, frenleri ayarlattım.. şuan herşeyi on numara frenler debreaj hepsi pamuk gibi... sizde alınca hemen servise götürüp eksiklerini tamamlatsaydınız iyiydi

Öyle hocam malesef. Bizde 2017 sıfır td110 aldık. Onunda freni sona kadar basınca duruyor garip garip balata sesi çıkartıyor inan arkada 4 ton yük varken bile yokuşta 20sn sabit tutamazssin el freni olmadan. Rezalet bir freni var bende servise sordum bu durumu da hepsi boyle diyor. Bizim motor bi frene bassin 2km öteden rahat duyulur.

O servise söyle Murat bey servisliği bıraksın. Bizim sandıklı servisi frenlerin havalarını aldı ayarını yaptı inanin şimdi pamuk gibi...

Bizim sandıklı servisi frenlerin havalarını aldı ayarını yaptı inanin şimdi pamuk gibi...bunların hepsi böyle diyen insan servisliği bıraksın. Yalan söylüyorlar uğraşmak istemiyorlar. Ben 2013 model 1700 saatteki erkuntu sırf servisin kötü olduğu için sattım...sandıklı case servisi babamın oğlu değil ama hakkını yemem, adam hem genç hem işini hakkıyla yapıyor, bunlar böyle diye kıvırıp başından savmıyor... yaptıktan sonra da yaptım hadi güle güle demiyor, önce kendi deneyip öyle teslim ediyor..

O servise söyle Murat bey servisliği bıraksın. Bizim sandıklı servisi frenlerin havalarını aldı ayarını yaptı inanin şimdi pamuk gibi...

Sizin traktör ne hocam. Eski te serilerinde frenlerde sıkıntı yok. Bu yenilerde var hem balata sesi geliyor aşırı hemde fren en dipte tutuyor. Bu fren mevzusu olmasa Td110 u baya sevcem de frenler sogutuyor insani.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Ucar

Sizin traktör ne hocam. Eski te serilerinde frenlerde sıkıntı yok. Bu yenilerde var hem balata sesi geliyor aşırı hemde fren en dipte tutuyor. Bu fren mevzusu olmasa Td110 u baya sevcem de frenler sogutuyor insani.

İlk sayfadaki Resimde gördüğün 2017 jx 90 Murat bey... benim demek istediğim servislerin bakmadan bu böyle demeleri. En altta tutuyorsa mutlaka bir ayarı vardır.eğer yoksa bu fabrikanın traktör frenlerini hatalı çıkarmıştır ki bunu servis rapor edip direk fabrika bu hatayı bertaraf etmesi gerekir... hakkımızı savunmazsak her servis bu böyle deyip başlarından savarlar...

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı

case jx90 nın ilk bakımı geldi 50 saat oldu. ilk bakım yaptıran arkadaşlar servise bakım fiyatı kaç TL ödediniz paylaşırsanız bizde bilgi sahibi olalım.

Bugün patates söktüm ama kuyruk mili devirleri ekranda yazmaması çok kötü... arka hidrolik kollarının oradaki kol 540 a getirdim.koltuğun arkasındaki kolu da geri çektim.. artık 540 ekonomi de mi yoksa başka devirde mi söktüm Allah Kerim.

• Beğen
Tepkiler: yurtbey5038

61a7e40ff60f59d0ab9707ad8dbe3cc4.jpg

Senin lastik ince ye jant geniş traktör yüksekte kalıyor zıplama yapar aynı traktör den bende var böyle birşey başıma gelmedi[emoji41]

Hocam tespitini doğru. Benim traktör 92 saatte, kitapçığını okurken SÖNDÜRME fonksiyonu diye bir kısım vardı Ben sandım yangınla ilgili [emoji846].. sonra devamında , arkada ağır ekipman varken traktör zıplamasın ve kollar zarar görmesin diye bu fonksiyonu koymuşlar. Derinlik ayar düğmesini 6 ya alıyoruz ekipman bir miktar kalkıyor sonra kaldırma düşmesiyle kaldırıp kilitleme tuşuna basıyoruz. Yoksa istediğin hız ve gazda git kendisi ekipmanı bir miktar indirip kaldırıyor salınıma göre ve traktör hiç silkelenmiyor kontrol panel düşmesinden iniş ve kalkış görüyorsunuz. Harika bir özellik ve de çok mühim