Case jx65c tek çeker pulluk seçimi

Arkadaşlar merhaba Case jx65c tek çeker traktörüm için pulluk alacağım 3lü 12 mi yoksa 4 lü 10 mu alsam karar veremiyorum topraklarımız ağır bu sene danelik Mısır yerlerini ünlü 4 lü 10 numara ile sürdüm dört takviye ile rahat sürdüm baharda yerlerimiz biraz daha ağır oluyo nasıl bi tavsiye de bulunursunuz nasıl bi pulluk almalıyım

Ooo Eren seni burlarda görmek ne mutlu 4.10 ile 3.12 hemen hemen aynı hatta 4.10 daha rahat sürüm yapar
Abi uzun zaman oldu girmeyeli foruma 😀 mısır işine döndüm artık mevcut pulluk yetersiz kalıyo bugün satıyorum arkadaşın pulluğu taktım mısır yerlerini sürerken 4lü 10 bazı yerlerde toplama yaptı mısır talaşından dolayı dört takviye çekti rahat ama bahar sürümleri ağır bizim Burda çok yakıt yakarmıyız çok zorlanırmı kararsız kaldım ne alsam die

Ayne
3 lü 12 inç al, mısır yeri toplama yapar 10 inç bir işe yaramaz bana göre. Toprağımız ağır yazmışsınız 4 lü de zorlanır hem tek çeker
aynen abi toplama yaptı ondan araştırma içerisindeyim ama sürekli mısır yeride sürmücem yakıt ve zaman tasarrufunu da göz önünde bulundurmak istiyorum karar veremedim bi türlü

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Ayne
aynen abi toplama yaptı ondan araştırma içerisindeyim ama sürekli mısır yeride sürmücem yakıt ve zaman tasarrufunu da göz önünde bulundurmak istiyorum karar veremedim bi türlü
Mısır ve ayçiçeği ekimi yapıyorsanız ufak inc tavsiye etmem 3 lü olsun biraz daha derin sürüm olur, kendi bölgem için 3 lüde olsa 12 inc aliyor herkes, traktör daha rahat gider bana göre yakıta etki etmez kardeşim [emoji4]

Mısır ve ayçiçeği ekimi yapıyorsanız ufak inc tavsiye etmem 3 lü olsun biraz daha derin sürüm olur, kendi bölgem için 3 lüde olsa 12 inc aliyor herkes, traktör daha rahat gider bana göre yakıta etki etmez kardeşim [emoji4]
Bizim işimiz mısır ve sebze ağırlıklı normalde sekiz numara üçlü var eski traktörün pulluğu kasma yapıyor traktörü çok tutuyor dört takviye ile dörtlü on takıyorum onu da dört takviye ile çekiyor 3lü 12 de nasıl olur bilmiyorum bizim buralarda genelde dörtlü sekiz numara falan kullanıyorlar dörtlü onu yetmiş beygir üstü kullanıyor

Bence traktör biraz rahat gitmeli , çeltik tarlası 5 li 11 nolu saban kullanıyorum keşke 4 lü 16 alsaydım diye hayıflanıyorum , saban boyu kısa olmalı bana kalırsa o yüzden 3 lü önerdim , traktörünüz 4 lü de çeker ama 3 lüde daha canlı gider diye düşünüyorum.