Lastikler neden böyle çatlıyor ?

Petlas kullanıpta sorun yaşamayan nerdeyse kalmadı.
2013 yılında exper istedim petlastan adam geldi yazdı çizdi gitti.
Sonuç kullanıcı hatası omuzlarda yorulma uygun olmyan hava basıncı.
Çin malı aldık yarı fiyatına aynı yerde petlas 2 yıl dedi çin malı adı henan lastik 7 sene gitti ne olcak.
lastiği ilk defa petlastan gördüğümüz için ölçmeyi tartmayı bilmiyoruz.

Biz artık petlasa para vermiyoruz.

• Beğen
Tepkiler: aoboran
traktörün ayakları petlas takılı çatlama ben dede oldu ben çapa makinesine gübreyi köyde doldurup gitmişdim mısır çapasına ondan oldu demişdim 4 yıl da çatlamya başladı
4 yılda çatlamaya başladı daha ne istiyon. Lastiğin raf ömrü zaten 5 yıl..
Trakötötün ön tekerlerine 2013 de özka almıştım silinmiş. Aldığım lastikçiye götürdüm silinmeme si lazım diyor. O da 2013den beri ağır işide yok.

Sent from my SM-E700F using TrakKulüp mobile app

• Beğen
Tepkiler: erkan479
Petlas kullanıpta sorun yaşamayan nerdeyse kalmadı.
2013 yılında exper istedim petlastan adam geldi yazdı çizdi gitti.
Sonuç kullanıcı hatası omuzlarda yorulma uygun olmyan hava basıncı.
Çin malı aldık yarı fiyatına aynı yerde petlas 2 yıl dedi çin malı adı henan lastik 7 sene gitti ne olcak.
lastiği ilk defa petlastan gördüğümüz için ölçmeyi tartmayı bilmiyoruz.

Biz artık petlasa para vermiyoruz.
Petlası araplar aldı yatırım yaptılar diye aldanıpda sakın almayın.
Askeriye bile bin pişman oldu şimdi michelin alınıyor. Yolda gidemiyorduk yeni lastik paramparça oluyor.

Abi bizim römork var aksoylu marka idi ayağında lastik 25 sene gitti marka filan kalmadı üstünde mm mm çatladı 2-3 sene oldu değiştirdik.
Yapan da yapıyor petlas 5 sene gitsin hadi.
Aynen petlas özka lastik diye alınmaz bence. Allah korusun remork büyük traktör büyük diye yükü sararsın yolda patlar. Hayatına mal olur.

Sen neymişsin be Petlas valla şikayetçi olmayan kalmadı herkes şikayetçi yeni traktör alacak olanlar veya lastik değiştirecek olan herkes almasın aldırtmasın yazık günah birsürü para veriyoruz sonuca bak

lastigin raf ömrü 5 yıl diyonda az eski traktörün ayagındaki lastikler 15 sene ol du daha bi 15 sene daha gider gibi duruyor lastik guduyar sen cok biliyon heralde hadi bunuda açıkla buyur

1976 model Good-year keçi izi römork lastiği,10 kat, 30 sene kullandık, pırtıklar bitik, taban sağlamdı.Lassa traktör arka lastiği 10 sene 4000 saat kullandık,taban sağlamdı, kaplama yaptırsak 7-8 sene daha kullanılırdı. Eskiden kullanılan malzeme ve teknoloji mi eskidi.Malzeme kalitesi mi düştü.

Eski bir römork var en az 20 senelik. Üstündeki Petlas'ta ufak ufak çatlaklar var. 4 yıllık lastikte de aynısı yaşanıyorsa malzeme kalitesi düşmüş anlaşılan...

raf ömrü 5 yıl diye bişey yok önemli olan marka dır petlas iyi dir yumuşak dıry römörkde yüke çok gelmez traktörde patinaja gelmez ne lastikler kullandık traktörün ön tekerine lastik taktık hint markasıymış sonra ögrendik 2 yılda dişları bitti yine petlas iyi de good yearın yanından geçemez biçerde 20 senelik goodyear var senede 1000 dekar yer işliyor hala römörk var 5 tonluk 30 sene oldu daha bikere patlamadı dişleride duruyor yani diyecegim lastik guduyar

1976 model Good-year keçi izi römork lastiği,10 kat, 30 sene kullandık, pırtıklar bitik, taban sağlamdı.Lassa traktör arka lastiği 10 sene 4000 saat kullandık,taban sağlamdı, kaplama yaptırsak 7-8 sene daha kullanılırdı. Eskiden kullanılan malzeme ve teknoloji mi eskidi.Malzeme kalitesi mi düştü.

Bizim 1979 model Ziraat Donatımın lastikler de Good Year daha ilk lastikleri üzerinde hala kullanıyoruz. 1991 model Ekermak üzerinde de Pirelli takılı onlar da orjinal. Yine 285in lastikleri Lassaydı 1998 model kimbilir kaç bin saat kullandık uzerinde diş kalmadı hatta her tarafı çatladı ama yine de yolda bırakmadı. Daha sonra biz yenileyip Petlas çok iyiymiş gibi onun yan sanayisi Harvester marka aldık bakalım ne kadar gidecek :) Arabamızın 2008 yılında aldığı römorkta şuan 3. takımlar takılı. Aldıkları lastikler ya dairesel şekilde çatladı ya da durduk yere yarıldı. Eskinin kalitesi malesef kalmamış..

yeni seri deutz'a petlas takılı olduğu sürece alamayacağım.
bunu unutmadık..
unutmayacağız PETLAS...

d23f4e9f48bed262a7345812c2435268.jpg