Dizel Toyota Corolla mı LPG li Avensis mi

İngiltere den getiriyorlar hem daha uygun hem daha bakımlı geçenlerde bir tane fend geldi 25000 euro 160 beygir vario transmisyon fiyatı iyi gibi geldi bana benim Erkunt bile daha pahalı[emoji1]
Fotoğraf i da bu
Screenshot_20191116-210239.jpg

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Sacit hocam, çok teşekkür ederim.
Turbo değişimi yapılıp yapmadığını yetkili servisten öğrenebiliriz belki.
Avensis teki 1.6 benzinli motor ile corolladaki benzinli 1.6 motor aynı sanırım. Avensis corolla ya göre daha ağır olduğu için performansi biraz düşük diye okudum ancak binip kullanmadim.
Ikisi arasındaki farkı görmek için bir test sürüşü yapmak lazım sanırım.

Bence sıfır ya da ikinci el farketmez mutlaka test sürüşü yapılmalı. Şuan dizel qashqai kullanıyorum arada sırada arkadaşın dizel corolla’ya binince el frenini çekili unutmuş gibi hissediyorum. Renault’un 1.5 dci 110 bg motoru kullanılmış. Çok başarılı.

• Beğen
Tepkiler: kirci02
Bence sıfır ya da ikinci el farketmez mutlaka test sürüşü yapılmalı. Şuan dizel qashqai kullanıyorum arada sırada arkadaşın dizel corolla’ya binince el frenini çekili unutmuş gibi hissediyorum. Renault’un 1.5 dci 110 bg motoru kullanılmış. Çok başarılı.

Dizel motorlarda tork degeri çok fark ediyor.
1.4 D-4D corolla 90 bg 205 nm tork
Fluence 110 bg 240 nm tork.

Qashqai de 11p bg 240 nm tork mu?
Düz mu otomatik vites mı?

Segment farkından dolayı avensis derim. Toyota nin benzinli motorları dizelden daha sağlam. Honda ve Toyota LPG de en verimli ve en sağlam motorlardir. Avensis in tek eksi yönü bence kasa corollaya göre daha ağır olduğundan performansı biraz dusuk kalacak.

• Beğen
Segment farkından dolayı avensis derim. Toyota nin benzinli motorları dizelden daha sağlam. Honda ve Toyota LPG de en verimli ve en sağlam motorlardir. Avensis in tek eksi yönü bence kasa corollaya göre daha ağır olduğundan performansı biraz dusuk kalacak.
Sagolun yorumlar için.
D segmenti olduğu için konfor & donanım yönünden avensis daha iyi tabi ki. lpg ye uyumlu olsa da acaba çekiş konusunda sorun olur mu bilemiyorum. Hem duz hem yokuşlu yollarda test sürüşü yapmak gerek.

LPG li araç mutlaka çelik subaplı olmalı, aksi takdirde 60 bin-100 bin km sonra subaplar egriliyor ve değişim gerekiyor. Toyota'nın da subaplar alaşım metal, yani bı sure sonra %100 değişmek zorunda kalırsın.
İlla ki LPG li D segment istersen basks marka çelik supabli marka araştır derim.

Son düzenleme:

2016 Manuel 20 bin km de corolla aldık beyaz 2 ay önce 90 bin 5 bin de tüp 95 bine geldi acele etme maalesef ikinci el aşırı ve gereksiz zamlandı şimdi 45 bin lik otomatik arıyoz ama yok maalesef hep pert

• Beğen