Mf 5455 mi yoksa Nh tr6 120 mi ?

Hangisi ve neden

• Kullanılan toplam oy
    252

Ynt: Mf 5455 mi yoksa Nh tr6 120 mi ?

dustero link=topic=87049.msg1046825#msg1046825 date=1450481765' Alıntı:
Ders biraz hatalı olmuş :) 5613 ün tork rezervi neye göre düşük ben pek anlamadım yüksek termodinami bilginizler bizleri aydınlatırsanız seviniriz.. Mesleğinizi sevmenizede hayranım tebrikler.
Sen buluşmaya niye gelmiyorsun? Termodinamiğin motorla ne alakası var acaba? İki sene termodinamik dersi almış birisiyim. Araba motorlu bir soruyla hiç karşılaşmadım. Hep buhar, kazan vs vardı. Bana kalırsa ikinci eli hangisinin prim yapıyorsa onu al abi.

doganbey1 link=topic=87049.msg1046829#msg1046829 date=1450486025' Alıntı:
Sen buluşmaya niye gelmiyorsun? Termodinamiğin motorla ne alakası var acaba? İki sene termodinamik dersi almış birisiyim. Araba motorlu bir soruyla hiç karşılaşmadım. Hep buhar, kazan vs vardı. Bana kalırsa ikinci eli hangisinin prim yapıyorsa onu al abi.

Ben İzmit ' teyim Doğan Kartepe ' de iki aile tatildeyiz bizim günümüz belli olmadığı ve buluşma tarihiyle sonradan çakıştığı için herhangi bir haber vermedim. Yılmaz abiyle Bursa fuarına beraber gidecektik ama yamuk yaptı :) Trakya buluşmasında artık görüşmek üzere..

Hiç esi dostu komşusu kullanan yok galiba tr120 yi. Ben iyice merak ettim. Bana kullanmadan alma dedi bayi. Eğer 5455 den açılmadığı halde az yakmazsa almazsin bu kadar basit demişti. Yerli üretim deniliyor ama bakarsan 6020 gibi. Eğer yerli td ler gibiyse sağlamlığı zaten alınmaz. Yerli gibi yerliyse o paralar çok tr120 ye.

ademin link=topic=87049.msg1046865#msg1046865 date=1450514953' Alıntı:
Hiç esi dostu komşusu kullanan yok galiba tr120 yi. Ben iyice merak ettim. Bana kullanmadan alma dedi bayi. Eğer 5455 den açılmadığı halde az yakmazsa almazsin bu kadar basit demişti. Yerli üretim deniliyor ama bakarsan 6020 gibi. Eğer yerli td ler gibiyse sağlamlığı zaten alınmaz. Yerli gibi yerliyse o paralar çok tr120 ye.

Yerli montaj olmalı abi tam olarak yerli üretim değil. Türktraktör Adapazarına taşınırken daha büyük modeller için Ankaradaki fabrikaya bant vs getirmişlerdi. Abim o zaman T5000 T6000 serileri artık burda üretilecek dediydi..

POYRAZLI TALHA link=topic=87049.msg1046879#msg1046879 date=1450519089' Alıntı:
Yerli montaj olmalı abi tam olarak yerli üretim değil. Türktraktör Adapazarına taşınırken daha büyük modeller için Ankaradaki fabrikaya bant vs getirmişlerdi. Abim o zaman T5000 T6000 serileri artık burda üretilecek dediydi..
Monyajiymis zaten yerli olan. İnşallah yerli parça eklememislerdir :)

burakplr link=topic=87049.msg1046677#msg1046677 date=1450462099' Alıntı:
abi bence mf al derim hem osmaniye de dier bayilere göre ucuz konfor olarakta nh den kötü olacağını sanmıyorum 5455 e binme fırsatı buldum gerçekten güzel makina yakıt konusunda da sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum kullanan bir abi ile konuştum yakıtidan memnun bu arada Osmaniye ' nin neresindensin abi
Evet osmaniye mf bayisi harbiden ucuz veriyor diger illerle kıyaslarsak
Sahibide bizim komşu köyden birazda bundan dolayı fiyat düşer :)
Nh bayisininde yıllardır müşterisi olduğumuzdan onlada bir samimiyetimiz var
Ben osmaniye merkeze baglı Kırmacılı köyündenim
Komşu köylerimiz
Bahçe Köyü köyyeri köyü ve hemite( gökçedam) köyü
Bizim köyden osmaniye merkezde 20 km kadirli merkezde 20 km
Yani ikisinin ortasındayız :)

Ben iki traktörüde kullanmadım fakat bayilerden sattıkları traktörlerden bize yakın köylerde olan bir tr6 120 birde 5455 traktörü gidip gördüm inceledim kullanıcı yorumlarınıda aldım ikiside traktörüne kötü demedi ve övdüler ikisinide biraz inceledim açıkçası ikiside Avrupa makina tr yazınca yerli ayarında degil yani
Hatta tr6 için şunu diyebilirim küçük detaylar hariç bildiğimiz 6020 :)

