Pick-up konusunda görüşleriniz

L200 ile hiluxu kiyaslarsaniz direk hilux alin derim . L200 cok basit duruyor bana gore .

Bende

2014 4x4 2.0 otomatik amarok
2013 4x4 2.0 otomatik amarok
2017 4x4 v6 3.0 otomatik amarok

Var . 3.0 haric vergileri diger tum pikaplardan daha ucuz . 2 ay once de 2.0 manuel 4x4 amarokum da vardi onu 176.000 km de sattim . Gayet saglamdi yani .

Amarok cok konforlu parcasi ucuz . Bulunabilir , piyasasi cok iyi motor hacimindan dolayi vergi avantaji olan bir pikaptir .

L200 ile hiluxu kiyaslarsaniz direk hilux alin derim . L200 cok basit duruyor bana gore .

Bende

2014 4x4 2.0 otomatik amarok
2013 4x4 2.0 otomatik amarok
2017 4x4 v6 3.0 otomatik amarok

Var . 3.0 haric vergileri diger tum pikaplardan daha ucuz . 2 ay once de 2.0 manuel 4x4 amarokum da vardi onu 176.000 km de sattim . Gayet saglamdi yani .

Amarok cok konforlu parcasi ucuz . Bulunabilir , piyasasi cok iyi motor hacimindan dolayi vergi avantaji olan bir pikaptir .

3.0 v6 canavar ya kalkışta çoğu sedanı tokatlar :D

Arkadaşlar bende arabamı değiştirip genellikle yazın arazide kullanabileceğim bir araç istiyorum.4x2 pick up ile 4x4 dacia duster arasında kaldım.Arazi dediğim, tarlalara bakmak için sadece.Tarla yollarımız çok kötü değil.Pick upların düşündüren yanı yakıtları.Duster'ın düşündüren yanıda sağlamlığı.Siz olsanız hangisini seçerdiniz?

TÜRKİYE'NİN EN ÇOK SATAN PICK-UP’I BELLİ OLDU
ODD (Otomobil Distribütörleri Derneği) 01 Ocak-31 Aralık 2016 tarihleri arasında Türkiye’de satılan araçların raporunu açıkladı. Bu raporda pick-up satışları da detaylıca yer alıyor.
ODD raporlarına göre 2016 yılının en çok satan pick-up’ı 5645 adetle Toyota Hilux oldu. İkinci sıraya 3643 adetle Volkswagen Amarok yerleşirken, 3533 adetle Mitsubishi L200 üçüncü sırada yer aldı.
2016 Yılı Türkiye Pick-Up Satışları
1.Toyota Hilux: 5645
2.Volkswagen Amarok: 3643
3.Mitsubishi L200: 3533
4.Isuzu D-Max: 2315
5.Ford Ranger: 1798
6.Nissan Navara: 1540
7.Fiat Fullback: 388
8.Ssangyong Korando Sports: 254
9.Tata Xenon: 9

Arkadaşlar bende arabamı değiştirip genellikle yazın arazide kullanabileceğim bir araç istiyorum.4x2 pick up ile 4x4 dacia duster arasında kaldım.Arazi dediğim, tarlalara bakmak için sadece.Tarla yollarımız çok kötü değil.Pick upların düşündüren yanı yakıtları.Duster'ın düşündüren yanıda sağlamlığı.Siz olsanız hangisini seçerdiniz?
4*2 pikap ile arazide yol alabilirsen, 4*2 duster ile sürülü tarlada gezersin.
Sadece dolaşmaya 1-2 cuval gübre taşimaya rahat rahat duster işini görür. Pikaplar epey uzun, manevrasi kötü. Yakıtı da cabası.

• Beğen
Tepkiler: alper4u
4*4 duster full olsada tahminim max 100 bine gelir bir pick up 130-140-150 vardir fiyatlari ornek olarak veriyorum
4*4 duster 2 senede bir muayene 1.5 110 dci motor yakit olayi cabasi diger vergi ve muayene olaylari cabasi bence ceki demirli bir duster alip 3-5 bine de arkasina uygun bir romork yaptirarak pick up'a gore her turlu daha awantajli ve uygun olarak tüm islerinizi hallede bilirsinz

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

TÜRKÄ°YE'NÄ°N EN ÇOK SATAN PICK-UP’I BELLÄ° OLDU
ODD (Otomobil Distribütörleri Derneği) 01 Ocak-31 Aralık 2016 tarihleri arasında Türkiye’de satılan araçların raporunu açıkladı. Bu raporda pick-up satışları da detaylıca yer alıyor.
ODD raporlarına göre 2016 yılının en çok satan pick-up’ı 5645 adetle Toyota Hilux oldu. Ä°kinci sıraya 3643 adetle Volkswagen Amarok yerleşirken, 3533 adetle Mitsubishi L200 üçüncü sırada yer aldı.
2016 Yılı Türkiye Pick-Up Satışları
1.Toyota Hilux: 5645
2.Volkswagen Amarok: 3643
3.Mitsubishi L200: 3533
4.Isuzu D-Max: 2315
5.Ford Ranger: 1798
6.Nissan Navara: 1540
7.Fiat Fullback: 388
8.Ssangyong Korando Sports: 254
9.Tata Xenon: 9

Ustadim bu l200 lerin ve hiluxlerin cogunu telekom aydem igdas izsu aski gibi devlet kurumlari aliyor . Bu satislari cikarirsaniz , amarokla hilux arasinda cok fark olmaz kanimca . L200 de baya bir duser .

Ustadim bu l200 lerin ve hiluxlerin cogunu telekom aydem igdas izsu aski gibi devlet kurumlari aliyor . Bu satislari cikarirsaniz , amarokla hilux arasinda cok fark olmaz kanimca . L200 de baya bir duser .

http://www.otomotivgazetecileri.org/pick-up-segmentinin-lideri-haberi-443

Bir miktar haklılık payınız olmakla beraber Amarok anavatanı olan Avrupada bile satılan 4 pickup tan birisi Hilux tır.Ha dersenizki avrupada da aski telekom alım yapıyordur oraları bilemeyeceğim :)

Dünya pick up pazarının merkezi Amerikadır ve oralarda kullanılan modellerin bir çoğunu hiçbirimiz görmemişizdir bile.Bununla beraber böyle dev bir pazar varken bile Hilux Dünyanın en çok satan 4. Pick up modelidir.Bu sıralamadan Amerikan pazarını çıkarırsanız çok çok büyük bir farkla dünya lideri yine Hilux çıkar.Hele afrika felan oldumu 10 pick up tan 7 si Hilux.

http://focus2move.com/world-best-selling-pick-up/

http://www.otomotivgazetecileri.org/pick-up-segmentinin-lideri-haberi-443

Bir miktar haklılık payınız olmakla beraber Amarok anavatanı olan Avrupada bile satılan 4 pickup tan birisi Hilux tır.Ha dersenizki avrupada da aski telekom alım yapıyordur oraları bilemeyeceğim :)

Dünya pick up pazarının merkezi Amerikadır ve oralarda kullanılan modellerin bir çoğunu hiçbirimiz görmemişizdir bile.Bununla beraber böyle dev bir pazar varken bile Hilux Dünyanın en çok satan 4. Pick up modelidir.Bu sıralamadan Amerikan pazarını çıkarırsanız çok çok büyük bir farkla dünya lideri yine Hilux çıkar.Hele afrika felan oldumu 10 pick up tan 7 si Hilux.

http://focus2move.com/world-best-selling-pick-up/

Yukarida paylasilan rakamlar Turkiyede oldugu icin ben bu ornegi vermistim . Ancak dunya capinda amarok zaten hiluxle sayi olarak mukayese edilemez . Zira edilse hiluxe haksizlik olur . Cunku volkswagen daha 6 yildir pickup piyasasinda . Toyota ve ford f serisi en az 30 yildir bu piyasada .

Ancak ulkemiz icin konusursak , bana gore 4x4 alinabilecek en mantikli pickup amaroktur .

Zira 4x4 araclarin vergisi otomobille ayni oldugu icin 2.0 motor otomatik vites secenegi hic bir pickupta yoktur . Toyota almak isterseniz 2.8 otomatik 4x4 modeli var onunda vergisi 6.000 tl yilliktir . Bu parayi vermeyi goze alan birisi bence v6 3.0 225 hp lik bir araci tercih eder diye dusunuyorum (amarok) zira ben oyle yaptim .

Genelde bizim burada Aydin da eskiden skystar ve sss nissanlar satiliyordu . Simdi onun yerini amarok ve toyota aldi . Ancak resmi kurumlarda toyota kullaniyor dolayisiyla toyotanin satisi amaroka gore fazla .

Kalkisi ve ara hizlanmasi mukemmel . Gercekten cok iyi yapmislar . Farlari cok hosuma gidiyor .

Motor büyük, teknoloji olarak fena değil ama Honda İ-vtec motor gibi değil.Şanzıman nitelikli, çift kavrama mili saniye ile değişen vitesler mevcut olduğu için kesintisiz vites değiştiriyor.Jd nin Direct drive şanzımanı gibi yapısı var.CVT yere güç aktarımı daha iyidir.

Arkadaslar ben sudandayım burda bi insan eline biraz para gectimi 4x4 hilux alir biraz daha gectimi land crusier prado alır iyice parayı bulunca V8 motor land crusier alır. Hilux iyi ve konforlu arac cöl sartlarinda iyi ama arazi ve çöl icin L200 daha iyi. Neden tutulmuyor derseniz dünyanın en konforsuz araclarindan biri. Cok cok asiri zorlu sartlarda kullanyacaksaniz ofrod falan yapmayacaksaniz hiluxü alin gecin binek olarak da kullanirsiniz. Yok normal binek aracimin yanisira haftasonlari dağda daşda gezecem dersenz o zaman isin rengi degisir l200 süperdir. Bizim burda 4x4 tek kabin l200 var personel kullansin diye aldik 4 senedir tepe tepe insanlıktan çikmis gibi kullaniyorlar Hamdolsun bir problem yok

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Motor büyük, teknoloji olarak fena değil ama Honda İ-vtec motor gibi değil.Şanzıman nitelikli, çift kavrama mili saniye ile değişen vitesler mevcut olduğu için kesintisiz vites değiştiriyor.Jd nin Direct drive şanzımanı gibi yapısı var.CVT yere güç aktarımı daha iyidir.

Direct drive john dereenin kendi uretimi mi ? Nasil bir sistem bahsedebilirmisin ?