dizelde, düz pompadamı , yıldız pompadamı .. enjektörlerde eşit basınç sağlanır.

18.01.2008
490
11

yani 4 silindirli bir traktör dizelinde , 4 enjektörde sabit( eşit ) püskürtme basıncı....tabi ikiside sağlamaya çalışır da ... hangisi daha uygun...

Ynt: dizelde, düz pompadamı , yıldız pompadamı .. enjektörlerde eşit basınç sağlanır.

okkangal link=topic=23868.msg195901#msg195901 date=1247819662' Alıntı:
abi soruyu daha açık sorarmısınız...
iki farklı yakıt pompası enjektörlere yakıt basıyor ...her enjektörde eşit püskürtme basıncını yakalamak ...4 silindirli bir dizelde her enjektör yakıt borusuna manometre koyduk ...aynı değerleri göstercek...

Ynt: dizelde, düz pompadamı , yıldız pompadamı .. enjektörlerde eşit basınç sağlanır.

yani yıldızda tek bir çıkış war we hepsine ordan gidiyor böylece gerektiği kadar yakıt basılmış oluyor..düzde ise her enjektöre farklı çıkış war..doğrumudur abi... :D

nforcer link=topic=23868.msg196132#msg196132 date=1247862007' Alıntı:
yani yıldızda tek bir çıkış war we hepsine ordan gidiyor böylece gerektiği kadar yakıt basılmış oluyor..düzde ise her enjektöre farklı çıkış war..doğrumudur abi... :D
pratik olarak doğru kardeşim ..işin şimdi teorik kısmına geldi ...genç makina mühendis kardeslerimin yorumlarını bekliyorum ...okan , ozan ...meydan sizin...

motorlu araç tekniği dersinden aklımda bu konu ile bir fark kalmış ... kitaba baktım ... bir mühendis kitaplarını ve ders notlarını saklamalı ... kopya çektiğim için cevap yazmayacağım ...

tabiki ford ların fendt lerin kullandığı düz sıralı pompalar
bir nevi manuel enjeksiyon gibi

okkangal link=topic=23868.msg196204#msg196204 date=1247870786' Alıntı:
ben bilemem .. atilla abi halledecek gelince... peki diğeri neden sağlayamaz yada sağlamakta zorlanır...
bu konunun cevabını , makina mühendisi okan bey hemen yanıtlar....

okkangal link=topic=23868.msg196470#msg196470 date=1247947361' Alıntı:
sordun yanıtla atilla bey... politikanın dik alası sende var ....

Saygıdeğer atilla abimle ara sıra siyasette konuşuruz ilgilendiğim bir konu nede olsa keza önümüzdeki haftalarda yerinde ziyaret edip koyu bir siyaset yaparız diye düşünüyorum müteakip konu içinde siyaset göremedim kapı gibi mühendis bey diplomam olacaktiki siyaset yerine iki kelime yazardım doğrusu teknik adam politika yapmaz politikasıda siyasetide tekniktir zaten

site önünde , bir makina mühendisi olarak bu konu hakkında doğru açıklamalar yapabilirmisin ...hadi göreyim seni .mühendis bey ..bekliyoruz.

senden yanıt bekliyorum , makina mühendisı okan bey ...