KUBOTA TRAKTÖRLERİ LİSTE FİYATLARI

Ynt: KUBOTA TRAKTÖRLERİ LİSTE FİYATLARI

SATIŞINI -SERVİSİNİ VE YEDEK PARÇASINI HİZMET OLARAK VEREN TÜRKİYEDE SATILAN KUBOTA TRAKTÖRLERİN %50 SATAN BİR BAYİ OLARAK DİYORUM ALMASANIZDA KULLANIN O ZAMAN BURDA KULLANAN ARKADAŞLARIN NE DEN BU KADAR FANATİKLİK YAPTIĞINI GÖRECEKSİNİZ.ONUN DIŞINDA AMAN BU DA TRAKTÖR DİĞERLERİ GİBİ DEYİP YORUM YAPILACAK BİR OLAY DEĞİL BU TABİ HİÇ BİR TRAKTÖR İÇİN DEĞİL.TRAKYA BÖLGESİNDE EN AZ 150 TRAKTÖRÜMÜZ VAR HEPSİNİN TELEFONLARINI İL İLÇE NE İSTİYORSANIZ VEREYİM BEN ANLATMIYAYIM BURDAKİ KULLANICILARDA ANLATMASIN HEMŞERİLERİNİZ ANLATSIN.LÜLEBURGAZDAKİ PLAZAYA BİR GİDİN SERVİS NASIL YEDEK PARÇA NASIL TRAKTÖRLER NASIL.SADECE BİR ARACIN GÜN BOUY DIŞARDA OLUP SERVİSİ MÜŞTERİNİN AYAĞINA NASIL GÖTÜRDÜĞÜNÜ GÖRÜN.BEN BURDA 50 KM TRAKTÖRLE YOL YAPIP SERVİSE GİDEN ARKADAŞLAR BİLİYORUM ARAŞTIRMAK LAZIM LÜTFEN BİLMİYORSAK GÖRMEDİYSEK KULLANMADIYSAK SATANA DA ALANA DA SAYGI...

Benim yazdığım mesajlara hitaben olsun ya da olmasın bazı arkadaşların yazdıklarına bu konuyu takip eden diğer arkadaşlara da yararı olabilir düşüncesiyle cevap yazmak durumunda kalıyorum. Ve aslında siz bayii ve servis hizmeti veren arkadaşlara da piyasa araştırması ve bir bakıma da müşterilerin fikir ve düşüncelerini bilmeniz açısından rehberlik yapıyorum. Şimdi herşeyden önce kategorisi traktör olan bir makinanın yaptığı ve yapması gereken işler bellidir, ve bu işleri traktör olarak imal edilmiş her makina bir şekilde yapar, bu traktörleri sınıflandırırken hiç kimse fanatiklik yapıp benim traktörüm ve diğerleri gibi bir abartı içine girmesin. Ben traktör satan herhangi bir firmanın olası bir müşterisi olarak düşüncelerimi paylaşıyorum. Hatırlarsanız geçmişte piyasaya giren, servis ve yedek parça ağını Burdur ' da kurduğu burtrak traktör fabrikasıyla da destekleyen bir markanın bugünkü durumu herkesin malumudur. Ve dolayısıyla en azından kendi adıma ben yazdıklarımla herhangi marka bir traktörü alana da satana da asla saygısızlık etmem.

imamoglu link=topic=47792.msg464195#msg464195 date=1320306885' Alıntı:
Benim yazdığım mesajlara hitaben olsun ya da olmasın bazı arkadaşların yazdıklarına bu konuyu takip eden diğer arkadaşlara da yararı olabilir düşüncesiyle cevap yazmak durumunda kalıyorum. Ve aslında siz bayii ve servis hizmeti veren arkadaşlara da piyasa araştırması ve bir bakıma da müşterilerin fikir ve düşüncelerini bilmeniz açısından rehberlik yapıyorum. Şimdi herşeyden önce kategorisi traktör olan bir makinanın yaptığı ve yapması gereken işler bellidir, ve bu işleri traktör olarak imal edilmiş her makina bir şekilde yapar, bu traktörleri sınıflandırırken hiç kimse fanatiklik yapıp benim traktörüm ve diğerleri gibi bir abartı içine girmesin. Ben traktör satan herhangi bir firmanın olası bir müşterisi olarak düşüncelerimi paylaşıyorum. Hatırlarsanız geçmişte piyasaya giren, servis ve yedek parça ağını Burdur ' da kurduğu burtrak traktör fabrikasıyla da destekleyen bir markanın bugünkü durumu herkesin malumudur. Ve dolayısıyla en azından kendi adıma ben yazdıklarımla herhangi marka bir traktörü alana da satana da asla saygısızlık etmem.

