Remork lastiği öneri

Arkadaşlar s.a. .. uzun yıllardır kullandığım zirai donatım diye biinen eski remorkumun bir köşede heba olmasına gönlüm razı olmadı ve 1 ay önce remorkçuya götürdüm.. damper makas kasa harman her yeri değişiyor.. 4 ton kapasiteli bir Remork olacak.. bununla birlikte lastiklerinde değişmesi gerekiyor. Şuan 750. 16 lastik takılı 900.16 ile degisecektm ancak jant masrafına girmek istemiyorum..onun için 750.16 lastik takmayı düşünüyorum.. henüz fiyat sormadım ama özka ,hankook, Petlas, Lassa bu markalardan biri olacak gibi.. sizce en uygun fiyata alabileceğim en iyi lastik hangisi olur.. sizlerinde önerebileceği diğer markalara da açığım. Önerilerinizi bekliyorum

7.50 r16 jant lastik maksimum 5 ton yük taşır.uzun yolda o yük bile risk olabilir.7.50 r16 lastiği yerinden çıkartıp yerine 9.00r16 lastik uygulayabilirsin bu seferde nakliye esnasında
Lastiğin orjinalinde 7.50 inç olmasindan dolayi diş lastik esneme kabiliyetini kaybediyor ve iç lastigi isirip patlamasina sebebiyet veriyor.bu yüzden.7.50 jant a 9.00 dış lastik uymuyor.jant da 9.00 inç genişliğinde olmali.
Herşeyi bir kenara bırakıp bence .17.5 jant ve lastik uygulayın.uzun yıllar kullanın.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: E..38
7.50 r16 jant a 6 bijon ise 9.00 r16 lastik uyuyor.bizzat kendim uyguladim.ama dediğim gibi randıman alınmıyor.
9.00 r16
12 kat dış lastigin yuk kapasitesi 1660 kg.
Yani 4 ×1660=6640 kg
5 tonluk Bir römorkun boş ağırlığı yaklaşık 1300 kg olsa taşına bilecek emniyetli yük 5340 kg kalir. Bu yük uzun yolda stresli bir yolculuğa sebebiyet verebilir.

Son düzenleme:
750,16 jant'a 900,16 lastik takmıştı bi akrabam 5 ton yükle 20 km gibi bir mesafede 2 lastik aynı anda patladı. Kendi römorkumuz 4,500 kg buğday aliyor lastikleri 750,16 1997 de sıfır almıştık üzerinde petlas marka lastik var hala kullanıyoruz. 7,50 16 lastiğin teknik taşıma verilerini tam bilmiyorum ama kendi jantı ile kullanılırsa 4 lastiğin 10 ton taşıdığını çok gördüm ancak o yükle ne kadar mesafe yol alıyor onu bilmiyorum çok uzun mesafede lastikler fazla yükten dolayı ısınma yapabilir lakin 4 ton yükte hiç bir şey olmaz

• Beğen
Lastikçiye sordum kattiyyen 900 16 lastiği takma dedi..bahsettiğiniz gibi yüklü olunca janttan atar patlar dedi.. 750 16 lastiğin önerilen hava basınçlarıyla ve yüklü iken 20 25 km hızlarda ortalama lastik başına 2 ton civarı yük taşıyabildiğini öğrendim.. ama 14 kat olsa daha bi iyi olacaktı.. ama markada karar veremiyorum. Bazen iyi bildiğimiz markaların bazı ürünleri fos çıkabiliyor

• Beğen
Tepkiler: ebay06
Lastikçiye sordum kattiyyen 900 16 lastiği takma dedi..bahsettiğiniz gibi yüklü olunca janttan atar patlar dedi.. 750 16 lastiğin önerilen hava basınçlarıyla ve yüklü iken 20 25 km hızlarda ortalama lastik başına 2 ton civarı yük taşıyabildiğini öğrendim.. ama 14 kat olsa daha bi iyi olacaktı.. ama markada karar veremiyorum. Bazen iyi bildiğimiz markaların bazı ürünleri fos çıkabiliyor
O halde 14 kat iyi bi lastik 8 ton yükü gayet rahat şekilde taşıyabiliyor bencede taşıyabilir marka olarak çok çeşit var eski kaliteli lastikler kalmadı eskinin en çok tercih edilen markaları lassa,michlehin,bridgestone ve fulda çok iyi lastikler üretiyordu ama şimdi bu markaların fiyatları çok uçuk en ucuzu petlas ve özka

• Beğen

Petlas 14 kat 6 tonu rahatlıkla taşıyor 7 de taşır fakat randımanlı olmaz, 7.16 4 teker romork için 6 ton ideal, tane fiyatıda 600 lira civarı bikaç ay önce 575 e almıştım havasıda 70 oldumu yeterli.

• Beğen
Tepkiler: ebay06 ve E..38
IMG_20200705_125647.jpg

İki tekerli römork için özkayı aldım tarlaya bicer girince taktıramadım eski lastik tarlada bıraktı 😊 sağ olsun ... 2850 kilo attım buen fazla lastikler takıldıktan sonra bi sıkıntı cıkmadı önümuzdeki yıl ilave ekleyerek kapasiteyi 4 tona cıkarmak istiyorum bakalım... Birde 0 lastik alınca 0 şamyelde alın başınız ağrıyo yoksa tecrube ile sabit ya patlıyo ya sibobu kacırıyor. ..

• Beğen
Öneriniz için teşekkür ederim..siz bizzat kullandınız mı ? @ SefaBakırcı

Hayır kullanmadım ama tavsiye edilen bir marka. Forumda bazı konular var okuyabilirsiniz yorumları.

• Beğen
Arkadaşlar s.a. .. uzun yıllardır kullandığım zirai donatım diye biinen eski remorkumun bir köşede heba olmasına gönlüm razı olmadı ve 1 ay önce remorkçuya götürdüm.. damper makas kasa harman her yeri değişiyor.. 4 ton kapasiteli bir Remork olacak.. bununla birlikte lastiklerinde değişmesi gerekiyor. Şuan 750. 16 lastik takılı 900.16 ile degisecektm ancak jant masrafına girmek istemiyorum..onun için 750.16 lastik takmayı düşünüyorum.. henüz fiyat sormadım ama özka ,hankook, Petlas, Lassa bu markalardan biri olacak gibi.. sizce en uygun fiyata alabileceğim en iyi lastik hangisi olur.. sizlerinde önerebileceği diğer markalara da açığım. Önerilerinizi bekliyorum

Teknik verileri pek bilmiyorum ama kullandığım kadarıyla söyleyeyim benim römorkumda petlas 7.50 16 8 kat lastik var yaklaşık 17 18 yıldır kullanıyoruz pancar yaptığımız zamanlarda 5 6 ton yük atılırdı son zamanlarda da karpuz ve domates için kullanıyoruz o da yine 4 5 ton civarında yük atılıyor domatesi yaklaşık 20 kilometre yola götürüyorum. Geçen yıl da 20 km mesafeden toprak taşıdım o da yaklaşık 6 ton civarındaydı ve hala lastikler sağlam ama artık ömrünü tamamladığı için tedbir amaçlı yeni lastik aldım onları taktım şimdi. Harvester 750 16 12 kat. Bu marka da zaten petlas üretimi

Hayır kullanmadım ama tavsiye edilen bir marka. Forumda bazı konular var okuyabilirsiniz yorumları.

Continantal veya lassa, gerisi yalan