Fakat traktör sahipleri olumsuz yönlerini söylemesede ben bunların köylülerinden tanıdıklarım vardı onlarada sordum
Onlar 5455 çok yaktıgını köyün diline düştüğünü
Tr6 120 ninde 150-200 saat civarındayken hidrolik arızası yaşayıp tamir edildiğini ve bundan dolayı bayi ile traktör sahibinin papaz oldugunu çiftçi arkadaşımızın yeni traktör talep ettigini bayinin kabul etmediğini ve satış fiyatından 10 bin lira düştüklerini ögrendim :)

YAVUZ_13 link=topic=87049.msg1047092#msg1047092 date=1450560451' Alıntı:
Evet osmaniye mf bayisi harbiden ucuz veriyor diger illerle kıyaslarsak
Sahibide bizim komşu köyden birazda bundan dolayı fiyat düşer :)
Nh bayisininde yıllardır müşterisi olduğumuzdan onlada bir samimiyetimiz var
Ben osmaniye merkeze baglı Kırmacılı köyündenim
Komşu köylerimiz
Bahçe Köyü köyyeri köyü ve hemite( gökçedam) köyü
Bizim köyden osmaniye merkezde 20 km kadirli merkezde 20 km
Yani ikisinin ortasındayız :)

Ben iki traktörüde kullanmadım fakat bayilerden sattıkları traktörlerden bize yakın köylerde olan bir tr6 120 birde 5455 traktörü gidip gördüm inceledim kullanıcı yorumlarınıda aldım ikiside traktörüne kötü demedi ve övdüler ikisinide biraz inceledim açıkçası ikiside Avrupa makina tr yazınca yerli ayarında degil yani
Hatta tr6 için şunu diyebilirim küçük detaylar hariç bildiğimiz 6020 :)

Fakat traktör sahipleri olumsuz yönlerini söylemesede ben bunların köylülerinin tanıdıklarım vardı onlarada sordum
Onlar 5455 çok yaktıgını köyün diline düştüğünü
Tr6 120 ninde 150-200 saat civarındayken hidrolik arızası yaşayıp tamir edildiğini ve bundan dolayı bayi ile traktör sahibinin papaz oldugunu çiftçi arkadaşımızın yeni traktör talep ettigini bayinin kabul etmediğini ve akış fiyatından 10 bin lira düştüklerini ögrendim :)
abi o zaman sana kalmış hangisi hoşuna giderse onu al ama fazla yaksa sorun olmaz ama birde işin ortasında arıza açarsa o kötu işte bide söyle birsey var sen tesviyede kullanacaksın o çok yakıyor diyen tarlada kullanıyor sana az gelen onlara çok büyük bir rakam gelebilir yani fazla yakası sorun olmazda işin ortasında arıza açması birde servis ile papaz olmak var ben mf diyorum bizdede var mf 6180 alırken yakıtindan çok korkmustuk ama tam tersi çıktı sanki 6 silindir deil 4 silindir gibi yakıyor günde 80 - 90 litre arası yakıyor bu bizim için gayet güzel bir yakıt ama herhangi bir çiftçi için çok gelebilir abi bide sizin köyden Mahmut Ünaldı abimız var oda buraya üye bende kadirli merkezde oturuyorum ama tozlu köyünden im anavarza kalesinin yani eğer kadirliye gelirsen tanışalim abi :)

burakplr link=topic=87049.msg1047095#msg1047095 date=1450561222' Alıntı:
abi o zaman sana kalmış hangisi hoşuna giderse onu al ama fazla yaksa sorun olmaz ama birde işin ortasında arıza açarsa o kötu işte bide söyle birsey var sen tesviyede kullanacaksın o çok yakıyor diyen tarlada kullanıyor sana az gelen onlara çok büyük bir rakam gelebilir yani fazla yakası sorun olmazda işin ortasında arıza açması birde servis ile papaz olmak var ben mf diyorum bizdede var mf 6180 alırken yakıtindan çok korkmustuk ama tam tersi çıktı sanki 6 silindir deil 4 silindir gibi yakıyor günde 80 - 90 litre arası yakıyor bu bizim için gayet güzel bir yakıt ama herhangi bir çiftçi için çok gelebilir abi bide sizin köyden Mahmut Ünaldı abimız var oda buraya üye bende kadirli merkezde oturuyorum ama tozlu köyünden im anavarza kalesinin yani eğer kadirliye gelirsen tanışalim abi :)
Kardeş bizim arkadaştada vardı 6180 lazerde saatte 15 ltre yakıyor sen günlük değilde saatlik bi yakıt söyle merak ettim doğrusu

bende Kırmacılı ' danım yavuz abi. Seni çıkaramadım ama :) Gültepe ' de oturuyorum ben. Birde arıza işi şansa kalmış bişey belki sende olmayacak aldığın makinada ama ikiside birbirinden güzel :)

