Remork boyama

Herkese selamlar. Başlıktanda anlaşılacağı üzere remorku boyamak istiyorum. Daha önce yapan varmı ? Nasıl yaptınız.. yada bi tavsiyesi olan varmı. Netten baktım metal üzerindeki eski boyayı çıkartmak için jeller var işe yararmı acaba. Kompresör hava makinası mevcut onla yapmayı düşünüyorum ama bu işin acemisiyiz nasıl yaparız?

Spirale takılan tel fırça ve flap disklerden alın. O şekilde kazıyın. Flap disk ile tel firçanın yanaşmadığı yerleri yaparsınız. Sonra antipas atın. Daha sonra ise mümkünse akrilik boya yaptırıp boyayın daha güzel olur. Olmazsa endüstriyel boyalarla da boyaya bilirsiniz.

Benim örnek uygulamam:
https://www.trakkulup.net/showthread.php?t=87349

Spirale takılan tel fırça ve flap disklerden alın. O şekilde kazıyın. Flap disk ile tel firçanın yanaşmadığı yerleri yaparsınız. Sonra antipas atın. Daha sonra ise mümkünse akrilik boya yaptırıp boyayın daha güzel olur. Olmazsa endüstriyel boyalarla da boyaya bilirsiniz.

Benim örnek uygulamam:
https://www.trakkulup.net/showthread.php?t=87349
Senin gibi adamlara helal olsun sıfır gibi yapmışsın maşallah. Boyaynın parlamasının sebebi akrilik olmasından dolayımı? Ben kırmızıya boyicam inşallah. Yazıları falan nasıl yapıyorsunuz çok düzgün bilgisayar yoluylamı yaptınız

Senin gibi adamlara helal olsun sıfır gibi yapmışsın maşallah. Boyaynın parlamasının sebebi akrilik olmasından dolayımı? Ben kırmızıya boyicam inşallah. Yazıları falan nasıl yapıyorsunuz çok düzgün bilgisayar yoluylamı yaptınız

Teşekkürler. Akrilik boya oto boyası o yüzden daha kaliteli daha parlak ve uygulaması kolay. Dalgalı olmuyor. Tabanca rahat atıyor ve az boya gidiyor. Ben bu römorku boyarken gri rengi endüstriyel yaptım. Ama keşke onuda akrilik yapsaydım. Yetmedi tekrar yaptırdım. Akrilik olan renkler çok yer boyuyor. Hemde güzel oluyor. Yalnız içine sertleştirici katmalısınız ve ayrıca tiner. Birde fiyatı endüstriyel boyaya göre farklıdır. Ama bence değer. Yazıları reklamcı da vektörel olarak kestirdim.