New Holland TD 110 Tavsiye Edermisiniz

Teşekkürler abi ama farmal 115 ve NH t5 in fiyatları 200 bin TL den başlıyor 50 bin TL daha ekleyip nh t6000 serisinden 140-180 HP arasında traktör almak daha mantıklı değil mi abi

Kardeşim, yüksek beygir illaki daha fazla konfor getirir. Traktör seçerken sadece bu, bundan daha iyi diye düşünmek yanlış olur. Arazi büyüklüğü, bölgedeki servis ve yedek parça imkanlarını hesaba katmak gerekir. Sen o T5’den 6000 serisi daha iyi, onu alacağına Tr6 120 al diyenlere kulak asma. O seriler elbette ki T5’den daha üstün ama farkını 1000 dekar sulu arazi işlersen ancak görebilirsin. Ötesi sadece lüzumsuz bir masraf olur. Şu anda 300 dekar sulu arazi için T5 115 ve 70-66 kullanıyoruz. T5’e yılda ancak 6 gün iş verebiliyoruz. Yani toplamda 1 hafta bile etmiyor. Çapa, gübre, ilaç çoğu işi yine 70-66 görüyor.

Merhaba, biz de 5 yıldan beri Case maxpro 100 kullanıyoruz. Ne gibi arızalardan dolayi 10 bine yakın masraf yaptınız?

Balansyer dişlisiyle baslayan ve diğer birkaç dişli grubunuda kapsayan bir arıza yasadık. Çamurlukları, elektronik arızaları( kendi kendine çiftçekere alması gibi) , hidrolik yan kollarının her sezonda birinin kırılması sıyırması, radyatör delinmesi durduk yere, debriyaj halatının iki defa kopması...

Daha yazsam roman olur. Arıza yapmadık yeri yok çok şükür. Hayır yanında beraber çalıştığı 3105 ler olmasa diyecem ki hata bizde. 3105 ler sanayi nerededir bilmezken td110 bizden çok ustalarla çalışıyor. Aklı olan yerli traktör almaz ben bunu anladım

Abi bizim burda var çok muzdaripler ya valla marka kötüleme amacım yok ama daha geçen yine çekiciye yüklediler motor 1 hafta sonra geldi soruyoz söylemiyorlarda arızalarını 2 kere dişli dağıttığını biliyorum böyle çekiciye yüklerken de derede falan yüklüyorlar kimsenin haberi olmuyor belki daha da ariza açmıştır Allah kimsenin traktörünü bu hale düşürmesin ne diyeyim traktör 2015 model köydeki diğer td ler için bir şey demeyeyim hadi yanlış duymuşumdur kimsenin günahını almiyim ama amcamin jx90 maxpro da blog keçesinden olsa gerek hatalı çıktı yağ attı parası amcamdan cikti tabiki ordaki usta bunun tum dislileri cin mali bunun da sonu td 110 gibi olur demis onda da hararet çabuk yükseliyor 20190428_173351.jpg

nh lar maliyeti düşürmek için kalitesiz malzeme kullanıyor...sonuç ortada..

Bence maliyeti daha çok kar etmek için düşürmeye çalışıyorlar. Üreticeye uygun fiyata kaliteli ürün sunmak, marka değeri yaratmak gibi bir dertleri yok. Başak, Erkunt hepsi aynı. Yerli üretim yapan firmalar içerisinde N.H en masumu sayılır. Çift çeker 90 h.p ve üzeri traktör almayı düşünen varsa kesinlikle ithal makina almalı.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Abi bizim burda var çok muzdaripler ya valla marka kötüleme amacım yok ama daha geçen yine çekiciye yüklediler motor 1 hafta sonra geldi soruyoz söylemiyorlarda arızalarını 2 kere dişli dağıttığını biliyorum böyle çekiciye yüklerken de derede falan yüklüyorlar kimsenin haberi olmuyor belki daha da ariza açmıştır Allah kimsenin traktörünü bu hale düşürmesin ne diyeyim traktör 2015 model köydeki diğer td ler için bir şey demeyeyim hadi yanlış duymuşumdur kimsenin günahını almiyim ama amcamin jx90 maxpro da blog keçesinden olsa gerek hatalı çıktı yağ attı parası amcamdan cikti tabiki ordaki usta bunun tum dislileri cin mali bunun da sonu td 110 gibi olur demis onda da hararet çabuk yükseliyor Ekli dosyayı görüntüle 37535

kım mıs o merak ettım muhtarmı yoksam :)

Kardeşim, yüksek beygir illaki daha fazla konfor getirir. Traktör seçerken sadece bu, bundan daha iyi diye düşünmek yanlış olur. Arazi büyüklüğü, bölgedeki servis ve yedek parça imkanlarını hesaba katmak gerekir. Sen o T5’den 6000 serisi daha iyi, onu alacağına Tr6 120 al diyenlere kulak asma. O seriler elbette ki T5’den daha üstün ama farkını 1000 dekar sulu arazi işlersen ancak görebilirsin. Ötesi sadece lüzumsuz bir masraf olur. Şu anda 300 dekar sulu arazi için T5 115 ve 70-66 kullanıyoruz. T5’e yılda ancak 6 gün iş verebiliyoruz. Yani toplamda 1 hafta bile etmiyor. Çapa, gübre, ilaç çoğu işi yine 70-66 görüyor.
Teşekkürler abi anladım peki onericeğin bir modeli varmı t5 in ve kaç bin saate kadar almamızı tavsiye edersin