Kesinlikle sizin söyledikleriniz her traktör alıcısının dikkat etmesi gereken şeyler tabiki de.Bu traktörlerin toplama diye tabir edilen traktörlerden olmadığını ve tek bir elden üretildiğini düşünürsek bu noktada firmanın sağlamlığı ve geleceği açısından diğerlerine göre daha ön planda olduğu aşikardır.Ki biliyormusunuz bilmiyorum Kubota sadece traktör değil,aynı zamanda iş makinaları,Gemi ve tekne motorlar,Biçer döver gibi diğer tarım makinalarıda üreten bir firma bu noktada hadi traktör üretelim deyipte bu işe girmiş bir firma değil.Bundan önce bazı uzak doğu markalarında belli başlı sorunlar olmuş olabilir bu her markada da olabilir ama daha önce gelmiş olan uzak doğu markalarıyla Kubota yı kıyaslamamız yanlış olur.Burda sadece satıcı olarak değil aynı zamanda Mitsubishi markasının İstanbul ve Trakya bölgesi ana bayiliğini yapan bir firma olarakta söylüyorum.Çünkü bu traktörleri türkiye de pazara sunan En başta Marubeni firması Türkiyede Marmaray projesi ve köprüleri yapan firma ve Adapazarında Sabancının merkezinde toplanması ayrı bir güven veriyor.Ama tekrar söylüyorum sizin söyledikleriniz yanlış değil her traktör alıcısının dikkat etmesi gereken şeyler bunu sadece Kubotay la değerlendirmek yanlış olur diye düşünüyorum.Bizler Kubota nın diğer modellerini de getirmeye çalışırken daha da piyasaya hakim olmak için bu noktada korkumuz olsa diğer modellerini niye getirelim.Geçen hafta da Trakyada Kubota nın çeltik toplama makinesinin testleri yapıldı yakında tarım makinalarıylada görebilirsiniz tarlalarda Kubota yı.

BU GÜNE KADAR ALIP DA MEMNUN OLMAYAN MAL SAHİBİNİ GÖRÜLMEDİKİ RAKDAŞIMDA MF GABAK VAR O DA SANAYİDEN ÇIKMIYOR ALAHA ŞÜKÜRLEROLSUN NAMERDE MUHTAÇ DEGİLİZ DİYE MEMMUN

Beyler neden biz anlaşamıyoruz anlamadım. Bende bu markanın bir çalışanı değilim. Bende her traktöre bindim kullandım memnun kaldıklarım oldu hayal kırıklığına uğradıklarım oldu. Marka taraftarlığıda yapmam. Ama bu motora binmeden karar vermeyin. Bakın Kubotayı buraya getiren şirkete bakın. Biraz araştırın bakalım neler çıkacak

doganbey1 link=topic=47792.msg464209#msg464209 date=1320314324' Alıntı:
Beyler neden biz anlaşamıyoruz anlamadım. Bende bu markanın bir çalışanı değilim. Bende her traktöre bindim kullandım memnun kaldıklarım oldu hayal kırıklığına uğradıklarım oldu. Marka taraftarlığıda yapmam. Ama bu motora binmeden karar vermeyin. Bakın Kubotayı buraya getiren şirkete bakın. Biraz araştırın bakalım neler çıkacak

Sıkıntı yok kardeşlik arkadaşlar bilmedikleri söylecek biz de anlatacağız.Ama bilmeden yorum yapmak ayrı sormak ayrı bu noktayı ayrıştırıyoruz :))

