Hangi traktör

Aleyküm selam,
Arazi yapısını bilmeden tavsiye veremeyiz.
Biçerin rahat çalışması için 6 sıra ekim yapabilen ve çapalayabilen bir traktör kullanışlı olacaktır.
Otomatik dümenleme kullanılmasa bile biçer 6 sıradan rahat gider.
5 sıralı tablo kullanıyorsanız ekipmanları 5 sıraya göre ayarlayabilirsiniz.
Buğday mibzerinde 3 m iş genişliği kullanışlı olabilir.
Farklı sürüm hızlarında çalışabilecek makineler var.
Yere güç aktarım değerleri yüksek olan makinelerde var.
Konfor odaklı orta çalışma hızıyla çalışabilecek modellerde var.
Serilerin üst motor güçleri toprak işlemeye yatkındır.

Selamın aleyküm arkadaşlar Konya'da çiftçilik yapmaktayim 1000 dekar kurak 200 dekar sulu araziye traktör tavsiyeleriniz neler
Bahsettiğiniz çapta bir arazide garaja ihtiyaç var bir farklı ürün yelpazesiyle ideali 1 büyük makina 1 orta ve küçük makinaya ihtiyaç var ancak ekonomik şartlara bakılarak 2 makina minumum bulundurulmalıdır yoksa işleriniz aksiyabilir! jd 6140r büyük ölçeğin az yakan makinası diyebiliriz 165bg max güçle bir çok işin üstesinden gelebilecek kapasiteye hakimdir! birde 80-90hp aralığında orta ölçekli bir makinaya ihtiyaç duyar bu alanda havuz çok daha geniştir same-jd-mf-case beğenilecek ürün yelpazesi geniş! Mümkünse özellikle getir götürde 65hp bir makina ihtiyaçtır! Orta yada küçük ölçekte ince teker seçeneği ihtiyaçtır! Hali hazırda makina varsa elinizde eksik bölgenize çalışmanız gerekli benim bakış açımda tek bir makina 1200 dekar arazinin tüm işlerine eş zamanlı yetişemez! Çiftçinin en önemli silahının doğru zamanda soğru hamle olduğunu düşünürsek sonuç basit...

Geçen benide şeytan bi durttü az daha traktoru değiştiryodum son anda vazgectim
Sana bu sene voleyi vuracaksın demiştim hatırlıyormusun, bende yapcaktım 6-7 dekar , biliyordum para edeceğini geçen yıl çünkü aradan çıkan çok oldu, yarım vole vurdun be kardeşim, 9 bin liraya kadar tarla alınmış , fakat istatislik en son 5 yıl önce para etmiş yani iş değil bu karpuz, 2 tır karpuzu 2500 tl ye satınca bende aradan çıkmıştım.

fendt my 722 varıo 2020 (222 beygir) ya da case ıh puma 200 cvx (245 beygir) düşünebilirsin jdnin de 150 beygir üstü traktörleri güzel mesela 6215 r güzel ya da deutz fahr 6215 ttv agrotron alabilirsin bunların hangisi olacağına sen karar ver🚜🚜🚜🚜🚜🚜🚜🚜
Yanlış anlamayın da bunlar biraz büyük gibi değil mi , ama sulak tarlaya ne kadar büyük traktör lazım bilemem zaman ayırıp bilgilerinizi paylastiginiz için teşekkür ederim

Benim dusuncem 200 beygirlik traktorun abartı olacagıdır egerki servisi varsa claasın arion serisinden öneririm sıfır talebiniz varsa başak redpowerleride bekleyebilirsiniz bence çok iddalılar 4 5 senedir geliştiriliyor o modeller mf 5700 ler yada jd 6r ler de pahalı alternatifler

Arkadaşlar parayı yerden mi topluyorsunuz, yoksa sadece traktöre çalışmayımı seviyorsunuz. Yıllık ekilen 500 dekar kıraç, 200 dekar sulu arazi ne kadar para bırakabilir. Bizim burda 1000 dekar sulu arazisi olan adam tr6 alıyor, ona da büyük mü oldu acaba yanlış mı yaptım diye düşünüyor. Adam 722 fendt yazmış, yanlış anlamayın ama hakkaten komik

Traktör işi görecelidir bence alınabilecek en konforlusu alınmalıdır beygir gücünden bahsetmiyorum avrupa ülkelerinde ki çiftçilere bakın bir de bizim kahvelerde oturan abilerimize babalarımıza dedelerimize bakın hepsinin kamburu çıkmış kulakları duymuyor 60 yaşında adamlar daha bastonla geziyor ben bu işi yapıyorsam en iyisiyle yapmalıyım yapamıyorsam birşeyler yanlış demektir kazanıpta farklı sektörlere yatırım yapmakta bir tercihtir fakat 180-200 hp traktörle hem zamandan hem bakım masrafından kurtarır çoluk çocuğunuza bolca vakit ayırırsınız 3 kuruş para için bedenime eziyet etmek pek mantıklı değil kazandığını ilerde doktorlara gömüyorsun zaten he ben çok mu uyuyorum buna henüz hiç uymuyorum tümosan kullanıyorum şuanlık fakat önümde öncelikli yatırımlar vardı onları yaptım birkaç yıl içindede sıra traktöre gelecek allah kısmet ederse ve başka yatırım düşünmüyorum dünya malı dünya da kalıyor.
Bunlar da Avrupa’da ki çiftçiler eylem yaparken çekilen fotoğraf sizin dediğinize göre eminim ki hepsi 5 er bin dönüm arazi işliyorlardır.
Fakat tanıdığım biri 150 dönüm araziyle claas arion 450 kullanıyordu.
Image1594972403.667076.jpg

Son düzenleme: