MASSEY FERGUSON 3635, CASE İH JX 80, ERKUNT SERVET 80.3 LÜKS SİZCE HANGİSİ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: MASSEY FERGUSON 3635, CASE İH JX 80, ERKUNT SERVET 80.3 LÜKS SİZCE HANGİSİ?

Ben tır şöforlüğüde yapıyorum örneğin axorların boyu dad cf lere göre kısadır ve rampada daha iyi çekiyorlar aynı güçte olmalarına rağmen.ama bmc pro çekiciler hepsinden daha iyi asılıyor çünkü motorları geridedir ve şaft boyu 80 cm kadardır ve bütün markadaki aynı güçteki çekicilerden daha iyi toparlar.o yüzden traktördede motoru diferansiyele yakın olan daha iyi çeker diye düşünmüştüm.yani güç kaybı olmaz kısa olduğundan gibime geliyor.

Ynt: MASSEY FERGUSON 3635, CASE İH JX 80, ERKUNT SERVET 80.3 LÜKS SİZCE HANGİSİ?

Arkadaşlar Öncelikle MF den yanayım Neden Diye Sorarsanız Bizim Arkadaşlar Aldı JX 80 ısınma oluyor sıcak havlarda çift süründe çok yakıyor 100 saatte supap ayarı yaptırdılar. Erkunta hiç kanım kaynamıyor tümo alırım erkunt almam. MF Sisu köyde gayet güzel saat gibi machina :) MF Al kafan rahat etsin :)
*098*- *098*- *098*- *098*-

bay-*sArkadaşlar kusuruma bakmayın yorumlarınıza zamanında cvp veremiyorum çünkü telefondan nete giriyorum sakın yanlış anlamayın.bu teknik özellikler konusunda bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir.benim araştırdıklarımın arasında dört tekerden frenleme (frene bastığındaotmatik dört çekere geçiş) case ve mf de var ama erkuntta yok.shuttle MF de var case ve erkuntta yok.casede levye var.

bence alacagın traktorler de yanılıyosun arkadaşlarında dedigi gibi 4 silindir tavsiye ederim mesela case 75 lik 4 piston şahane bi motor tavsiye ederim ranpası falan çok şahanedir erkunt dusunurseniz onunda 80.4 pistonlu e serisini tavsiye ederim levyeli model zf lerin ranpası iyi değildir e serisi agır devirli dir çok daha rahattır zf serisine gore. mf hakkında hiç bi bilgim yok.

bence 3 silidire hiç bulaşma 75 lik al dört silindir al aradaki farkı anlarsın.ben td 65 ve 80 kullandım birde bi arkadaşın td 75 i kullandım sljda.3 silindirli motorlar o gün öldü benim gözümde

ömer 54 kardeş sen bi case bayisine git yeni çıkan jx 75 c modele pazarlık yap.hem 4 silindir hem konforlu hem hızlı fiyatıda makul belirttiğin motorlara göre.koç bunu yurt dışına yapmış .gerçekten güzel bi makine yapmış.gerisi sana kalmış....

case jx75 c yide inceledim aks mesafesini ve boyunu bilmiyorum ama özellikleri güzel geldi ama bu üç traktöre göre bazı konularda eksik geldi bana şanzımanı 8 ileri 8 geri vites sayısı diğerlerinden az.hidrolik kaldırma kapasitesi 2150kg bu okadar önemli değil ama 8 votes olması bana göre bu devirde eksiklik.

ömer_54 link=topic=58981.msg635827#msg635827 date=1349209728' Alıntı:
case jx75 c yide inceledim aks mesafesini ve boyunu bilmiyorum ama özellikleri güzel geldi ama bu üç traktöre göre bazı konularda eksik geldi bana şanzımanı 8 ileri 8 geri vites sayısı diğerlerinden az.hidrolik kaldırma kapasitesi 2150kg bu okadar önemli değil ama 8 votes olması bana göre bu devirde eksiklik.
omer case ler 20 ileri 12 geri yandan levyeli tam sekromeç vitestir yanlışın var. 3 takviye new holland ın td serisi gibi + sürüngeni var 8 de 20 ileri 12 geri yani vitesi. + kaldırma kolları 3500 ton sen bence yanlış gormussun. buyur broşurune bak istersen. http://www.caseih.com.tr/UserFiles/TractorSeries/TechnicalProperties/23_08_2011_15_08jxpro-teknik.jpg

anlş-*sömer kardeş mf 3635 te 24 ileri 24 geri var en fazla kaç tanesini kullanacaksın?yerli caselerde 20 ileri 12 geri var.kaç tanesini kullanacaksın?tır değilki bir takviye bir vites kullansan.sonuçta traktör işte.az yaksın , sağlam olsun, konforu olsun biraz, işini görsün.tabi kullanma amacın ne onu bilmiyoruz anlş-*s

Arkadaşlar ben 8 ileri 8 geriyi şu yeni çıkan jxc serisi için compact seri için söylemiştim.case sitesine henüz koymadı ama traktör satışta şu an sanırım.arkadaşda yukarıda bunu önerdi bana.adamlar bu jx compact serisini yurt dışına üretip satarken 12 ileri 12 geri olarak yapıyor.ama ülkemize 8 ileri 8 geri olarak sundular.tabiki normal jx serisi 20+12 dir. Ben bu traktörlerin karşılaştırmasını hem genealogy taşıma işleri sürümde ve makinada yani balya Silaj gibi mkinalarda hangisi en iyisidir her yönden.

jxc serisi eski jx serisinin aynısı die biliyorum sadece kaporta değişti ve kabin değişti die biliyorum geri kalan teklin ozellikleri aynı die biliyorum bi case bayisine gidip ogrenmek gerek. eger snn dedigin gibi kaldırma gücü az olduysa vitesler oyle olduysa baya kotu bi yenilik olmustur.

karşılaştrma olarak hangisi iyidir bilmem ama köyde yeni 2012 massey ferguson3635 aldılar adamın dediği 5ton ayçiçeği ile rampada 1 inci vitese kadar düştüm dedi adam şuan çok pişman massye alıdığı için

Jxc serisi jx serisinden tamamen farklı bir seri olarak piyasaya sürüldü.yani normal jx serisi üretilmeye devam ediyor. Ayrıca jxc serisi yani compact seride üretiliyor.bu seriler motor şanzıman diferansiyel tasarım aks mesafeleri ve ağırlıkları bibirinden tamamen farklı.