Abi bu ister kubota olsun ister ferguson olsun ister fent ister steyr. Benim ilk göz ağrım steyr dı. Steyr içinde bir sürü laf yaparlardı. ama tarlaya çıktın mı kimse de cesaret edemezdi. Ama steyr ıda kullanmayı bileceksin. üzerine binecen bakacan inceleyecen.

doganbey1 link=topic=47792.msg464228#msg464228 date=1320318140' Alıntı:
Abi bu ister kubota olsun ister ferguson olsun ister fent ister steyr. Benim ilk göz ağrım steyr dı. Steyr içinde bir sürü laf yaparlardı. ama tarlaya çıktın mı kimse de cesaret edemezdi. Ama steyr ıda kullanmayı bileceksin. üzerine binecen bakacan inceleyecen.
Yok zaten ben hiç bir markanın adını dahi almam ağzıma yakışmaz bize genelde satıcı diğerlerini kötüler zaten sitede de olan bu.Ama bizde yok her traktör ayrı bir güzel.Biz Kubota kullanan sayısını arttırıyoruz bu bizim için bir başarı markanında başarısı demek ki güzel ki yayılıyor hergün daha fazla şekilde.

ilk sayfadaki fiyatlara göre doğruysa güncel ise yüksek.şuan kubato zengin işi yani küçük çaplı tek traktörü olanlar için çok lüks ve pahalı.risk .uzun bir zaman içinde iyi oldugu kötü oldugu piyasadaki 2.el pazarı servis sorunu yedek parça sorunu gibi konularda iyice açıga çıkar ki .konu herkesi bağlar ozaman.
konularda yorumlarda hiç kimse traktör olarak kötülemiyor.korku ve tedirginlik var.ya alırda zorlanırsam ya elimede kalırsa ya servis yedek parça olmassa.ya 2.el degeri çok kötü olursa.fiyat yüksek nasıl altından kalkarım konuları yatıyor herkesin bilinç altında bu var.....
ben konuları böyle anlıyorum yorumluyorum.düşünce bu.

köylü link=topic=47792.msg464234#msg464234 date=1320319278' Alıntı:
ilk sayfadaki fiyatlara göre doğruysa güncel ise yüksek.şuan kubato zengin işi yani küçük çaplı tek traktörü olanlar için çok lüks ve pahalı.risk .uzun bir zaman içinde iyi oldugu kötü oldugu piyasadaki 2.el pazarı servis sorunu yedek parça sorunu gibi konularda iyice açıga çıkar ki .konu herkesi bağlar ozaman.
konularda yorumlarda hiç kimse traktör olarak kötülemiyor.korku ve tedirginlik var.ya alırda zorlanırsam ya elimede kalırsa ya servis yedek parça olmassa.ya 2.el degeri çok kötü olursa.fiyat yüksek nasıl altından kalkarım konuları yatıyor herkesin bilinç altında bu var.....
ben konuları böyle anlıyorum yorumluyorum.düşünce bu.
Kubota da bunlar aşılmış durumda tabi markayı bilenler için bu yönde sıkıntımız yok.Bir motorun en önemli olan yeri motoru kendisi üretiyor ne gibi bir yedek parça sıkıntısı yaşayabilir sizce.Belki üzerindeki Kubota yazıları yedek parça olarak hesap edildiğinde aynı parlaklıkta olmayabilir.Bu gibi sorunlar olur ancak onun harici serviside yedek parçasıda var.Biz bunları aşamasaydık şuan satamazdık zaten.

