deutz mu steyr mi

sizce hangisi

• Kullanılan toplam oy
    33

Ynt: deutz mu steyr mi

ayna? link=topic=21925.msg283448#msg283448 date=1278145930' Alıntı:
dünyanın eniyi traktörü fendt ve deutz motoru var kesnlikle deutz bilm-*s
buradan mı anlaşılıyor iyi olduğu...fendtin dünyanın en iyi traktörü olması kaputunun altındaki deutz motoru değil...fendtin dünyanın en iyi traktörü olması vario şanzıman tms ve daha bir çok teknolojisi...fendt bunlarla dünyanın en iyi traktörü...ayrıca bir motor ne kadar zarar görebilir ki???oraya steyr motoru koysan ne olur perkins motor koysan ne olur???ama o traktörün şanzımanını değiştir çok şey değişir...adamlar bir şanzıman yapmış 1996 `dan beri en ufak bir arıza yapmamış ve o şanzıman hiç zarar görmüyor...ayrıca steyr şanzımanı ile deutz şanzımanını asla karşılaştıramazsın...boşuna uğraşmayın...

en iyi traktör fent massey fiat STEYR deutz landini ve daha adını saymadığım bir çok markadır.nedeni ise herkesin kendine göre bir bütçesi ve uygun traktör kullanışı var. Adam STEYR ı kullanamaz STEYR kötü der. Gider masseyi kullanır masseyi zorlasada kendini koruduğu için motoru çok çok iyi der. Gider fiatı-neew hollandı kullanır traktörü birazda HOR kullanır motora fazla bir şey olmaz en iyi motor bu der. bu kişiden kişiye göre değişir. Sen diyorsun ki dünyanın en iyi traktörü fent diye ve fenti eski STEYR ile kıyaslıyorsun. Sen yaptığın işe en uygun ve yakıtı en az harcayan motoru beğenirsin arkadaşım

Başar Anıl Tiraki link=topic=21925.msg283445#msg283445 date=1278144257' Alıntı:
mışlı muşlu konuşuyorsun...önce gözünle gör sonra konuş bence...
Ben steyri kotulemıyrm sadece hararet yaptığını söyledim zaten oyumu steyra kullandım bizim burda bi 768 var adamın tek şikayeti hararet bilmiyorum ustadan mi kaynaklanıyo radyatordn mi ama kullanışlı makina.

halil_alpy_37 link=topic=21925.msg283512#msg283512 date=1278219684' Alıntı:
Ben steyri kotulemıyrm sadece hararet yaptığını söyledim zaten oyumu steyra kullandım bizim burda bi 768 var adamın tek şikayeti hararet bilmiyorum ustadan mi kaynaklanıyo radyatordn mi ama kullanışlı makina.
peki özür dilerim o zaman...o sorun radyatör peteklerinin aralarının dar olmasından kaynaklanıyor...motora pislik girmiyor ama böyle olunca da kötü sonuçlar doğurabiliyor ama ne bileyim...bizde eskiden beri steyr var ama babam hiç hararet yaptığını söylemedi ve üstelik burada tarla sürerken büyük büyük kelleler düşüyor...

[.quote author=Başar Anıl Tiraki link=topic=21925.msg283518#msg283518 date=1278232628]
peki özür dilerim o zaman...o sorun radyatör peteklerinin aralarının dar olmasından kaynaklanıyor...motora pislik girmiyor ama böyle olunca da kötü sonuçlar doğurabiliyor ama ne bileyim...bizde eskiden beri steyr var ama babam hiç hararet yaptığını söylemedi ve üstelik burada tarla sürerken büyük büyük kelleler düşüyor...
[/QUOTE]Ben özür dilerim bizim burda steyr yaygın değil tek traktore bakıp bu motor kötü demek yanlış olur ben de o yüzden misli muslu sözler kullandım kusara bakma .

halil_alpy_37 link=topic=21925.msg283520#msg283520 date=1278233039' Alıntı:
Ben özür dilerim bizim burda steyr yaygın değil tek traktore bakıp bu motor kötü demek yanlış olur ben de o yüzden misli muslu sözler kullandım kusara bakma .
sorun yok...birazda şoföre bağlı aslında...traktörü öyle kullananlar var ki fendt gelse dayanamaz... ok-*-s

