Edirnede Buğdaylarda hastalık.

Ne gibi hocam hangisinden söyledi mi ki ben Humik asit fayda eder diye düşünüyorum.Gecmiş konularda buna benzer bir şey okumuştum fayda edeceği yönünde çünkü.
Hiç bir uygulama yapma artık.Ne gerekiyorsa yaptın.Amino asit pas ilacı yağrak gübresi yeter yani.Son pas ilacınıda atma.Yağmur ve sıcak havalarla düzelir diye tahmin ediyorum.Bizm bölgemizdede var bu sorunlar.Bendede bi tarlada var gibi ama kuraklıktan olabilir.Sşzn kadar yağış olmadı buralara toprak kuru.Bizim buralarda kumsal araziler kurumaya başladı.Yağış olmazsa başak çıkaramadan kuruyacaklar.Toprak yerler direniyor.Yapraklar çomak gibi olmuş su sitresinden.Alllah ne yazıysa o olacak.Şu saatten sonra yapılacak hiç bir şey yok.Gittikçe tarlaya yayılıyorsa ozaman yeşile biçmek gibi düşünebilirsin.Bence düzelecek yağıştan sonra buğdaylar.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
sadece sizlerde değil buralarda da hastalık var cins rumeliymiş.
Bu minik canlıları kaçırmışsınız.Kök bitleri.. Kılcal kökleri emiyor.
IMG_20200429_213535.jpg
IMG_20200423_163332.jpg

İlginiz için sağolun arkadaşalar. Virüs olduğu söyleniyor. Bendekiler sarı cücelik diyen var, komşuya kara kök. Ne yapacağımızı şaşmış durumdayız. Kimse ilaç diyemiyor çünkü ilacı yok. İzelementli gübre ile yavaşlatabilir diyorlar bilemiyorum artık. Kökünde bişey anlayamadım ama yarın kürek ile gideceğim bakalım.
Kuraklık varmı şuan sizn bölgenizde.Bizim yerler takır takır.Kuraklığa bağlıyorlar bu sarılıkları bizm burda..

Cinsle alakalı olabilirmi.Komşudamı aynı cins buğday ekti.Bu sene iklim bize bir şey yapacak ama bakalım yaşayıp görecez.2016 yılındada kurak gitmişti böyle bazı yerler.Forumda çok konu açılmıştı.Virüs felan dediler ama sonra fazla azottan kuraklıkta etkilenince buğdayda yanmalar oldğu anlaşıldı.Öyle bir konu vardı...

Akrabanin kara kepir tarlada quality ekili gubreyi ne kadar cok versenizde ne yatar ne bisey olur alcak bugday olmasindan dolayi gubreyi kaldiran bi cins ama gel gor kardesler bitmis sararmis acayip olmus anlattigina gore kayip %50 ama baska tarlada yumusak yemlik bugdayda bu kadar zarar yok daha iyiymis cik isin icinden