Kışlık Patates ve sogan sezonu basladi

vallaha bugun yıne gezdık vatandaş hala inada devam ediyor ancak müşterilere veriyoruz vatandaş da para yok ama bazen esnaflığı ve çiftçiliği anlamakta zorluk çekiyorum adam 10 krş ile mal satıyor ne para kazanıyor anlamak imkansız

vallaha bugun yıne gezdık vatandaş hala inada devam ediyor ancak müşterilere veriyoruz vatandaş da para yok ama bazen esnaflığı ve çiftçiliği anlamakta zorluk çekiyorum adam 10 krş ile mal satıyor ne para kazanıyor anlamak imkansız

Ciftcinin urunu ne olursa olsun bekletip iyi fiyata satma sansi olsa gecinecek zaten. Digerleri ekonomi kotu bugunlerde ne olur belli degil satip parami alayim diyor belki de >

Kuzu karkasi devlet getirip marketlere toptan 28 e verecegine gore ustune buyukbas eti kemiksiz ithal izni marketlere verilince hayvancilik icin fatiha lazim gibi. Karkas fiyatlari duser kesin. Ozaman ot ve silaj satanlarin ileride satista zorlanip zorlanmayacagini dusunuyorum, sizce silaj satisinda dusus olur mu ?

valla pek o kadar aklım yetmiyor herşeye kızıltan ama bu durumlar ekonomi sankı gerçekten sıkıntılı devletde istemez et getirmeyıncede enflasyon çift hanelere yerleşip orda kalıyor oda orta vadeli ekonomide sıkıntı yapacak gıbı geliyor birde kur baskısı biniyor herşeye zaten kurtarmak için sihirli çubuk lazım

Yusuf biz ayni fiyata cekiyoruz daha da ama vallaha anlamis degilim bizim dun bi kamyon daha getirdik oda bitti de ufakliydi burda 1 liraya bile zor satiyoruz bide pazarci nasil veriyorsa 1 tl ye veriyor kafayi yememek elde degil bizimkiler nevsehirde de patates yok diyor bana kalsa biraz depoya koyum diyorum ama bilmiyorum

Yusuf biz ayni fiyata cekiyoruz daha da ama vallaha anlamis degilim bizim dun bi kamyon daha getirdik oda bitti de ufakliydi burda 1 liraya bile zor satiyoruz bide pazarci nasil veriyorsa 1 tl ye veriyor kafayi yememek elde degil bizimkiler nevsehirde de patates yok diyor bana kalsa biraz depoya koyum diyorum ama bilmiyorum
ben sadece 15 ton depo yapacam..
fazla tutamam ..
-35'i görünce kendi kendine haşlanıyor. :)

Nevsehirdeki buyuk patatesciler buraya kaydi agria cinsi ekiyoruz gubreyi fazla atmiyoruz fazla büyük olunca gubreli diye almiyorlar tati guzel olmuyor kaynatinca fazla dayanmiyor civiyor eriyor bizde orta buyuklukte bir yumruk tan biraz buyuk kucuk arasi tutuyoruz 1 1.20 arasi 40 kiloluk torbalarda satiyoruz

Valla genellikkle ayni adamdan cekiyoruz artik bu iste sari felan kalmadi zaten en iyisini uretiyormusun agria guzel ama biraz erken cillenir tohum da keske yardimci olsam iyi olur ama galiba yardim edemem tohum derken birde sen kucuk patatesi mi diyon yoksa boncuk gibi tohumumu diyorsun

Valla genellikkle ayni adamdan cekiyoruz artik bu iste sari felan kalmadi zaten en iyisini uretiyormusun agria guzel ama biraz erken cillenir tohum da keske yardimci olsam iyi olur ama galiba yardim edemem tohum derken birde sen kucuk patatesi mi diyon yoksa boncuk gibi tohumumu diyorsun
Agria kizartmaya gelmiyor hemen icini cekiyor cips gibi oluyor disi var ici yok kuruyor eskiden sari patates vardi bu pattesciler gelince herkez onlardan tohum almaya basladi sari pattes kayboldu bu patateslerde yenmiyor on senedir sadece gecen sene bi kiside denk geldi eve almistim sari patates cikti adami bulmaya gittim gitmisti burada herkez sari patates istiyor tohumluk yumruk buyuklugunde yada daha buyuk olur

Tamam sen zaten konuya hakimsin agria kizartmalık cipse satilir en cok da sen kırana tohumu alacaksin ararken onu ara hatta bu sefer bende gidecem nevsehire sorayim bizim abiye simdi satiyorum insallah bugun biterse yarin gidriz yada ertesi gun en fazla peki kirana eksen sizin orda boy yapar mi pate