Başar Anıl Tiraki link=topic=21925.msg283449#msg283449 date=1278146793' Alıntı:
buradan mı anlaşılıyor iyi olduğu...fendtin dünyanın en iyi traktörü olması kaputunun altındaki deutz motoru değil...fendtin dünyanın en iyi traktörü olması vario şanzıman tms ve daha bir çok teknolojisi...fendt bunlarla dünyanın en iyi traktörü...ayrıca bir motor ne kadar zarar görebilir ki???oraya steyr motoru koysan ne olur perkins motor koysan ne olur???ama o traktörün şanzımanını değiştir çok şey değişir...adamlar bir şanzıman yapmış 1996 `dan beri en ufak bir arıza yapmamış ve o şanzıman hiç zarar görmüyor...ayrıca steyr şanzımanı ile deutz şanzımanını asla karşılaştıramazsın...boşuna uğraşmayın...
o fendtteki deutz motorunu sök steyr takta gör noluyo..deutz daha styer diye bi marka yokken bile ilk motoru ve içten yanmalı sistemi vardı ki almanlar 2.dünya savaşı zamanlarında rusyayla yaptığı savaşı deutz sayesinde..şimdi sen steyr kullanıyosun tamam yakıtı az çekiş ama deutz ne den gönderme yapıyosun benimkinin şanzımanı seninkinden biraz dayanıksız olabilir ama motorunada laf atamazsın..benimki gelmiş 40 yaşşına sen hala şanzıman diyon..senlen tarlada her türlü kapışam sen pullukta seri 3 takta bi yürümeye çalış bakam yürücekmi ben seri 2 le sert tarlalarda oynuyom bu sitede fazla deutz cu yok..seninkinden çok üç beş kişi toplanıpta deutz a laf atınca kullandığınız makinayı üste çıkaramazsınız....sözüm meclisten dışarı... anlş-*s

hepsinin kendine göre özellikleri var bizim köyde var steyr hatta amcamda kullandı yakıtı okadarda az değil ayrıca her yıl tamire gitmeden durmaz ve kaç kez arka dağıttı başka bir komşuda da var adam her yıl tamire götürüyor motoru oda 3 4 kez arka dağıttı ayrıca birde 8053 var adam ilk sahibi geçenlerde oda dağıtmış arkayı geldi bize ustaya getirelim diye aynı katagoride karşılaştırma yaparsanız deutz tek geçerim ayrıca benim makinada ZF şanzıman var yaz geldiği zaman steyr ler hep yan kapakları çıkarıyorlar bizimkinde hararet saati bile yok

1006 link=topic=21925.msg283607#msg283607 date=1278268249' Alıntı:
o fendtteki deutz motorunu sök steyr takta gör noluyo..deutz daha styer diye bi marka yokken bile ilk motoru ve içten yanmalı sistemi vardı ki almanlar 2.dünya savaşı zamanlarında rusyayla yaptığı savaşı deutz sayesinde..şimdi sen steyr kullanıyosun tamam yakıtı az çekiş ama deutz ne den gönderme yapıyosun benimkinin şanzımanı seninkinden biraz dayanıksız olabilir ama motorunada laf atamazsın..benimki gelmiş 40 yaşşına sen hala şanzıman diyon..senlen tarlada her türlü kapışam sen pullukta seri 3 takta bi yürümeye çalış bakam yürücekmi ben seri 2 le sert tarlalarda oynuyom bu sitede fazla deutz cu yok..seninkinden çok üç beş kişi toplanıpta deutz a laf atınca kullandığınız makinayı üste çıkaramazsınız....sözüm meclisten dışarı... anlş-*s
hiçbir şey değişmez emin ol...kötü olur iyi olmaz ve yahut hiçbir şey değişmez...şimdi bana ne deutzun ilk motorundan bana ne yıl olmuş 2010...sanki ilk içten yanmalı motoru deutz bulmuş gibi konuşuyorsun...şanzıman dayanıksız diyorsun...sen bu gücü toprağa yola doğru düzgün aktaramadıktan sonra ne faydası olur bana söyler misin...bi de almanlar ruslarla yaptığı savaşı deutz sayesinde kazandı diyorsun...iyide bana ne...deutz un elinde motor varmış vermiş...sanki savaşa deutz girdi...neyse bu konuda konuşmak saçma olur...biz burada tarım yapıyoruz...böylece traktörden bahsetmemiz gerekir ama olmayacak konulara giriyorsun...öyleyse iki firmanında bugünkü durumlarına bakalım...bırak 8073 ü 6206 yı...şu fotolara bir bak bakalım fark yeterince ortada değil mi?????
pict19680000.jpg

