Dizel Toyota Corolla mı LPG li Avensis mi

Hayırlı akşamlar değerli forum sakinleri,

Aşağıdaki 2 araç hakkında yorumlarınızı ve tecrübelerinizi öğrenmek isterim.

Fiyatları aşağı yukarı birbirine yakın düzeyde.
Corolla C segmenti, Avensis D segmenti

2011-12-13 model manuel 6 vites 1.4 D-4D dizel Corolla mı?

2010-11-12 model manuel 6 vites 1.6 benzin Avensis mi?

Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Hayırlı akşamlar değerli forum sakinleri,

Aşağıdaki 2 araç hakkında yorumlarınızı ve tecrübelerinizi öğrenmek isterim.

Fiyatları aşağı yukarı birbirine yakın düzeyde.
Corolla C segmenti, Avensis D segmenti

2011-12-13 model manuel 6 vites 1.4 D-4D dizel Corolla mı?

2010-11-12 model manuel 6 vites 1.6 benzin Avensis mi?

Teşekkür ederim.
Corolla c segment avensis d segment ama biraz hantal bir araç.İlla bu ikisinden birisi derseniz ben corollo derim.Boşuna dünyanın en çok satılmış aracı değil.Uzun yıllar binecekseniz ford mondeo tavsiye ederim.2.0 tdci motoru hem güçlü hemde sağlamdır.Kullanırsanız zaten alırsınız.Bence bu fiyat bandında bir araba alınıyorsa biraz seri olması lazım.Tabi bu benim düşüncem.Mondeo lara bakın derim.

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Corolla c segment avensis d segment ama biraz hantal bir araç.İlla bu ikisinden birisi derseniz ben corollo derim.Boşuna dünyanın en çok satılmış aracı değil.Uzun yıllar binecekseniz ford mondeo tavsiye ederim.2.0 tdci motoru hem güçlü hemde sağlamdır.Kullanırsanız zaten alırsınız.Bence bu fiyat bandında bir araba alınıyorsa biraz seri olması lazım.Tabi bu benim düşüncem.Mondeo lara bakın derim.
Çok teşekkür ederim.
Mondeo ya baktım açıkçası, D segment özellikleri iyi güzel bir araç. Piyasada çok yok belki ancak tercih edilebilir tabi ki.
Ancak 2.0 motorun vergisi biraz yüksek gibi.
Kısmet bakalım.

Ney uçmuş be ya iyi zamanda araçları almışım , geçen sene 2016 golf7 düz vites hatasız 50 km de 88 e almıştım.yuh bu neya.ama corollanın mğthiş bir piyasası var.ankara arabalarına bakabilirsen orda çok bulunuyor.malum memur memleketi.

• Beğen
Eyvallah sağol. Hangi nedenlerden dolayı LPG yi önermiyorsun? Kokusu mu, kapali otopark sorunu mu?
öncelikle iki ayrı yakıtla uğraşıyorsun. hem benzin hem gaz alıyorsun aslında ekonomi olarak çok da bir şey fark etmiyor. muayenler de sıkıntı çıkıyor . ikide bir kural değiştirebiliyorlar. ben de ki gfi marka sistem var şu anda en iyi sistem diyebilirim (aracımın silindirli olmasından dolayı). lakin aracımı satıp dizel almayı düşünüyorum.

• Beğen