Konu arıza ise ithal traktörler arıza yapmıyor mu ? Yerli traktör diye alınmaz binilmez diyenler 250 300 dönüm için uygun yerli traktör mu yoksa pahalı avrupa traktör mü ? Kim ne derse desin yinede yerli den şaşmamak lazım parçası heryerde bulursun. Arazi büyük olsa ihtiyaç ithal traktör büyük hp

Teşekkürler abi anladım peki onericeğin bir modeli varmı t5 in ve kaç bin saate kadar almamızı tavsiye edersin

Kardeşim biz alırken çok araştırdım. John Deere 6115 MC ve New Holland T5 115 Electro Command arasında kararsızdım. Servis, yedek parça, İkinci el satış imkanlarını kıyaslayınca, tercihimiz T5’den yana oldu. Tabi fiyatlar şimdi bayağı bir arttı. Naçizane görüşüm; N.H düşünürsen İthal seri T5 Electro Command, 6020 Elite, TR6.120, CASE IH Farmall 115 olabilir(2018 model çünkü bu modellerin şasi uzatıldı) M.F 5440-5450 olabilir. M.F’nin 5711-12 serileride güzel makina. Saat olarakta uzun süre kullanacaksan 500 saati geçmesin derim. Tabi J.d (Alman Seri)ve M.F Temiz Makina bulursan pek sorun yaşatmaz ama servis, yedek parça olarak N.H kadar yaygın değil. Olaki bir arıza çıktığında insan karşısında muhatap bulmak istiyor onun içinde N.H mantıklı geliyor.

Konu arıza ise ithal traktörler arıza yapmıyor mu ? Yerli traktör diye alınmaz binilmez diyenler 250 300 dönüm için uygun yerli traktör mu yoksa pahalı avrupa traktör mü ? Kim ne derse desin yinede yerli den şaşmamak lazım parçası heryerde bulursun. Arazi büyük olsa ihtiyaç ithal traktör büyük hp
Mahmut kardeşim ben de önceden senin gibi koyu newhollandcıydım bilirsin eski yorumlarımdan inanki bizim 2017 eylülde sıfır aldığımız td90d 1 senede 1100 saat civarı yaptı ve afedersiniz götü başı dağıttı şimdiden hergün bir sorunu çıkıyor. Biz bunu alırken senede 400 500 dönümü sorunsuz işleriz diye aldık ama fos çıktı yakıt desen içiyor zaten.

Mahmut kardeşim ben de önceden senin gibi koyu newhollandcıydım bilirsin eski yorumlarımdan inanki bizim 2017 eylülde sıfır aldığımız td90d 1 senede 1100 saat civarı yaptı ve afedersiniz götü başı dağıttı şimdiden hergün bir sorunu çıkıyor. Biz bunu alırken senede 400 500 dönümü sorunsuz işleriz diye aldık ama fos çıktı yakıt desen içiyor zaten.
Ben illaki new holland demiyorum yanlış anlaşılmasın bizim çevre de tumosan new holland ağırlıklı arada başak alan oluyor ve tumosan kimse beğenmez ama arizalarini görmedim, senin açından kötü olmuş new holland'in bazı modelleri fabrika hatalı çıkıyor oda sizlere denk gelmiş, gönül isterdi ki sende memnun kalsaydın kardeşim [emoji4]

Evet haklısınız, arazi büyüklüğüne göre traktör seçmek lazım fakat arazi ölçeği büyümesede (küçülmesinde onada razıyız) ekipmanlar giderek büyüdüğü için mecburen büyük traktöre ihtiyaç duyuluyor.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

Kardeşim biz alırken çok araştırdım. John Deere 6115 MC ve New Holland T5 115 Electro Command arasında kararsızdım. Servis, yedek parça, İkinci el satış imkanlarını kıyaslayınca, tercihimiz T5’den yana oldu. Tabi fiyatlar şimdi bayağı bir arttı. Naçizane görüşüm; N.H düşünürsen İthal seri T5 Electro Command, 6020 Elite, TR6.120, CASE IH Farmall 115 olabilir(2018 model çünkü bu modellerin şasi uzatıldı) M.F 5440-5450 olabilir. M.F’nin 5711-12 serileride güzel makina. Saat olarakta uzun süre kullanacaksan 500 saati geçmesin derim. Tabi J.d (Alman Seri)ve M.F Temiz Makina bulursan pek sorun yaşatmaz ama servis, yedek parça olarak N.H kadar yaygın değil. Olaki bir arıza çıktığında insan karşısında muhatap bulmak istiyor onun içinde N.H mantıklı geliyor.
Evet abi bizde servisi gözetirsek NH yada case olabilir TR6 ,120,140,160 HP 250bin civarı
NH tr5 115 220 civarı ve internette tr5 az var yarın babamla bayileri bir daha gezicez bu kez TR6 TR5 ve farmal 115 c 3 ünün arasından karar vericez. İnternetten baktık Tr6 t6020 hoşumuza gitti.

Arkadaşlar marka fanatikliği asla yapmam. İtalyan yapımı New Holland’la yerli üretim New Holland’ı yan yana çekip karşılaştırdık; renk ve kaporta şekli haricinde aralarında uzaktan yakından hiçbir benzerlik yok. İthal N.H tavsiyemde; Ülkemizde fabrikası olduğu için parça ve servis imkanı, diğer ithal markalara göre daha kolay temin imkanı oluşu. Hoş yeni modellerden anlayacak usta sayısı her bölgede nadir.