deutzfahragrotronk12051.jpg

1006 link=topic=21925.msg283607#msg283607 date=1278268249' Alıntı:
benimki gelmiş 40 yaşşına sen hala şanzıman diyon..senlen tarlada her türlü kapışam sen pullukta seri 3 takta bi yürümeye çalış bakam yürücekmi ben seri 2 le sert tarlalarda oynuyom bu sitede fazla deutz cu yok..
sen o traktörü bayır yukarı 3 le kaldıramazsın kalmış ki tarla süreceksin...saçma sapan meydan okuyorsun...adam gibi takarsın vitesine sürersin...o kadar büyük vitesle sürdüğün zaman kendine zarar....hem mazotuna hem lastiğine...tabi sen alışmışsındır köyünde kum yer sürmeye 3 lede gidersin 5 lede...sıkıyorsa gel burada çek 3 le...

ayrıca steyr şanzımanı ile deutz şanzımanını asla karşılaştıramazsın...demişsin.....boşuna uğraşmayın..demişssin.... neden karşılaştırılmasın ki steyr şanzımanı variomu cvt mi de karşılaştırılmıyo..deutz şanzımanı seninkinden özellikli porshe system şanzımanı yani hiç cartlama curtlama olmaz traktör hareket halindeyken örnek 1 den 2 ye 2den 3 den 4 e atarken debriyaja basmadan bile geçer benim dedem var 78 yaşında traktör kullanmayı bilmiyodu 79 model 6206 aldık adam debriyaj nedir onu bilmiyodu traktörü sürekli vurduruyo debriyaja basmadan frenlere basıpta traktörü stop ettiripte duruyodu hiç bişey olmadı 2 senedir böle kullanır malum gençken traktöre fazla binmemiş şimdide pek anlamaz..eğer olcak olsaydı şanzımana bişey çoktan olurdu ona başka traktör olsa şimdi çoktan debriyajı sıyırıp şanzımana zarar verirdi bizde 10 yıldır durmaksızın kovalıyoz yalan yok baya oldu geri vitesten atıyodu onuda kaynakladık o şekil gidiyo..deutz u vurdurmucaksın..iyi günler..motor yağlı pompa pompayada yağ koyuyoruz vede regüleli pompa bulunduğu zorlukla yüke göre güç üretir..fendt 103 ve 106 nın pompasıda aynıdır..

mustafa kardeşim bu konunun bir yere varacağı yok...sen söyleyeceksin ben söyleyeceğim...bir galip çıkmayacak buradan...bunu da herkes biliyor...konuşup konuşup gene susulacak...sen traktöründen memnunsun bende memnunum...bizim aldığımız traktörlerde ne 768 de ne 8073 de hiçbir hararet arka dağıtma hiçbir sorun olmadı...aman şu şöyle yapmış şu şöyle olmuş bunlar boş...gerçek olduğu bile belli değil...bu konuyu burada kapatalım... anlş-*s

Başar Anıl Tiraki link=topic=21925.msg283677#msg283677 date=1278321780' Alıntı:
hiçbir şey değişmez emin ol...kötü olur iyi olmaz ve yahut hiçbir şey değişmez...şimdi bana ne deutzun ilk motorundan bana ne yıl olmuş 2010...sanki ilk içten yanmalı motoru deutz bulmuş gibi konuşuyorsun...şanzıman dayanıksız diyorsun...sen bu gücü toprağa yola doğru düzgün aktaramadıktan sonra ne faydası olur bana söyler misin...bi de almanlar ruslarla yaptığı savaşı deutz sayesinde kazandı diyorsun...iyide bana ne...deutz un elinde motor varmış vermiş...sanki savaşa deutz girdi...neyse bu konuda konuşmak saçma olur...biz burada tarım yapıyoruz...böylece traktörden bahsetmemiz gerekir ama olmayacak konulara giriyorsun...öyleyse iki firmanında bugünkü durumlarına bakalım...bırak 8073 ü 6206 yı...şu fotolara bir bak bakalım fark yeterince ortada değil mi?????
pict19680000.jpg

deutzfahragrotronk12051.jpg
sen o traktörü bayır yukarı 3 le kaldıramazsın kalmış ki tarla süreceksin...saçma sapan meydan okuyorsun...adam gibi takarsın vitesine sürersin...o kadar büyük vitesle sürdüğün zaman kendine zarar....hem mazotuna hem lastiğine...tabi sen alışmışsındır köyünde kum yer sürmeye 3 lede gidersin 5 lede...sıkıyorsa gel burada çek 3 le...
yaw sen şimdi 2 resim koydum diye bana posta koydunmu sandın yanıldın steyr i case ih aldı..şurda kaç senedir yeni modeller üretiyo steyr resim koyupta öne geçtim sanma 1980 senesinde dx diye modeller çıktı bilirmisin bilmezsin araştırıpta biilgi edinipte konuşmuyosunki istediğine sor firma olarak hangisi daha önde diye
x730.jpg]
[/URL]
[/img]
deutz01.jpg]
[/URL]
[/img]
deutzfahragrotronl2.jpg]
[/URL]