1300000 yaklaşık bu kadar traktör var türkiyede kullanılan.bunların yaklaşık 650 bini yaşlı bu bir pazar olarak görünüyor mu? evet.kalan 650 bin yeni mi ? yeni bunların içerisinde her grubda KUBATONUN oranı % kaç iş te korku burada.%10 DİLİM YAKALANMALI. söz sahibi olmak için.
erkunt bile 10000 traktörü yakalayınca bende varım dedi.tümosanda ama başak yok ortada.niye sadece örnek amaçlı.jondere niye var alt yapı var zihinde yer edinmiş.ama kubato çok erken ....
AMA İKİ AYRI KONUDA REKOR KIRDI SİTEDE YORUMDA.

köylü link=topic=47792.msg464248#msg464248 date=1320321026' Alıntı:
1300000 yaklaşık bu kadar traktör var türkiyede kullanılan.bunların yaklaşık 650 bini yaşlı bu bir pazar olarak görünüyor mu? evet.kalan 650 bin yeni mi ? yeni bunların içerisinde her grubda KUBATONUN oranı % kaç iş te korku burada.%10 DİLİM YAKALANMALI. söz sahibi olmak için.
erkunt bile 10000 traktörü yakalayınca bende varım dedi.tümosanda ama başak yok ortada.niye sadece örnek amaçlı.jondere niye var alt yapı var zihinde yer edinmiş.ama kubato çok erken ....
AMA İKİ AYRI KONUDA REKOR KIRDI SİTEDE YORUMDA.
:)))) Espiri şahaneydi gerçekten

köylü link=topic=47792.msg464257#msg464257 date=1320323506' Alıntı:
yine söylüyorum traktör güzel.16 valf zaten teknoloji demek.ama borçdan çok yoruldu çiftçi.sen ben hepimiz bir kendime gelelim.kubatoya öyle bakalım.
Tabiki hesap kitap yapılamadan alınan traktör haciz de alır soluğu.Bu noktada iyi değerlendirmek lazım geliri gideri.Çift çi traktörü kullanırsa ne olduğunu anlar hacize verirse herkez için kötü bir duum olur.

Değerli arkadaşlar,özünde çiftçi olmayan fakat çiftçi bir babanın hesap kitap işleriyle uğraşan ve yıllardır yönetici konumunda çalışan bir oğulum.Doğduğumuz büyüdüğümüz topraklarda çiftçilik yapmamış ama az da olsa topraktan anlayan içinde toprak kokusunu taşıyan ve emekliliğinde bu işlerle vakit geçirmeyi planlayan biri olarak bu düzeyli ve oldukça bilgilendirici tartısmaya ortak olmak istedim.
Benim memleketimde bahçe tarımı ağırlıklı olarak yapılır o nedenle almayı plandığım traktörün küçük ağaç aralarına rahatlıkla girip çıkabilecek ama aynı zamanda sağlam işlevsel olması önemliydi.bir şey almadan önce didik didik araştırma yapma huyum olduğu için neredeyse bütün markaları inceledim.Kubota markasını daha önce hiç duymamıştım fakat inceledikçe yurt dışı sitelerine gırdıkçe kubota ile ilgilenmeye başladım hatta okumak ıle yetınmeyıp gidip bırde test surusu yaptım.1800 lu yıllardan bu yana faalıyette olan bır fırmanın güçlü bir firma amerika pazarının neredeyse yarısına sahıp bır fırmanın boş bir firma olamayacağına kanaat getırdım.B2530 modeli tam bana göreydi almaya karar verdim forumda olan ve forumda olmayan bazı satıcı arkaşlar ile ile görüstüm sağolsunlar gerelı yardımı su anda ılerıdede yapacaklarına ınanıyorum.Almaya karar verdiğimde 5 dönüm ile başladığım bahce işini ilk etapta 15-30 donume çıkarmayı hedefledıgım için erteleme yaptım sımdılerdede hesapsız bır sağlık sorunu nedenı ıle ertelıyorum fakat alacağım model bu işten çok fazla anlamayan biri olarak arastırmalarım netıcesınde kubota B2530 modelıdır kı pısman olmayacagıma ınanıyorum.Fiyat konusunda muhalıf olan arkadaslarada hak verıyorum belkı 28500 tl ye 30 bg uzerı bır cok traktoru alma sansım da var belkı marubenı hakıkatten fıyat konusunda şu ılk asamalarda bıraz daha dusuk fıyat uygulamalıydı bunların hepsı markaya olan guvenlerı malına olan ınancları ıle alaklı dıye dusunuyorum buda anlasılabılır bır konu belkıde marubenı guclu yapısı ıle pazara gırmek ve kalıcı olmak adına fıyat duzenlemesı yapacaktır.
Bu uzun yazımı okumak zorunda kaldıgınız ıcın kusura bakmayın .
Herkese bereketlı işler dilerim.

chooyu link=topic=47792.msg464262#msg464262 date=1320324529' Alıntı:
Değerli arkadaşlar,özünde çiftçi olmayan fakat çiftçi bir babanın hesap kitap işleriyle uğraşan ve yıllardır yönetici konumunda çalışan bir oğulum.Doğduğumuz büyüdüğümüz topraklarda çiftçilik yapmamış ama az da olsa topraktan anlayan içinde toprak kokusunu taşıyan ve emekliliğinde bu işlerle vakit geçirmeyi planlayan biri olarak bu düzeyli ve oldukça bilgilendirici tartısmaya ortak olmak istedim.
Benim memleketimde bahçe tarımı ağırlıklı olarak yapılır o nedenle almayı plandığım traktörün küçük ağaç aralarına rahatlıkla girip çıkabilecek ama aynı zamanda sağlam işlevsel olması önemliydi.bir şey almadan önce didik didik araştırma yapma huyum olduğu için neredeyse bütün markaları inceledim.Kubota markasını daha önce hiç duymamıştım fakat inceledikçe yurt dışı sitelerine gırdıkçe kubota ile ilgilenmeye başladım hatta okumak ıle yetınmeyıp gidip bırde test surusu yaptım.1800 lu yıllardan bu yana faalıyette olan bır fırmanın güçlü bir firma amerika pazarının neredeyse yarısına sahıp bır fırmanın boş bir firma olamayacağına kanaat getırdım.B2530 modeli tam bana göreydi almaya karar verdim forumda olan ve forumda olmayan bazı satıcı arkaşlar ile ile görüstüm sağolsunlar gerelı yardımı su anda ılerıdede yapacaklarına ınanıyorum.Almaya karar verdiğimde 5 dönüm ile başladığım bahce işini ilk etapta 15-30 donume çıkarmayı hedefledıgım için erteleme yaptım sımdılerdede hesapsız bır sağlık sorunu nedenı ıle ertelıyorum fakat alacağım model bu işten çok fazla anlamayan biri olarak arastırmalarım netıcesınde kubota B2530 modelıdır kı pısman olmayacagıma ınanıyorum.Fiyat konusunda muhalıf olan arkadaslarada hak verıyorum belkı 28500 tl ye 30 bg uzerı bır cok traktoru alma sansım da var belkı marubenı hakıkatten fıyat konusunda şu ılk asamalarda bıraz daha dusuk fıyat uygulamalıydı bunların hepsı markaya olan guvenlerı malına olan ınancları ıle alaklı dıye dusunuyorum buda anlasılabılır bır konu belkıde marubenı guclu yapısı ıle pazara gırmek ve kalıcı olmak adına fıyat duzenlemesı yapacaktır.
Bu uzun yazımı okumak zorunda kaldıgınız ıcın kusura bakmayın .
Herkese bereketlı işler dilerim.
Ayhan Bey ' e teşekkürlerimi sunuyorum.Kubotası olmayan fakat bu marka nedir ne değildir deyip araştırmış ve gidip test sürüşünü yapmış ondan sonrada Kubotayla ilgili yorum yapan bir üye olarak bir abi olarak teşekkür ediyorum.Burdaki yorumunuz olumsuzda olsa aynı yorumu yazardım.Benim de istediğim bizden traktör piyasasını traktör modellerini çok daha iyi bilen abilerimizin Kubotayı da değerlendirirken aynı şekilde sizin yaptığınız gibi aslında olması gerekende bu ya,bu şekilde değerlendirme yaparlarsa kesinlikle daha iyi bir değerlendirme daha iyi bir bilgilendirme olacağına eminim. Siteyi takip eden diğer üyeler içinde.Hiç bir zaman yoğurtçu yoğurdum ekşi demez burda önemli olan karalama olmasın yoksa fiyatı konusnda marka konusnda herkez dilediği yorumu yapmakta serbest ama bilinçli olarak.