dogancan bundan hıc hoslanmayacak :D

Ynt: dogancan bundan hıc hoslanmayacak :D

google da yazan tüm dünya dillerinde yazan tüm kubota ların resimlerini arattım böyle birşeyle karşılaşmadım......ne deyim....kubota babamızın malı değilya kırılırsa gider kırılmayanını alırız

Ally TOKMAKCI link=topic=50059.msg498245#msg498245 date=1324838551' Alıntı:
Bu kaderine terk edilmiş bir kubota...Her traktörün başına geliyor daha fazla uzarsa kavga çıkacaktır...
çıkmaz alim herkes geyik yapıyor burda ben hakaret vs içeren bir yorum görmedim zaten hata araya şase atmamalarında hata traktörde birşey yok

Freston link=topic=50059.msg498247#msg498247 date=1324838638' Alıntı:
çıkmaz alim herkes geyik yapıyor burda ben hakaret vs içeren bir yorum görmedim zaten hata araya şase atmamalarında hata traktörde birşey yok
Yapılsın o kadar naparsın :D tabikide sağlamlaştırmaları gerekiyordu.

uraltay link=topic=50059.msg498258#msg498258 date=1324839191' Alıntı:
jd lerde var mı bu sorun. ikinci el orjinal bulursam bakacağım. köyde ufak tefek işler görülsün.
hocam jd lerın alman serılerınde tumden sase var sıkıntı olmaz zaten kepce ıcın gırıs cıkıslar var kolayca monte edılıyor amerıkan serılerınde yarım sase var 5085 5095 gıbı ama senın motorda sase yk artı senın ufaklık hınd kepce takma kararı senın artık

Değerli arkadaşlar biliyorsunuz ki bu motorlar civata üzerinde duruyor. Kubotalarında Türkiyeye gelen serileri yarım şaseli. Diğer 100 lükten büyük serilerde tam şaseli. Bu modelde eski bir model. Şasesi yok. Yarım şase bile yok. Bir motora kepçe takılırken dikkat ederseniz hep ön lastikler kalınlaştırılır jantlarla beraber. Nedeni ise yük bindiğinde hareket halindeyken esneme yaparak bu civataların kopmasına ve motorun ayrılmasına sebep olur. Burdada yük civatalara bindiği için haliyle böyle bir durum meydana gelmiştir tahminim. Haliyle eski olan bir makinanında civataları eskimiş olur. Bu hangi motor olursa olsun fark etmez. Tabiki burdaki işimiz gır gır şamata. Herkesde farkında. Olayı tartışmaya çevirecek kişilerin mesajları silinecektir. :)

her genç kızın başına gelir böyle vakalar bizimkisi vakit öldürme kubotanın kalitesi tartışılmaz sonuçta kul yapısı garibim kimbilir ne badirelerden geçtiki bu hale geldi mevlamın yarattığı insan bile ölüyor her markadada oluyor dün özellikle facede erkunt başlıklı sitelere baktım özellikle tümosanın bölünmüş resmi her sitenin baş köşesinde duruyor bağzı bayii siteleri özellikle bu resimi müşteri tavlamak için gösteriyor diye aklıma geliyor bakın tümosan kalitesiz böyle ortadan bölünüyor diye gösteriyorlar her halde diyeceğim oki işi menfaate dökmekte ayıp