SATLIK ZETOR

Baki ben o kadar denemedim..

Gecen aniza ekime giderken..

Hepimizin arkasinda esit yuk vardi sayilir..

Nh 75 ve nh 110'dan gayet seriydi bizim 90.. o kesin..

Benim asil sevdigim asiri surati degil suratini her yerde korumasi.. hep bi karar gitmesi.. uzak bi koye giderken el gazini
cekip bi daha ellemiyom.. bi karar gidiyo..

---

Bi yaris hatirasi..

Kirmizi isikta belediyenin jcb tam arkama yanasti.. biliyom yarisacak.. motor u adamsan saymayip hemen sollayacak..

Yesil yanar yanmaz.. direk 4-5-6.. el gazini sona dayadim.. aynadan o nu izliyom:)

100-150 metre dumduz bi asfalt sonra tatli rampa..

Rampada bayilacak jcb adim gibi eminim orta kadar gecenesin yeter..

Benim gibi seri kalkamadi.. otomotik sanziman 1-2-3 diye agir agir kalkmistir..

ilkten arayi acmis olduk biraz ama.. devrini alinca yavas yavas arayi kapatti.. kapatti..

Tam rampaya yaklastik yanyana gidiyoz.. arkada baska arabalar da var.. ama belediyeci inat etti yol da vermiyo..

Rampaya girer girmez otomatik sanzuman jcb tisladi kaldi.. zetor aynen devam:)

Arkamda kayboldu gitti..

Tarihteki tum gecilen motorlarin intikamini almis olduk jcb lerden:)

Bizim hidromeklede cok yaristik.. duzde basabas.. hafif zetor onde.. yokus asagi zetor u gecebilir.. ama en ufak rampada yigiligo onlar.. zetor a hepsi bir:)

Boşver abi hızlı traktör iyi değildir, köyde 94 240lık var 47 km yapıyor diyor köylü ama 35lik kadar çekeri yok hemen bayılıyor.

Aynen benim samede oyle rampanin kokusunu alsin yeter.hemen bogurmeye baslar vites düşmeye baslar.tek guzel yönü nakliyede son viyesi gorecegi yük olursa hizli variyor.yalniz 4.cu viteste pancar cekerken td75i gectim arkadasinki 30km lik.

Major cl.. 30
Major hs.. 40

Proxima da da 30/40 km opsiyon..

Forterra komple 40 km olcak..

---

Asiri surat konusunda iddiali degilim..

Lakin hizini koruma konusunda cok iyi..

Soyle diyim..

Hidromek dijital gosterge var.. duzde 35-40.. tatli inislerde 50'yi bile gecer..

Zetor manuel ibre var.. duz inis cikis hep 38-39 km gorunuyor..

Hidromek kagit ustunde daha hizli.. ama defalarca ayni anda ayni uzak koylere birlikte yola ciktik.. arkasinda dolu romork varken bile zetor once gidip once donuyor.. yarisalim yarismayalim..

Hizi cok stabil.. ustunde kepce var-yok.. arkasinda 10 tona kadar yuk var-yok nerdeyse hep ayni..

MD007176.jpg

MD007185.jpg

MD007186.jpg

Fikir verebilir..

Romork un hacmi as950 den buyuk hacmi var... yas-kuru gubre tepeleme olsun..

Ibre sonu vuruyor.. 38-39 km

Ciplak kepcesiz kelle olarak ibre yine ayni 38-39 km..

Ekli dosyayı görüntüle 15996

Ekli dosyayı görüntüle 15997

Ekli dosyayı görüntüle 15998

Fikir verebilir..

Romork un hacmi as950 den buyuk hacmi var... yas-kuru gubre tepeleme olsun..

Ibre sonu vuruyor.. 38-39 km

Ciplak kepcesiz kelle olarak ibre yine ayni 38-39 km..
115 hp motorum var +kw ile 140hp oluyor 540 torkum var ama ben o römorkla tam gaz giderim diye iddaa edemem etmem de her motorun bi kapasitesi var sizin dediginize bakarsak as950 ye hiç gerek yok zaten bi zetor scanianın yaptıgı işi yapabiliyor

115 hp motorum var +kw ile 140hp oluyor 540 torkum var ama ben o römorkla tam gaz giderim diye iddaa edemem etmem de her motorun bi kapasitesi var sizin dediginize bakarsak as950 ye hiç gerek yok zaten bi zetor scanianın yaptıgı işi yapabiliyor

Herhalde umut abim düz yoldan kasttetmistir.zaten hicbirmarka bayirda devir kaybi yasamadan cikamaz.soyle bisey soylim bizdeki 7211 le babam derdi pir pir ediyor yinede cikiyor bayiri stop etmiyo diyordu.tabiki bu rampa everest gibi degil 30 40 metrelik bisey.zetorlarda eskiden kara disli vardi hatta bu 10641 serisinde dahi vardi.son serilerde var mi bilmiyorum ama o disli iste zetora bu isi yaptiran

Herhalde umut abim düz yoldan kasttetmistir.zaten hicbirmarka bayirda devir kaybi yasamadan cikamaz.soyle bisey soylim bizdeki 7211 le babam derdi pir pir ediyor yinede cikiyor bayiri stop etmiyo diyordu.tabiki bu rampa everest gibi degil 30 40 metrelik bisey.zetorlarda eskiden kara disli vardi hatta bu 10641 serisinde dahi vardi.son serilerde var mi bilmiyorum ama o disli iste zetora bu isi yaptiran
Valla geçmiş yazılarında var rampa yukarı rampa aşagi stabil hızda gidiyor diyor umut abi bu günlerde rüzgar baya sert zetor tarafında havanın siguklugundan heralde[emoji3] [emoji3]

yola giderken iyi de tarlada bayılıyor hızlı traktör bu zetorlar da 2 seri sanırım 30luk ve 40lık diye

fiatlardaki cer dişlisi gibi birşey mi abi?