Massey Ferguson 5450 İLK ARIZA!!

Bu dik rotovatôrden kuyruk milini kiran traktorleri geçen yıl duydum bende , t5 kullanan arkadasim var ben 1000 devirde kullaniyorum ne alakasi var motorda bir sorun vardır diyor, gercekten üzucü bir durum hic yoktan 10 bin cana gelmesin ne diyelim para bulunur.
Abi kesekler azsa 1000 devirdede çalışır yani kolay kırılıyosa taş gibi kesek varsa 540 devirde kıracan hala anlamayan kaldıysa arasın anlatayım yada the hoca size yardımcı olsun. [emoji23]

• Beğen
Tepkiler: Husam1919
Abi kesekler azsa 1000 devirdede çalışır yani kolay kırılıyosa taş gibi kesek varsa 540 devirde kıracan hala anlamayan kaldıysa arasın anlatayım yada the hoca size yardımcı olsun. [emoji23]

Piyasadaki gaspardoların tamamına yakını 1000 devirde çalışıyor.
540 kuyruk mili devrinde o makine ile çalışma imkanın zaten yok.540 vitesinde 1000 d/dak yakalaman için traktörünün 3300 devirde çalışması gerekir.Bilmem anlatabildim mi.

Bence sorun makine yerde iken kuyruk mili çalışmaya zorlanmış gibi duruyor.
Bu traktörlerde şöyle bir sistemde var.Traktörü stop edecek kadar zorlarsanız stop etmeye yakın kuyrukmilini korumaya alır, durdurur.
Birde arkanın yağı ne durumdaydı, eksik miydi? Bunların hepsi arızaya davetiye.
Traktörlerde kusursuz değil illa arıza olur ama çevremizde, tanıdıklarda bu işlerle uğraşan onlarca 5400 var.Ben daha önce duymamıştım.

Bi kere öyle bi durum oldu altı sert bi yere geldi motor çat istop etti olaydan bir gün önce arıza yapan günde bazı yerlerde bayılmalar yaşadı

Bence sorun makine yerde iken kuyruk mili çalışmaya zorlanmış gibi duruyor.
Bu traktörlerde şöyle bir sistemde var.Traktörü stop edecek kadar zorlarsanız stop etmeye yakın kuyrukmilini korumaya alır, durdurur.
Birde arkanın yağı ne durumdaydı, eksik miydi? Bunların hepsi arızaya davetiye.
Traktörlerde kusursuz değil illa arıza olur ama çevremizde, tanıdıklarda bu işlerle uğraşan onlarca 5400 var.Ben daha önce duymamıştım.

Biraz eksikti bakmıştım

Bu dik rotovatôrden kuyruk milini kiran traktorleri geçen yıl duydum bende , t5 kullanan arkadasim var ben 1000 devirde kullaniyorum ne alakasi var motorda bir sorun vardır diyor, gercekten üzucü bir durum hic yoktan 10 bin cana gelmesin ne diyelim para bulunur.

Aynı motora burda yine 3 metre dik freze takanlar hiçbir sorun yaşamadı

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Piyasadaki gaspardoların tamamına yakını 1000 devirde çalışıyor.
540 kuyruk mili devrinde o makine ile çalışma imkanın zaten yok.540 vitesinde 1000 d/dak yakalaman için traktörünün 3300 devirde çalışması gerekir.Bilmem anlatabildim mi.
Makinanın üstünde ne yazıyosa o dedim sende anlamamakta ısrar ediyon gardaşım [emoji6]

• Beğen

Abi iki senedir sorun olmadı johndeere da
Alacalı samancılardan gördüm ben de onlar senelerdir böyle kullanıyorlarmış.
Bende alacalıyım hacı bende 540e de kullandım baktım çok yakıyo az sapta iyi ama yakıt fazla 540da 18 gazda kullandım hem daha seri iş çıktı hem daha az yaktım benden söylemesi karar senin jdnin masrafı agır olur dikkat et [emoji6]

Makinanın üstünde ne yazıyosa o dedim sende anlamamakta ısrar ediyon gardaşım [emoji6]
Bende diyorumki bu makineyi kullanan traktörlere birşey olmuyoda hüseyinin traktörüne niye sıkıntı oluyor.Ben kendimde 540e devirinde kullanıyorum.

Resimler ve ekler

• 20200410_130955.jpg
    20200410_130955.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 48
  • 20200410_164750.jpg
    20200410_164750.jpg
    4.6 MB · Görüntüleme: 52
Bende diyorumki bu makineyi kullanan traktörlere birşey olmuyoda hüseyinin traktörüne niye sıkıntı oluyor.Ben kendimde 540e devirinde kullanıyorum.
Gardaşım sen yavaş viteste gitmişsin bişey olmamış ama huso seri gitmiş vede motoru sıkıştırmış kanı hızlı tabi sonrasında olan olmuş artık yorum yapma artık kalbini kırarım bak ara konuşak istiyosan sabaha kadar [emoji6]

• Beğen
Gardaşım sen yavaş viteste gitmişsin bişey olmamış ama huso seri gitmiş vede motoru sıkıştırmış kanı hızlı tabi sonrasında olan olmuş artık yorum yapma artık kalbini kırarım bak ara konuşak istiyosan sabaha kadar [emoji6]
Sanamı soracam yorum yapacağımı hayırdır.Ömründe dik freze ile çalışmamışsın burda millete akıl veriyosun.Bırakta bilenler konuşsun.

• Beğen