MİLLETTEN DALGA GEÇİYORLAR ARTIK RESMEN

23.04.2009
14,009
24,012
35
Bilecik

MİLLETTEN DALGA GEÇİYORLAR ARTIK RESMEN
3c4eb5179a46181941de44673c2f1628.jpg

Ülkenin tarımını sanırım ben bitirdim ya :)

3 yıldır miras tarlalarını işliyorum dolu vurmayan bölge son zamanlarda afet bölgesi oldu

150 ton pancar kotam vardı C kotası fazla kazandırmıyor diye gittik 800 ton kota devri satın aldım bu sefer kayseri şeker çıktı kotanın en fazla %10 C kotası alımı yaparım dedi.

Şimdide fabrikalar özelleşiyor komple şaka gibi :)

Milletle dalga geçiliyor doğru ama bencede uydurma bir haber çünkü muhabir arazide gözüküyor bu olsa olsa afrinle ilgili bir haber olur. Bu konuyla ilgili olsa bu konuda bilgili kim varsa canlı yayına alırlardı. Buda stüdyo ortamı veya yayına bağladıkları kişinin evi olurdu.

Bu ülkede her zaman için düşük ve orta gelirli insanlar çalışır,vergi öder ve elit kesimde bunların alın terinden beslenip lüx bir yaşam sürerler.
Ayrıca yapılan yolları,inşaa edilen hasteneleri,okulları bir veli nimet,bir bağış olarak insanlara sunarlar. Sanki kendi ceplerinden ödemesini yapıyorlar. Halbuki sosyal devletin yapmakla zorunlu olduğu şeylerdir bunlar.

Çalışan insanlar sahip oldukları hakların bilincine varmış olsaydı,hırsından her biri birer herküle dönerdi.

Şeker pancarı stratejik Bir ürün araç yakıtı yapılabiliyor.şeker şurubunun sagliga tehlikesi açıklandı.diyecek çok şey var,yıllardır aynı tiyatro.zamaninda bu fabrikalar açılırken satıldı diye açılmadı.bu işin köylüsü sehirlisi yok zararı herkese.i geceler

Devletin birçok kurumu hantal , piyasa şartlarına uyum sağlayamıyor. Bunların ettiği zarar yine sana bana yükleniyor. Böyle olacaksa özelleşsin daha iyi. Lakin çiftçiyi ve pancar üreticisini lehde koruyayacak bir sistem olsun. Çiftçiler birleşip alabilir en azından bazı fabrikaları , büyük gücü olan çiftçiler var bu fabrikalar şirket mantığı ile veya kooperatif mantığı ile pekala yönetilebilir. Özelleşsin özelleşmesin tartışalım burda günlerce , olumlu olumsuz herkes görüşünü edep ve terbiye çerçevesinde yazsın , lakin konuyu açarken koyulan haber photosop değilse doğrudan haber linkini koyar mısın? Yalan haber görüntüsü ve fake yazı ile milleti burda birbirine sokmanın alemi yok.

Son düzenleme:
Afrin harekatından bahsediyor büyük ihtimal montajlamışlar
Senelerdir pancar ekeriz bir fabrikadan çiftçiler kamyoncular bukadarmı nefret eder iş yürümüyor vardiyalara 1er saat takıyo işçiler sırf çay içmek için çay içenler var. Bi müdür değişti 2kat hızlandı ankara şeker. Özelleşse kimbilir neler olacak.. Tabiki devlet yine denetlemeli

• Beğen
Tepkiler: ilkertetik