3625 kullanıyorum kısaca size izlenimlerimi açıklıyım. (70bg olanı)

Traktörü bu bahar aldım konusu forumda mevcut ve şuanda 130 saate geldi, traktör kabin,kullanılan malzeme donanım ve işçilik olarak, muadillerinden 1 adım önde diyebilirim kabin ergonomisi, vites kolları ve tuşların yerleşimi, hidrolik kaldırma kolları, pto, motor kabut işlevseliği vs her yönüyle çok güzel,

Ancak traktör aşırı derecede yolda giderken zıplama yapıyor arka lastikler ağırlıklı,ağırlıksız farketmiyor, hava seviyelerinide ayarladım yine para etmiyor o kadar rahatsız edici seviyedeki traktörü satma istediği uyandırmadı desem yalan olur.

Düz yolda 43 km/h gördüm çok hızlı ve atak gidiyor, yboğulmalar evet oluyor 4 le rampa çıkamıyorum, yükte tatminkar 9 ton buğday yüklü iken takviye 3 te dik sayıla bilicek rampayı çıkıyorum yeterli bence

Tarlada saban sürerken 87 model 265 ten sonra beni sinir etti 3lü 12 numara pullukla sürüm yapıyorum, ancak beklediğim tam istediğim verimi alamadım sanki birşeyler eksik 70 bg 4x4 tam olarak gücü toprağa aktaramıyor, buna istinaden yakıt olarakta az yaktığını söyleyemem ama ortalama, açık konuşmak gerekirse 70,80 bg traktörler çok ortada kalıyor ekipman açısından güç açısından
90 üstü almadığıma pişman oldum.
Genel olarak traktör çok güzel çok donanımlı ancak performans olarak tam istediğimi tam olarak alamadım, özelikle yolda giderken hoplatması beni çileden çıkardı, diğer eksi yönlerden değil değiştirirsem kesinlikle bundan değiştiririm okadar yani

sahibinden.com da 75,85 bin lira aralığında az kullanılmış 2,3 yaşında çok güzel valtra ve farklı marka daha yüksek beygirli traktörler var eğer paranız nakitse çok daha yerinde bir karar olur, ancak 3635 kabin ve donanımı bu traktörlerden kesinlikle daha iyi .

3625 böyle, belkide 35 tam yerinde bir model ve bu söylediklerim onun için geçerli olmucak keşke deneme şansınız olsa, sizin yapmanız gereken artıları eksileri bir tarafa yazın ve kararınız verin. ben olsam şuan kesinlikle 2. el temiz bir traktör alırım

saygılar

kospir çift sürerken koltuğun altındaki hassasiyet ayarıyla oynadın mı hiç. hassasiyeti tam aç birde ortakolu traktörde kaçıncı deliğe takıyorsun bunlar çok önemli.
babam çift sürerken hassasiyeti kapatıyordum hemen anlıyordu traktör bayılıveriyordu. hassasiyeti açtığımda rahat gidiyordu traktör. babam kızıyodu oynama o herneyse diye
:D
birde traktör daha açılmadan performans beklememek lazım diyorum.

ekselans01 link=topic=58981.msg635933#msg635933 date=1349271263' Alıntı:
kospir çift sürerken koltuğun altındaki hassasiyet ayarıyla oynadın mı hiç. hassasiyeti tam aç birde ortakolu traktörde kaçıncı deliğe takıyorsun bunlar çok önemli.
babam çift sürerken hassasiyeti kapatıyordum hemen anlıyordu traktör bayılıveriyordu. hassasiyeti açtığımda rahat gidiyordu traktör. babam kızıyodu oynama o herneyse diye
:D
birde traktör daha açılmadan performans beklememek lazım diyorum.

hepsini ayarladım dostum, onun zamanla hallolacak diye düşünüyorum, ancak bu traktörün yolda giderken zıplatması canıma tak dedi,

orta kolu zemine göre ayarlıyorum ama çoğunlukla en altta ;)

kospir link=topic=58981.msg635955#msg635955 date=1349276202' Alıntı:
hepsini ayarladım dostum, onun zamanla hallolacak diye düşünüyorum, ancak bu traktörün yolda giderken zıplatması canıma tak dedi,

orta kolu zemine göre ayarlıyorum ama çoğunlukla en altta ;)
Yolda giderken çift çekermi kullanıyorsunuz peki yani zıplatma problemi çift çeker açıkken mi oluyor..

Çok zıplatmasının nedeni olarak aks mesafelerinin kısa yani sallı olmayışından ve ağırlığınında aynı lastik ebatlarını kullanan emsallerinden hafif olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.

Performans konusundada 130 saatteki bir traktörden çok şey beklememek gerekir diye düşünüyorum.tam performansını görebilmek için en azından 600 saat geçmesi gerekir bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...