Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

Resimler ve ekler

• images.jpeg.jpg
    images.jpeg.jpg
    18.2 KB · Görüntüleme: 11
Aynen bende çıkma dorselere çeki yapıp kullanmayı düşünüyordum bu daha iyi gibi fakat her alanda kullanılmıyor
Çumrada pancarda kullanan var pancar boşalttığımız platform orda büyük bizim buradakiler ufak sadece mısır ve buğdayda kullanılır yani imkanlar kısıtlı
genelde 30 tonluk üretiyor
Bir kapak sayısı az olan dorseden yapsa belkı bnm için iyi olur
ancak o da zor gibi cunku dorseler genelde uzun
bugday ayçiçek taşırım dıyordum nasip olmadı

• Beğen
Tepkiler: Aykt_Alprsln
Aynen bende çıkma dorselere çeki yapıp kullanmayı düşünüyordum bu daha iyi gibi fakat her alanda kullanılmıyor
Çumrada pancarda kullanan var pancar boşalttığımız platform orda büyük bizim buradakiler ufak sadece mısır ve buğdayda kullanılır yani imkanlar kısıtlı
ama adam çıkma dorsede
lastik
körük
pompa değişimi yapıyorum dedi
direk ön tarafa dingil koymuyorum dedı

• Beğen
Tepkiler: Aykt_Alprsln

Herkese kolay gelsin 1 yaşındaki irtem mibzerin boyası kalkıyor bilginiz olsun irtem de yetkililer ile görüştüm makineyi geri alıp boyayıp getircekmisler.
Şaka gibi .
Sıfır otomobil alınca boyası kalkarsa geri alıp boyayıp getiriyorlar heralde mi yoksa yenisi ile mi değiştiriyorlar.
Şuan irtem mibzer 200 000 lira civari.
Irtem mibzer pişmanlıktır.
Herkese saygı ve selamlar.
3 yıldır irtem kullanıyorum Allah'tan başıma böyle bir şey gelmedi ben memnunum büyük ihtimalle boyayan ustanın hatası.

Selamün Aleyküm arkadaşlar
Ekim işlerini bitirdik çok şükür
Darısı hayırlısıyla hasadına...

26kg/dk olarak ayarladığım tohumun, tarla bittiğinde 30kg olarak düştüğünü gördüm, bu konuda yapmamız gereken bi şey var mı? Yoksa şanzımanlı mibzerlerin kronik sorunu mu bu.

Ekli dosyayı görüntüle 78175
Bizde 25 kg olarak ayarlamıştık. İlk 10 dönüm sonunda 30 kg olarak düştüğünü gördük. Farkettim ki geçen sene bezelye ekerken tohum büyüklüğü ayarını 4 e çekmiştim onu 2 ye çekmeyi unutmuşum. Sonrasında 25 kg olarak çalıştı makina.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

26kg/dk olarak ayarladığım tohumun, tarla bittiğinde 30kg olarak düştüğünü gördüm, bu konuda yapmamız gereken bi şey var mı? Yoksa şanzımanlı mibzerlerin kronik sorunu mu bu.

Bereketli olsun
Ozdoken mibzeri 23 kg ayarladım 22.7 kg dekar duştü

Eyvallah, cümlemizinki...
Çok iyi tutturmuşsun, o zaman bizimki klapeden kaynaklanıyo, markadan olamaz değil mi.
Tohum cinside 1 kg falan farkediyor birde tohum bosaltma kapagı zamanla çalisirken az acıliyor birde mibzer yeni ise skala tutmuyor 2. Sene biraz daha stabil ekim oluyor ilk kullanım acemilik oluyor rakam tutmuyor

• Beğen
Tepkiler: mkemalackgz
Klape ayarı 3 te idi, 2 de mi olması gerekiyo, onun açıklığından mı oldu acaba...
Her kursakta bulunan klapeler değil de mibzerin sağında ve solunda küçük kol şeklinde ayar yeri vardır. Tohum büyüklüğüne göre kursakların açıklığını ayarlar. Depo kapağında yer alan formda da yazar zaten. Kendi makinamız köyde olduğu için fotoğraf çekemiyorum ama irtemin sitesinde alttaki foto var. Orda harflarle kodlamışlar bizimkinde sayılar var. Buğday için 2 veya 3 de olmalı diyor. Onu zaten deneyebilirsiniz. Fazla açarsanız tohum sallantıda bile dökülür. Yolda giderken vs. Çok kısarsanız aralık küçük olacağından mesala bezelyeyi kırıyordu. Her iki tarafta da bulunur siz tohum için olanı ayarlayın.

Resimler ve ekler

• FDD18-UNIVERSAL.jpg
    FDD18-UNIVERSAL.jpg
    120.7 KB · Görüntüleme: 14

Aleyküm selam Abi
Bereketli olsun inşallah

Aleyküm selam,
Kolay gelsin, bereketli olsun.
Tane iriliğine bağlı olarak kalibre değişebiliyor.
Ekimden önce mibzerin altına bir yaygı sererek ne kadar attığına bakmak gerekir.

• Beğen
Tepkiler: Adil_d ve ozyy
Herkese kolay gelsin 1 yaşındaki İrtem mibzerin boyası kalkıyor bilginiz olsun İrtem de yetkililer ile görüştüm makineyi geri alıp boyayıp getirecekmişler.
Şaka gibi .
Sıfır otomobil alınca boyası kalkarsa geri alıp boyayıp getiriyorlar heralde mi yoksa yenisi ile mi değiştiriyorlar.
Şuan İrtem mibzer 200 000 lira civari.
İrtem mibzer pişmanlıktır.
Herkese saygı ve selamlar.
Aleyküm selam ,
Bizim 20 tabaklı Matris Armoni disk tillerinde boyaları böyle kalkıyor.
Borcunu daha geçen sene bitirmiştik.