Pulluk Seçimi Tamamlanmıştır Aydın Pulluk ...

Hayırlı olsun çalışmalarınız için de tebrikler.
Çok teşekkür ederim , fabrika ile irtibata geçtim ve Bülent Bey sagolsun kendileri için çok faydalı olacak bir calışma olduğunu ve ortak bir calışma yürütebilme durumumuzu sordu bende memniniyetle kabul ettim bunu her firma yapmaz onlarda bize firsat sundu bizde uyguladık ve ortak calışma başarı ile sonuçlandı tekrar teşekkür ederim 🙏

• Beğen
Tepkiler: Yunus sarı
Merhaba,
Öncelikle çalışmanızı tebrik ederim ve ürünün sizlere hayırlı olmasını dilerim.

Sakıncası yoksa Standart bir Aydın 5'li profil şase pulluk ile sizi geliştirdiğiniz pulluk arasındaki bazı teknik bilgileri paylaşabilirmisiniz ?
Standart Profil Şase Aydın pulluk kg =?
Sizin kullandığınız pulluk kg=?
Standart Profil Şase Aydın pulluk şase yüksekliği =?
Sizin kullandığınız pulluk şase yüksekliği=?
Standart Profil Şase Aydın pulluk bilek arası cm=?
Sizin kullandığınız pulluk bilek arası cm=?

6 Farklı tipte denediğiniz kulakların özellikleri ve bunların arazi performansları hakkında yorumlarınız (pozitif ve negatif ) nelerdir?

Saygılarımla...

• Beğen
Tepkiler: meskisehiri
Merhaba,
Öncelikle çalışmanızı tebrik ederim ve ürünün sizlere hayırlı olmasını dilerim.

Sakıncası yoksa Standart bir Aydın 5'li profil şase pulluk ile sizi geliştirdiğiniz pulluk arasındaki bazı teknik bilgileri paylaşabilirmisiniz ?
Standart Profil Şase Aydın pulluk kg =?
Sizin kullandığınız pulluk kg=?
Standart Profil Şase Aydın pulluk şase yüksekliği =?
Sizin kullandığınız pulluk şase yüksekliği=?
Standart Profil Şase Aydın pulluk bilek arası cm=?
Sizin kullandığınız pulluk bilek arası cm=?

6 Farklı tipte denediğiniz kulakların özellikleri ve bunların arazi performansları hakkında yorumlarınız (pozitif ve negatif ) nelerdir?

Saygılarımla...
Çok teşekkür ederim .
Standart ölçülere bakacak olursak genelde 80cm civari bir yükseklikleri var biz tıkaması kesintisiz sürüm yapmasi icin oncelikle şaseyi yukseltmek ve arayi acmak gerektigini biliyoruz ve haliyle en buyuk boylu bilek takilarak 5cm kadar daha yukseltildi . Bilek arasi genelde 75 80 civari gayet yeterli ve standarttir fakat calismalarda 90cm nin bile cok yogun anizli yerlerde cok olmasada ara sira nadiren risk olusturabilicegini gozlemledik biz istedik ki tarla bitene kadar hic tikamasin o derece olsun ve bu yuzden iki bilek arasi tam 100cm yapildi . Agirlik şase uzunlugu ve kaca kac profil olmasiyla alakali tabi uzayinca ve 140mm olunca tahminim 250 300 kg kadar artmistir . Kulak tipleri kavisin daha az oldugu ama biraz daha uzun olan kulaklar vardi fakat misir sapini gommede basarili olamadi yani kulaklarin devirme acilari bu kadar iyi degildi birde kvernelandda ki çim tipi cok uzun ve cok dar acili bir kulak denedik Avrupada çim kulagi diye gecer dikili bitkide iyi is yapar fakat misir anizi berbat bir sey resmen talaş topragin uzerinde ... Bu yuzden överum açılı bu kulaklar en muhtesem sonucu verdi takildiginiz yer olursa yine sorabilirsiniz umarim anlatabildim 😊

Bir sure once ozellikle dane misir tarlalarinda tikama yapmadan ve iyi deviren bir pulluk icin arastirma icine girmistik diger markalarida ayni tarlada denedik ve Aydin Pulluk sahibi Bülent KOÇ beyle irtibata gectik birlikte ben kendim Yüksek Ziraat Mühendisi olarak arge calismasi yuruttuk 6 farkli tip kulak getirdiler Aydindan Eskisehire iki kere servis geldi ve tum gun ugrastik en iyi deviren kulak tipini belirledik şaseyi 85cm yukseklik bilek aralirini ise 1metre yaptik hic bir islem yapmadan bile bicerin arkasindan girilen yerde tikama sifir devirme muazzam ... pulluk 5li 140mm profil şase 12 14 16 18 inc mekanik ayarli bir pulluk oldu dane misir tarlalari icin artik sorun cozulmustur kendilerine tekrar teşekkür ediyoruz 🤗
Hayirli olsun güle güle kullanin

• Beğen
Tepkiler: MuhammedEmin