Aynen trakkulup osmaniyeliler buluşması yapalım birgün epey osmaniyeliler oldu sitede
zolimpus link=topic=87049.msg1047100#msg1047100 date=1450563050' Alıntı:
bende Kırmacılı ' danım yavuz abi. Seni çıkaramadım ama :) Gültepe ' de oturuyorum ben. Birde arıza işi şansa kalmış bişey belki sende olmayacak aldığın makinada ama ikiside birbirinden güzel :)
Ben sana birdefa sordum hemiteliyin dedin osmaniye de oturuyoruz dedin yoksa isim soyisim yabancı gelmemişti aslında
Sen gültepede cengiz var onun oğlumuzun yoksa :)

zolimpus link=topic=87049.msg1047106#msg1047106 date=1450564568' Alıntı:
ne zaman abi. Ben çok olmadı üye olalı buraya. Evet Cengiz ' in oğluyum :) Hangi mahalleden abi

Bak tanıdık çıktık :)
Hatta tarla komşusuyla
Nasıl td65 iyimi memnun musunuz
Bosalide sizin tarlanın üstü kompürösör mehmet abi nin
Sizin tarlanın altındaki tarlada benim
Ben süleyman ve talip in amcasıyım
İsmim fevzi
Babanla ve senle Bosalide çok muhabbetimiz oldu mısır sularken geçmiş yıllarda
Bildinmi beni :D

Tumosan66 link=topic=87049.msg1046413#msg1046413 date=1450394247' Alıntı:
Ben 5455 kullanıcısıyım gayet memnunum traktörümden. 5455 pazarlığı aşamasındayken aklımda benimde TR6 serisi vardı, hoşuma gidiyor bu model. Ancak 40.000 TL bi fark söz konusuydu. Ben bu farka değecek nitelikte bir traktör olduğunu düşünmüyorum TR6.120 nin.
Evet kağıt üstünde bazı özellikleri 5455 den üstün ancak bazı arkadaşlar 142 hp den bahsetmişler o konuyu tekrar araştırmalarını rica ediyorum :) .

Siz 170 e bulduğunuzu söylüyosunuz ozaman kağıt üstünde gözükenlere göre TR6 secimi daha mantıklı. Tabi pratikte nasıl olur orasını zaman gösterecek.
Abim Sen istersinde ben araştırmazmıyımmm.

İslamdogan link=topic=87049.msg1046420#msg1046420 date=1450398092' Alıntı:
Bence MF 5455. Kral traktördür. Kağıt üzerinde ne kadar TR 6.120 üstün olsa da ben o 142 hp gücün toprağa aktarılacağını hiç zannetmiyorum.

Bir de şöyle bir şey var. Madem TR 6.120 142 hp güce ulaşıyor. 142 hp bir traktörün dingil aralığı 2.38 cm olur mu ?. O güce göre o dingil aralığı çok ama çok az. 2.38 cm lik ve 142 hp gücünde bir traktöre ben bugün 28 li disk tiller takmaya kalksam ön havada gitmez mi ? Ama 5455 e takın duymaz bile. (Disk tiller ağır bir malzeme olduğu için onu örnek verdim) Mf 5455 in ise dingil aralığı 2. 55 cm dir . Arada dağlar var.
Konfor olarak TR üstün olabilir. Bir de buna iki traktörün dayanıklılığını karşılaştırarak baksak nasıl olur. TR nin sağlamlığının 5455 kadar olacağını sanmıyorum. Sağlamlık derken her konuda.
Benim New Holland ım yok Kubota ya 24 lü takıyorum ki sorun teşkil etmiyo kubota hafif olmasına rağmen. Tr 6 da sorun çıkaracağını sanmıyorum. Uzunluğu kısa olanın önü kalkıcak diye birşey de yok adamlar hesaplamasını yapmıştır 120 hp bir motorun ağırlığını vs. Hem 120 bg den 142 bg ye uzanan güç aralığını sunan bir traktörün sadece tiller de kullanılacağını da sanmıyorum. İyi forumlar..

YAVUZ_13 link=topic=87049.msg1047107#msg1047107 date=1450564677' Alıntı:
Bak tanıdık çıktık :)
Hatta tarla komşusuyla
Nasıl td65 iyimi memnun musunuz
Bosalide sizin tarlanın üstü kompürösör mehmet abi nin
Sizin tarlanın altındaki tarlada benim
Ben süleyman ve talip in amcasıyım
İsmim fevzi
Babanla ve senle Bosalide çok muhabbetimiz oldu mısır sularken geçmiş yıllarda
Bildinmi beni :D
tanıdım abi baya oldu görüşmeyeli :D yan yana yine tarlalar bu yılda :D Şimdilik memnunuz abi İleri geri kol bozulmuştu geçenlerde halatlı sistem. Sabah aradık 7 ' de 8 ' de gelip değiştirdiler hemen. Birde hararet müşürü değişti galiba. Genel olarak iyi gibi :)

Yanlız o 142 hp gücü sürekli sağlamıyor anlık artırım yapıyor siz buna 130 hp güç gerektircek bir takım taksanız bile randıman alamazsınız motorun sürekli güç akışı 123 hp. Ek güç üretim sistemi devreye girdiğinde de yakıt artıyor.

dustero link=topic=87049.msg1047116#msg1047116 date=1450565889' Alıntı:
Yanlız o 142 hp gücü sürekli sağlamıyor anlık artırım yapıyor siz buna 130 hp güç gerektircek bir takım taksanız bile randıman alamazsınız motorun sürekli güç akışı 123 hp. Ek güç üretim sistemi devreye girdiğinde de yakıt artıyor.
Yine bilemiycem ama benim düşüncem sürekli olarak 142 yi verebilir diye düşünüyorum. Hadi 142 veremese bile 135 verir. Çünkü Common Rail sistem Motora gidecek yakıtı Zorlanmaya göre ayarlıyor. Buda güç gerektiğinde 142 hp ye kadar bize güç vereceğinden sözediyor sürekli güç ihtiyacındada sürekli güç üreteceği kanısındayım. Arabamdan Yola çıkarsam nekadar şişirirsem okadar gidiyor sıkıştırınca yani hiç gaza bastıktan bir süre sonra çekişi azalttığını görmedim. He sizinde dediğiniz gibi bunu yakıtla yapıyor. Extra yakıta ihtiyaç duyucak. Fakat 120 hp alıp bize 142 ye kadar tolerans sağlaması sürekli olarak veremese dahi bir avantaj oluyor. Demiş ki Ek güç üretimi ile maksimum güç. Yani Ek güç üretimi ile bu motor 142 hp ye kadar çıkabiliyor 120 hp den maksimum 142 ye kadar çıkıyor gibi bir ibare var orada. Orda eğer Anlık Maksimum güç Veya Anlık güç üretimi gibi bir ibare olsaydı sizin düşüncenize katılıyo olucaktım.

Pardon Tabloyu tekrar inceledim. Ek güç ile ürettiği nominal gücü 132 vermiş. Yani Buda demek oluyo ki en az 132 en çok 142 arasında gezen bir güç değeri oluşuyor. Yanlışlıktan dolayı kusura bakmayın.

bengogs link=topic=87049.msg1047119#msg1047119 date=1450566742' Alıntı:
Yine bilemiycem ama benim düşüncem sürekli olarak 142 yi verebilir diye düşünüyorum. Hadi 142 veremese bile 135 verir. Çünkü Common Rail sistem Motora gidecek yakıtı Zorlanmaya göre ayarlıyor. Buda güç gerektiğinde 142 hp ye kadar bize güç vereceğinden sözediyor sürekli güç ihtiyacındada sürekli güç üreteceği kanısındayım. Arabamdan Yola çıkarsam nekadar şişirirsem okadar gidiyor sıkıştırınca yani hiç gaza bastıktan bir süre sonra çekişi azalttığını görmedim. He sizinde dediğiniz gibi bunu yakıtla yapıyor. Extra yakıta ihtiyaç duyucak. Fakat 120 hp alıp bize 142 ye kadar tolerans sağlaması sürekli olarak veremese dahi bir avantaj oluyor.

Aracının maksimum yakıt basıncı sabit çünkü buyüzden farklılık hissetmiyorsun değişken ya da güç artırımlı map yok.

Standart debili 140 hp lik traktör TR6 120 den daha randımanlı çekiş sağlar emin olabilirsin. 190 beygire kadar çıkan T6080 modeli ile JD 7530 aynı işe koşuldu T6080 yanında kağnı arabası gibi kaldı bizzat denenmiştir. Bir güç verme eğilimi var hissediliyor fakat sürekli değil motor boğuluyor 7530 kadar sağlıklı ve sürekli bir şekilde çalışmadı. Toleranslar motorun asıl gücünü koruma maksatlı randıman düşürmemek için anlık artırımlar oluyor sürekli yapıda değil.

Bende nh var o ek güç üretmeyi sadece kuyruk milinde ve yolda yapıyor zaten farkediyorsun çekilten hadi ınuda farketmedin ek güç üretildiğine dair uyarı lambası yanıyor, velhasıl o traktör %90 112 hp bendekide dahil.siz siz olun ek güç bilmemne güç bakmayı. Nominal güç neyse o.