350-380 BİN ARASI HANGİ 4X4 TRAKTÖRÜ ALMALIYIM

iyi akşamlar ben ilk kez traktör alacağım senede bir kere romork bağlayıp ormandan aşağı odun indirmek ve kalan süreçte biri yamaç olmak üzere 4 5 tarlayı sürmek için kullanacağım bir traktör arıyorum bilgim olmadıgı için araştırsam bile cok yavas ilerledim sene geçmeden almam gerekiyor. sadece senede bikaç kere büyük ağırlık tasıycam o da yokuslu toprak yolda kalanı tarlada. 4x2 alsam o yamaç işlerini göremem diye korkuyorum 4x4 alsam tğüm sene en ufak işte bile çok yakmasından korkuyorum. sanırım 4x4ler gerekince 4x2 oluyomus yakıt da ona göre azalıyor mu bu işler için uygun önerebilceğiniz tam durumumu karşılayan traktör varsa paylaşırsanız çok memnun kalırım

4x4 dort traktörler zemin yapisina ve egimine gore 4x2 ye aldiginizda yakit azalabilirde artabilirde. Orn. Yokus yukari camurlu yolda yuk tasiyorsunuz ve traktor 4x2 de , bu traktor gereksiz patinaj yapip az mesafe katedecegiginde bu sekilde cok yakar ama patinajlik durum olmayinca 4x2 modunda her zaman icin 4x4 dan daha az yakar. 4x4 traktoru zaten 4 cekeri surekli aktif ederek kullanmayiz gerektigi zaman kullaniriz cogunlukta iki cekerde kalir.

• Beğen
Tepkiler: enesss16
4x4 dort traktörler zemin yapisina ve egimine gore 4x2 ye aldiginizda yakit azalabilirde artabilirde. Orn. Yokus yukari camurlu yolda yuk tasiyorsunuz ve traktor 4x2 de , bu traktor gereksiz patinaj yapip az mesafe katedecegiginde bu sekilde cok yakar ama patinajlik durum olmayinca 4x2 modunda her zaman icin 4x4 dan daha az yakar. 4x4 traktoru zaten 4 cekeri surekli aktif ederek kullanmayiz gerektigi zaman kullaniriz cogunlukta iki cekerde kalir.
Abi peki ne almami onerirsiniz model yil olarak

Abi peki ne almami onerirsiniz model yil olarak

350 ila 400 bin civarında güncel olarak çift çeker olarak LS 50 veya 60 modelleri mevcuttur,

Ülkemizde bilindik marka ve yüksek model olması ve Anadolu Motor distribütörlüğünde satılması sebebiyle bakılabilir.

Başlangıç olarak LS düşünülebilir, lakin ilerde ne gibi sıkıntılar çıkarır bilinmez, yaşı ilerledikçe ikinci el değeri düşer, bir zaman kullanıp daha avantajlı bir motor ile takası düşünülebilir, New Holland TT55 veya T480 gibi..

Son düzenleme:
  • Beğen

Same Argon 50 , (DIN normu, 37 kw, 172 n.m tork.)
frenler hidrolik tahrikli ve ayak ucuyla tutan cinsten olur.
Rampacılık konusunda zayıf sayılır.

Aradığınız fiyatlara az yaksın, ikinci eli iyi olsun, servis sorun olmasın derseniz, model seçmemiz zor oluyor.
Düşük devirlerde çekişli çalışan motor olarak ,
Daedong , Kioti DK 551C olabilir, 55 hp, 175 n.m. tork.

Ormandan odun taşımada ;
5 tonluk damperli römorkla yedi, on siter odun getirmede
Same Explorer 80 kullanmıştık.

Ormanda altı yere yakın traktör oturmalara sebep olabiliyor.
Çİftçeker şaftının kartere gömük olması iyi oluyor.

• Beğen