SATLIK ZETOR

Ben kendisinede bi yorumda yazdim.tmm batiyordur amatopragi cevirmez cevirmesi icin masa gibi kulak lzm.bendede unlu var en son delige alip sureyim bakalim napacak.tabi motor çekerse
Ya abi millet birbirini cocuk yerine koyuyor ya en çokta o koyyo insana . Patlatmayla bile 50 cm inmek bi meseleyken adam pullukla sürüyom diyo . O pulluğun çatı yüksekligi topraga 0 gitmesi lazımki o zamanda toprak toplar . İmksnsızmı degil ama bu şartlarda anca rüya . ( baki abinin yazısı bu konunun 9 .sayfasında mevcuttur. Lütfen kimse yanlış anlamasın madem enine boyuna tartışıyoruz tartışalım konuşalım.

Ya abi millet birbirini cocuk yerine koyuyor ya en çokta o koyyo insana . Patlatmayla bile 50 cm inmek bi meseleyken adam pullukla sürüyom diyo . O pulluğun çatı yüksekligi topraga 0 gitmesi lazımki o zamanda toprak toplar . İmksnsızmı degil ama bu şartlarda anca rüya . ( baki abinin yazısı bu konunun 9 .sayfasında mevcuttur. Lütfen kimse yanlış anlamasın madem enine boyuna tartışıyoruz tartışalım konuşalım.

yada video görelim öylemi

Ozaman bu iş nasil çözülür baharda zetoru olan arkadaslar emsalleriyle nadas yakit karsilastirmasi yapsin.Baki arkadasimizda metreyle olcmek sartiyla surum yapip burda paylassin.Bence çoğu sey netlesecektir

• Beğen
Tepkiler: ilkertetik
Ozaman bu iş nasil çözülür baharda zetoru olan arkadaslar emsalleriyle nadas yakit karsilastirmasi yapsin.Baki arkadasimizda metreyle olcmek sartiyla surum yapip burda paylassin.Bence çoğu sey netlesecektir
😀inşallah abi bide biz görelim canlı canlı . Yalnız bu yıl yaşadığım bişey geldi aklıma . Eniştemin pancar ekeceği yere son baharda bn patlatma cekip bırakmıştım . Neyse adam.martta sürmeye gitmiş 2 3 tur attıktan sonra bana telefon geldi halatı al gel diye bi vardım 70 56 şaseye sıfır oturmuş . Yav enişte naptın dedim pulluğu ben saldım o indi bn saldım o indi sonra bu hale geldi dedi . Onun gibi önceden sürülmüş biyer olmassa seviniriz 😀

inşallah abi bide biz görelim canlı canlı . Yalnız bu yıl yaşadığım bişey geldi aklıma . Eniştemin pancar ekeceği yere son baharda bn patlatma cekip bırakmıştım . Neyse adam.martta sürmeye gitmiş 2 3 tur attıktan sonra bana telefon geldi halatı al gel diye bi vardım 70 56 şaseye sıfır oturmuş . Yav enişte naptın dedim pulluğu ben saldım o indi bn saldım o indi sonra bu hale geldi dedi . Onun gibi önceden sürülmüş biyer olmassa seviniriz

Olmaz olmaz.bende oyle styer i askiya aldirmistim kum yerde

• Beğen
Tepkiler: ilkertetik
Haci.. nakit mi lazimmis.. iyi de jd + nakit verdiler 150'yi alirken..

150-h. coskun un degil.. o akrabalari..

---

Ilk firsatta sahibini arayip ne takiyo ne cekiyo.. paylascam insallah..

Koylerinde yakinlarinda jd105 verip forterra 140 alip cok memnun kalan bi tanidiklarinin tavsiyesiyle aldilar ama o nu biliyom.. ezbere almadilar yani..

---

Zetor dahil hic bi motor 10 binin ustundeki parcayi %100 kendi uretmiyor..

En eskiler bile buna dahil.. hic bise olmasa lastik takacak disardan..

Zetor motor-sanziman gibi ana yapiyi kendi uretiyor..

Lastikler-cek mitas
Hidrolik pompa-cek
Harici direksiyon pompasi-cek
Arka asansor ceki-alman olcak
Hava filtresi yuva-alman olcak
Orjinal kepce-Alö isvec (fendt-mf vs bicok markanin hepsinin kepcesi budur)

Kabin -avrupa ulkesine bakmam lazim
On dingil-carraro

Duz pompa - avrupa Bosh ( hindistan bosh degil)

On pto kol- zidburg yazim yanlis olabilir avrupa..

Vs vs..

Yalniz tek bir etikette "made in china-india-korea" yok..

Yani komple Avrupa.. ve avrupadaki tek bi fabrikadan cikiyor tum zetorlar suan..

---

Ercan sana zahmet erkunt a bi sorsana ne uretiyormus zetor a..

Blok dokum vs her yerde zetor yaziyor.. en ufak etikette turkce bi ibare isaret yok gormedim..

Turbo intercol de kendinin dememe gerek yok motorla birlikte zaten..

Arka kollar- avrupa Mita olcak

Kompresor sonradan ek degil bloktan, kendinin..

Yalniz kabin, paspas koltuk agirlik camurluk hepsine zetor yaziyo.. buldugunu denk geleni takmamis..

Eskilerinde kendinin olan kisimlar daha fazlaydi.. kabin, on dingil, arka kollar vs..

Dogu tarzi uretimde; hersey bi fabrikanin icinde olup biter.
Bati tarzinda; herseyi ureten ayridir.. gelip bi fabrikada birlesir.. bi nevi montaj.

Zetor da eski dogu blogu ulkesindeydi.. simdi gittikce batililasiyor..

Zaten kucuk bi uretimi var.. cek-slovakya-polonya-almanya-ingiltere-abd hemen hemen tum uretimi buralarda satiliyo.. suan..

Haci.. nakit mi lazimmis.. iyi de jd + nakit verdiler 150'yi alirken..

150-h. coskun un degil.. o akrabalari..

---

Ilk firsatta sahibini arayip ne takiyo ne cekiyo.. paylascam insallah..

Koylerinde yakinlarinda jd105 verip forterra 140 alip cok memnun kalan bi tanidiklarinin tavsiyesiyle aldilar ama o nu biliyom.. ezbere almadilar yani..

---

Zetor dahil hic bi motor 10 binin ustundeki parcayi %100 kendi uretmiyor..

En eskiler bile buna dahil.. hic bise olmasa lastik takacak disardan..

Zetor motor-sanziman gibi ana yapiyi kendi uretiyor..

Lastikler-cek mitas
Hidrolik pompa-cek
Harici direksiyon pompasi-cek
Arka asansor ceki-alman olcak
Hava filtresi yuva-alman olcak
Orjinal kepce-Alö isvec (fendt-mf vs bicok markanin hepsinin kepcesi budur)

Kabin -avrupa ulkesine bakmam lazim
On dingil-carraro

Duz pompa - avrupa Bosh ( hindistan bosh degil)

On pto kol- zidburg yazim yanlis olabilir avrupa..

Vs vs..

Yalniz tek bir etikette "made in china-india-korea" yok..

Yani komple Avrupa.. ve avrupadaki tek bi fabrikadan cikiyor tum zetorlar suan..

---

Ercan sana zahmet erkunt a bi sorsana ne uretiyormus zetor a..

Blok dokum vs her yerde zetor yaziyor.. en ufak etikette turkce bi ibare isaret yok gormedim..

http://www.erkunt.com.tr/site/?page_id=69 Birşey ürettiği kesin ama ne deutz gibi motor bloğu ve silindir vs olmasın :D

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci44
Gecen yil zetor&deutz 4 silindir 2.9 ve 6 silindir 6.2 olcak motorda isbirligine gittiler ama..

Cek-alman komsu.. gelip erkunt a yaptircaklarini sanmam.. alman deutz motor olmali onlar..

Hay massallah Umut Abi herşeydende haberin var [emoji3]
Samimiyetle söylüyorum Zetor güzel benimde hoşuma giden makinelerden sdf den sonra.canlı performaslarini görmek isteriz.
Bu arada sahsi olarak algilama fakat ne efsane zetormus be dediğim oluyor...
1a26214e483464546de9efb17978f2e0.jpg

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Cek ce ogrenmek uzreyim:)

Saka bi yana ingilizce super dergi siteler var..

Daha komigi orda da hep su mu bu mu muhabbeti donuyo..

Yabancı bazı forumları takip ediyorum gayet saygılılar körü körüne inanmıyorlar birşeylere:)
Şu mu bu mu muhabbeti dönüyor fakat şu berbattır şu harika gibisinden değil örneğin malları arıza yapsa bile muhattapları olduğundan olayı aşmışlar:D

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Turbo intercol de kendinin dememe gerek yok motorla birlikte zaten..

Arka kollar- avrupa Mita olcak

Kompresor sonradan ek degil bloktan, kendinin..

Yalniz kabin, paspas koltuk agirlik camurluk hepsine zetor yaziyo.. buldugunu denk geleni takmamis..

Eskilerinde kendinin olan kisimlar daha fazlaydi.. kabin, on dingil, arka kollar vs..

Dogu tarzi uretimde; hersey bi fabrikanin icinde olup biter.
Bati tarzinda; herseyi ureten ayridir.. gelip bi fabrikada birlesir.. bi nevi montaj.

Zetor da eski dogu blogu ulkesindeydi.. simdi gittikce batililasiyor..

Zaten kucuk bi uretimi var.. cek-slovakya-polonya-almanya-ingiltere-abd hemen hemen tum uretimi buralarda satiliyo.. suan..

Bana soyledıgı jd 6125 r yı 280 tuttular zetor 150 ıse 250 ye aldık dedı 30 bine degısmek değmezdi dedım o günkü şartlar ıle degıyordu dedı pek ınandırıcı gelmedı abı

Ona katılmak isterim, buluşmaları kaçırmamaya gayret ettim, çok şey öğrendim. Mesela buarada okurken; varı yoğu satıp 398 e yatırsaım vardı, taa ki buluşmada kullanma fırsatı buluncaya kadar, o zaman hayaller yıkıldı resmen, bu 398 ise evdeki 265 s 399 dedim o an.

bızzat canlı performanslarını gormeden her ne soylenıyorsa yalan ve abartıdır abı benımde gozumde 70 luks erkunt kıraldı pullukta tepeleyınce bunu hayallerım yıkıldı :D :D :D

Benim pulluğun çatısı 75 cm kulaklar 50 cm tam kulakların seviyesinden gidince 50 cm..