Uploaded with ImageShack.us[/img]
deutzfahrd6206a13119000.jpg]
[/URL]

Uploaded with ImageShack.us[IMG=http://img8.imageshack.us/img8/8248/deutz265big.jpg][/IMG]
[/img] fotoğraf koyarak üstün tutuyosan al sana foto biz senlen gene tartışmaya gircez heral ya neyse..

Başar Anıl Tiraki link=topic=21925.msg283681#msg283681 date=1278323852' Alıntı:
mustafa kardeşim bu konunun bir yere varacağı yok...sen söyleyeceksin ben söyleyeceğim...bir galip çıkmayacak buradan...bunu da herkes biliyor...konuşup konuşup gene susulacak...sen traktöründen memnunsun bende memnunum...bizim aldığımız traktörlerde ne 768 de ne 8073 de hiçbir hararet arka dağıtma hiçbir sorun olmadı...aman şu şöyle yapmış şu şöyle olmuş bunlar boş...gerçek olduğu bile belli değil...bu konuyu burada kapatalım... anlş-*s
evet işte öle oluyo bak senin hiç bi sorunun olmamış benimde olmamış ama işte kimi geliyo sen deilsin alınma bi laf sölüyo insan kullandığı markayı kötületmekte istemiyo ondan oluyo zati en iyisi anlaşmak yoksa site başkanları bize kızacak anlş-*s

1006 link=topic=21925.msg283684#msg283684 date=1278324163' Alıntı:
evet işte öle oluyo bak senin hiç bi sorunun olmamış benimde olmamış ama işte kimi geliyo sen deilsin alınma bi laf sölüyo insan kullandığı markayı kötületmekte istemiyo ondan oluyo zati en iyisi anlaşmak yoksa site başkanları bize kızacak anlş-*s
anlş-*s
1006 link=topic=21925.msg283682#msg283682 date=1278323998' Alıntı:
yaw sen şimdi 2 resim koydum diye bana posta koydunmu sandın yanıldın steyr i case ih aldı..şurda kaç senedir yeni modeller üretiyo steyr resim koyupta öne geçtim sanma 1980 senesinde dx diye modeller çıktı bilirmisin bilmezsin araştırıpta biilgi edinipte konuşmuyosunki istediğine sor firma olarak hangisi daha önde diye

Uploaded with ImageShack.us[/img]
deutzfahrd6206a13119000.jpg]
[/URL]

Uploaded with ImageShack.us[IMG=http://img8.imageshack.us/img8/8248/deutz265big.jpg]http://[/img][/img] fotoğraf koyarak üstün tutuyosan al sana foto biz senlen gene tartışmaya gircez heral ya neyse..
steyr case ih falan almadı...case hi new holland steyr bunların üçü ortak...söylemiş olayım...bu konuyu da burada kapatalım ok-*-s anlş-*s

doganbey1 link=topic=21925.msg283373#msg283373 date=1278075033' Alıntı:
bizde var STEYR şu ana kadar hararet yaptıramadım sıcakta tam gaz bastım arkada römorkla beraber hararet ibresi ortada idi. yan kapakları aç ağustos sıcağında gir tarlaya hiç bişi olmaz biz kullanıyoruz 2li 24 numara ile giriyoruz tarlaya bir şey olduğu yok. Her zaman söylüyorum kullanmayı bileceksin
bizde ford 3610 ve jd 2030 var jd yolda hava sıcakken gitmiyo 15 km gidince hararet yükseliyo ama tarlada hararetten eser yok....2 li 24 ufak degilmi bzim jd 4 lü 10 cekiyo cok sert toprakta...

kardeş şimdi allah var steyr gavur gibi motor 768 leri falan hepsi aynı değilde ama deutz arkadan falan dağıttığını ilk defa duydum ama sana şunu söyliyim aynı güçteki motorla deutz tarla da fendt hariç hepsini öttürür steyr deutz bunların hepsi alman yapımı deutz başka birşey bils-*-