TD110 Lastikleri Dışa Almak Mantıklı mı? - Arka Lastikler Sağ Sol Değişimi

Selamlar. Amcam da 2019 td110 var 420/85/r34 michelin lastik. Amcama biri demiş arka lastikleri sağ sol yap traktörüne iyi gelir diyede. Benim de bir fikrim yok sizlere sorayım dedim. Sağ arka jant sökülüp (göbek hariç) sol arka tarafa takılacak - Sol arka jant da sökülü sağa takılacak ve böylece traktör iz genişliği arka tekerler için artacak. Önler için pek yapan da görmedim o yüzden düşünmüyoruz. Aramızda yapan varmı bu uygulamayı ? Zıplama ve konfor dengesi açısından bir faydası olur mu ?

• Beğen
Tepkiler: ASLAN042
Dediğin şekil genişletip daraltiyorum senede 1 defa işe göre. Geniş halinde daha az zıplıyor daha az sallanıyor çekişde çok Bi fark yok. Ön arka genişlemesi lazım yoksa pulluk çukuruna girmiyor
Forumda genelde arkaları genişletmeyi önerenler oldu. Arkalar aslında balon lastikte çamurluk dışına çıkıyor fazlaca ben birde genişletirsem kötü görüntü oluşur mu? Önleri genişletince çamurluk dışına gene fazla atınca görüntü kötü olmaz mı. Zaten en çok isteme sebebi amcam goble falan çekerken çok zıplamasından şikayetçi buna da fayda sağlar galiba.

Resimler ve ekler

• IMG_5053.jpeg
    IMG_5053.jpeg
    179 KB · Görüntüleme: 28
Ön arka orta genişlik hali bu. Bunun Bi dari Bi genişi daha var. Ön çamurluklari ben içe aldım isterse tüm kapatıyor lastiği
Td lerde jantı söküp önden deliğe taktımı genişlemiş oluyor hocam zaten gördüğüm kadarıyla , yani jantı söktükten sonra ağırlığın ordan sökmeden direk öne az biraz çekip genişletmiş oluyoruz. Sen daha genişi falan var dedin o nasıl oluyor ki. Ön çamurluların ayarı mı oluyor içe dışa şeklinde onu da anlamadım. Arka çamurlukları dışa alma falan yok anladığım kadarıyla. Senin lastikler gene ufak bizim traktör resimdeki şekilde oldukça kalın iri lastiklere sahip dışarı alınca kötü bir görüntü olmaz umarım.Ekli dosyayı görüntüle 77054

Resimler ve ekler

• IMG_5055.png
    IMG_5055.png
    4.5 MB · Görüntüleme: 17
Çok kombinasyon var 4 5 genişlik şekli var janti incelersen anlaşılıyor.
Ön Çamurlugin da ayarı var sağa sola 15cm kayabiliyor
anladım hocam. Birde sana birşey soracam. Amcamın traktörde tarlada her yaparken traktör 15 16 düz 1 de gidiyor ama zorlanma olduğunda şanzıman tarafından zırıltı sesi geliyor bu neden olabilir. Traktör fazla zorlanınca yapıyor bunu genelde. Su senin traktörde varmı merak ettim.

Takviye vites kolu cızırtı yapar ama sadece takviye deyken 3 4 de yapar. 1de yapmaz. Ses gelirken takviye kolunu tut havaya kaldır ses koldan geliyorsa çok Bi sorun olacağını sanmıyorum ama koldan gelmiyorsa başka sorun vardır.