GÜNCEL gübre fiyatları 2021 ocak

taban 15 16 kilo dap var.500 kg Oluyor tabi 620 kg aldıgımızda oldu ama çok değil yağmur olmadıktan sonra istediğin kadar gübrele.

Bizde yağış az sizdeki yagmurlar bizde olsa bizim verimlerimiz de yüksek olur 😊 iç anadolu nere trakya nere karşılaştırmak bile yanlış 😀
Bizim ortalama verimlerimiz 300 kg dır
Nisan mayis yagislari toplami 100 mmyi geçiyor ama 50-60 60-50 mm olursa 600 de olur 700de olur ama nisan 25 mm yagipda mayisda 75 80 yaginca olmuyor ve genelde boyle oluyor o yuzden sıkıntı yoksa yağışta cokta sıkıntı yok

• Beğen
Tepkiler: Ahmet0692
taban 15 16 kilo dap var.500 kg Oluyor tabi 620 kg aldıgımızda oldu ama çok değil yağmur olmadıktan sonra istediğin kadar gübrele.

Bi yağış az sizdeki yagmurlar bizde olsa bizim verimlerimiz yüksek olur 😊 iç anadolu nere trakya nere karşılaştırmak bile yanlış 😀
Yok kardeş verimli dedin ya ben ondan dedim. Yoksa askerliği orada yaptık biliyoruz havasını :) Allah gönlüne göre versin herkesin
Bu arada konu dağılmasın Edirne Merkez üre fiyatları 3.00-3.10 arası

Verimli topraklarda bu verim az biz trakyada kumluklarda 400 alıyoruz.
Bizde gecen yil trakyada 150 kg aldik kuraktan dolayi bitkinin istedigi nem toprakta yoksa istedigin kadar iyi ciftcilik yap nafile biz bir kere dusuk verim aliyoruz ciftcilikten soguyoruz icanadolulu arkadaslari tebrik etmek gerekiyor bu sartlarda yinede uretmeye devam ediyorlar

Erken donemde yaprak ve sivi guprelere bel baglamamak lazim bugday ve arpa yapraktan beslenen bitki degildir. Verime 10 kg dahi fayda ettigine inanmiyorum sadece son donem bitkinin toprak ile ilisigini kestigi zaman atilirsa proteine 1 2 puan etkisi olur ilac ve gubre bayilerinin oyunu aman atin cok faydali hicbir prof veya ziraat muhendisi vermi faydasi var demez
Biz yıllardır farklı farklı denedik kesinlikle gubretasin suda eritilen toz gubresi protein degerlerine etki ediyor.
400 kg alman lazim zaten bu gubreyle
Dediğin gibi yağışın etkisi çok fazla.Buğday susadımı gübrenin hiç bi faydası olmuyor.Bu sene daha bugdaylar çıkış bile yapmadi.
Biz geçen sene ot ilacı ile gübretaş 20.20.20 attık. Siz hangi gübreleri ne zaman atıyorsunuz? Ot ilacı karışım yapıyor musunuz?
Alta 17 18 kg dap atıyoruz.Yağmur durumunu takip edip mart başı üre atıyoruz.Nisan başında nitrat atıyoruz ardından ilaçlamayla beraber 20.20.20 toz gübre karıştırıp atıyoruz.

Bizde gecen yil trakyada 150 kg aldik kuraktan dolayi bitkinin istedigi nem toprakta yoksa istedigin kadar iyi ciftcilik yap nafile biz bir kere dusuk verim aliyoruz ciftcilikten soguyoruz icanadolulu arkadaslari tebrik etmek gerekiyor bu sartlarda yinede uretmeye devam ediyorlar
Gecen yıl kuraklıktan dolayı kara topraklar iyi değildi, ama kumlar o ince çisen yağmurları duydu.Bizde iyiydi çok şükür. Üretime hepimiz devam edicez buna mecburuz. İstifa edeceğimiz bir işte çalışmıyoruz

Arkadaşlar ÜRE 3200 TL ile 3300 bandına geldi. 15.15.15 2800-3000 TL bandına geldi DAP 3600 TL arkadaşlar yol yakınken mısırlarının gübresini alın marttan itibaren döviz harekete geçerse DAP ve Üre 4000 e kadar çıkar diye tahmin ediyorlar bu sene bu maliyetlere göre Mısır fiyatları nasıl olur düşündürücü.....

Arkadaşlar ÜRE 3200 TL ile 3300 bandına geldi. 15.15.15 2800-3000 TL bandına geldi DAP 3600 TL arkadaşlar yol yakınken mısırlarının gübresini alın marttan itibaren döviz harekete geçerse DAP ve Üre 4000 e kadar çıkar diye tahmin ediyorlar bu sene bu maliyetlere göre Mısır fiyatları nasıl olur düşündürücü.....
Bu fiyatlara göre 2021 danelik mısır fiyat tahmininiz varmı ?

• Beğen
Tepkiler: Mehmet ÇAKIR
Bu fiyatlara göre 2021 danelik mısır fiyat tahmininiz varmı ?
Daha ekilmemiş ürün için tahmin zor ama 250 270 dolar olur tahminen Mısır hasarının hangi ayda yapıldığı çok önemli o yüzden fiyat tahmin etmek zor Türkiye Mısır ve buğday için fiyat dengesi ayarlayabilecek kurum yok varsa da çalışmıyor öyle ben bir fiyat açıklayayım getir bana malını verle olmuyor bazı şeyler malesef

Sizin orası nasıl bir yer hocam kaç metrekarede 1000 tl bırakıyor misir merak ettim.
Hemen hesaplayalim
Gubre 100 kg =300 tl
Tohum cuvali 5.5 dekar ekiyor =165tl
Mazot=75 tl
Bicim = 40 tl
Sulama =35
Ilac =15
Toplam maliyet = 630 tl
Dekar 1000 metre karedir
Dekarda 1000 kg misir
Misirin tonu 1600 tl
Desteklemesi 30 tl