İlk gerçek yerli traktörün üretimi sürüyor

Ynt: İlk gerçek yerli traktörün üretimi sürüyor

aslında şanzuman kendi tasarım olacak.motor kandi tasarım.kaborta zaten ne taksan oluyor. tekerde petlas.kabinde yerlşi zaten klima yerli. pompa piston du krank tı herhelde vardır bunları yapanda döküm sanayi zaten full.greiye ne kalıyor birleştir sat.da nasıl olacak motor şanzuman.
basın diyor yerli.
erkunt diyor yerli
sanayi baknalıgı diyor yerli
vatandaş da yerli diyor
geriye ne kaldı.bu traktör yerli diyelim gitsin........

cuuk-*-s her şeyi akışına bırakın yav bırakalım zaman ne getiriyo belki dünya standartları arasına girecek erkunt belkide 3-4 sene sonra traktörleri rağbet görmeyecek ve fabrika kapanacak belli olmaz

SmhGwz link=topic=47110.msg450838#msg450838 date=1317821257' Alıntı:
? sorunlrınız ndr pylaşablrsnz ;)
sorunu bitmiyorki 2010 model traktör daha 1 yaşında bile değil görsen 78 model ford bundan iyi görünüyor dersin her yerinden yağ kaçırıyor şanzımanda yağ kalmadı servis fabrikaya atıyor fabrika servise atıyor bugün yarın çifte gidilecek traktörün yerinden oynayacak hali yok ısınıncaya kadar nazlanıyor ısındımı başlıyor yanık kokusu panel çalışmıyor traktörün çalışan neresi var bende anlamadım daha sayayım istersen....

4rooster link=topic=47110.msg450841#msg450841 date=1317822116' Alıntı:
sorunu bitmiyorki 2010 model traktör daha 1 yaşında bile değil görsen 78 model ford bundan iyi görünüyor dersin her yerinden yağ kaçırıyor şanzımanda yağ kalmadı servis fabrikaya atıyor fabrika servise atıyor bugün yarın çifte gidilecek traktörün yerinden oynayacak hali yok ısınıncaya kadar nazlanıyor ısındımı başlıyor yanık kokusu panel çalışmıyor traktörün çalışan neresi var bende anlamadım daha sayayım istersen....
walla bence direk fabrikayla olayı bi an önce çözün ki daha sonra temelli basınıza kalmasın enkazı

SmhGwz link=topic=47110.msg450843#msg450843 date=1317822311' Alıntı:
walla bence direk fabrikayla olayı bi an önce çözün ki daha sonra temelli basınıza kalmasın enkazı
artık fabrikayı aradığımda sekreter beni satış sonrası hizmet bölümüne her bağlayışında telefon kapanıyor nedense bana gelince santral bozuldu erkuntmu nalet olsun başka bişey demiyorum uyku falan bırakmadı

zaten son çare mahkeme kalıyor inanmak istemiyorum ama 5 para etmez makinaya o kadar para vermek gibi bi aptallık yapmışım kuyruk mili hidrolik kolları tam gövdenin ortası kabinin altı her yeri yağ kaçaklarıyla dolu hele kuyruk mili ve hidrolik kolu ellenecek gbi değil bi yere gidip geleyim bırakıyorum traktörü 30 dakika sonra yerde yağ göllenmiş yolda ne kadar yağ attığını hayal bile edemiyorum daha kuyruk milini çalıştıramadım bile orasına ne oluyorsa parçalatmayı da istemiyorum ya yenisi ya hiçbiri olur bu saatten sonra..

Şimdi yerli denmiş denmemiş,ithalmiş de sadece burda toplanıyormuş kimin niye zoruna gidiyor ki? Beğenirsiniz veya beğenmezsiniz,Tümosan Erkunt Türk Traktör Hattat fabrikalarında türk mühendisler türk işçiler çalışmıyor mu?Bu ülkenin insanı ekmek yiyor,devleti vergi kazanıyor,elektrik vs..den kar etmiyor mu?İsteyen yerli tasarım desin,isteyen yerli montaj desin.Hoşuna giden alır,hoşuna gitmeyen almaz.Kimse bu motor kötü ama sadece adı yerli diye satın alacak değil heralde.onun için böyle ufak ayrıntılara takılmamak lazım bence...

Çağrı link=topic=47110.msg450850#msg450850 date=1317823525' Alıntı:
Şimdi yerli denmiş denmemiş,ithalmiş de sadece burda toplanıyormuş kimin niye zoruna gidiyor ki? Beğenirsiniz veya beğenmezsiniz,Tümosan Erkunt Türk Traktör Hattat fabrikalarında türk mühendisler türk işçiler çalışmıyor mu?Bu ülkenin insanı ekmek yiyor,devleti vergi kazanıyor,elektrik vs..den kar etmiyor mu?İsteyen yerli tasarım desin,isteyen yerli montaj desin.Hoşuna giden alır,hoşuna gitmeyen almaz.Kimse bu motor kötü ama sadece adı yerli diye satın alacak değil heralde.onun için böyle ufak ayrıntılara takılmamak lazım bence...
35 bin tl senin için ufak olabilir ama ben o parayı 10 yıl tekstil fabrikasında çalışarak kazandım evlenmek için biriktirdiğim paramdı o benim herşeyimi bu makinaya yatırdım benim için büyük ayrıntı pişanım keşke bende sürüye katılıp bi nh alsaymışım arıza olmaz demiyorum ama traktörün arkasında ne satanlar duruyor ne servisi ne fabrikası bu ufacık ayrıntılar hayatımın emeğini elimden aldı sağlıcakla kal ....

4rooster link=topic=47110.msg450851#msg450851 date=1317823834' Alıntı:
35 bin tl senin için ufak olabilir ama ben o parayı 10 yıl tekstil fabrikasında çalışarak kazandım evlenmek için biriktirdiğim paramdı o benim herşeyimi bu makinaya yatırdım benim için büyük ayrıntı pişanım keşke bende sürüye katılıp bi nh alsaymışım arıza olmaz demiyorum ama traktörün arkasında ne satanlar duruyor ne servisi ne fabrikası bu ufacık ayrıntılar hayatımın emeğini elimden aldı sağlıcakla kal ....
abi o sna demedi yanlış anlama yukarıda başka yorumlar varda..

ERFARUK link=topic=47110.msg450420#msg450420 date=1317723893' Alıntı:
Erkunt yerli traktördür,fakat 'İlk GERÇEK yerli traktör' nedemek?
1975 de kurulan Tümosan SAHTE yerli traktör mü?
2003 te kurulan Erkunt ilk yerli traktörse ,1975 te kurulan Tümosan 2. yerli veya sahte yerli traktör mü oluyor :)
Erkunt un başarılarının devamını diliyorum, fakat ilk yerli olduğunu kabul etmiyorum.

erkunt sadece 2003 yılında traktör yapmış.1953 yılında erkunt döküm yapmaya balamıştır.tümosan sadece türk traktöre motor dökerken erkunt

uzel agco zetor zf man cummis uk hatta deuzt fahr ve mercedes benz türke parça döktügünü bilyomusun.

4rooster link=topic=47110.msg450851#msg450851 date=1317823834' Alıntı:
Yok ben size dememiştim bazı arkadaşlar hemen kavgaya tutuşmuş da tümosandı erkunttu diye ben onlara demiştim yoksa erkuntun traktörlerini beğenmiyorum,şu anki kalitesinde olursa da asla almam şahsen.