Corona virüsü

İşte corona gerçegi , üzücü düsündürücü.
20201126_211621.jpg

Arkadaşlar bu illetten 3 ay önce eşimin halasını dünde eşini kaybettik buna hiçbir çare yok para falanda kurtarmıyor adam çok hırslıydı tüccarlık,benzinlik,biçerdöver market üstüne ticaret odası meclis başkanıydı 4 gün içinde fenalaştı öldü dünya malının hepsi kaldı hepimizin ailesinde yaşlılar var hiç anlamadan yanına evlatları giremeden nefes dahi alamadan korkunç bir şekilde ölüp gidiyorsunuz cenaze töreniniz bile yapılmıyor.

Arkadaşlar bu illetten 3 ay önce eşimin halasını dünde eşini kaybettik buna hiçbir çare yok para falanda kurtarmıyor adam çok hırslıydı tüccarlık,benzinlik,biçerdöver market üstüne ticaret odası meclis başkanıydı 4 gün içinde fenalaştı öldü dünya malının hepsi kaldı hepimizin ailesinde yaşlılar var hiç anlamadan yanına evlatları giremeden nefes dahi alamadan korkunç bir şekilde ölüp gidiyorsunuz cenaze töreniniz bile yapılmıyor.
Allah rahmet eylesin bi ara sizde test yapmistiniz, sonuctan bahsetmediniz ya ben kacirdim, İnsan omru 50 yil cok koşsanda yurusende ayni, vatana yararli evlat biraksak kimseye muhtac olmasalar yeter, iyi evlat mali cogaltir kotusude kökünü kazir, Her işin başı aldigimiz nefes imiş , anca anliyoruz kaybetmesek.

Allah rahmet eylesin bi ara sizde test yapmistiniz, sonuctan bahsetmediniz ya ben kacirdim, İnsan omru 50 yil cok koşsanda yurusende ayni, vatana yararli evlat biraksak kimseye muhtac olmasalar yeter, iyi evlat mali cogaltir kotusude kökünü kazir, Her işin başı aldigimiz nefes imiş , anca anliyoruz kaybetmesek.

Image1606464327.495789.jpg

Şuana kadar çıkmadı ama şuan yine temaslıyım bir hafta önce birlikte aynı masada çalıştığım arkadaşımda pozitif çıktı bir haftadır bende karantinadayım bu sabah yine bir test verdim bakalım hayırlısı.

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 54617

Şuana kadar çıkmadı ama şuan yine temaslıyım bir hafta önce birlikte aynı masada çalıştığım arkadaşımda pozitif çıktı bir haftadır bende karantinadayım bu sabah yine bir test verdim bakalım hayırlısı.

Başınız sağolsun geçmiş olsun inşallah sizdede bir şey yoktur. Edirne Kırklareli Tekirdağ rekora koşuyoruz sanırım.

kanada neredeyse nüfusunu 5 kez, abd 4 kez, ve listedeki diğer ülkeler de nüfusunu en az 2 veya 3 kez aşılamaya yetecek kadar dozda aşı satın almış veya sözleşme imzalamış. bizde kişi başına 1 aşının yarısı bile düşmüyor.

--------
sağlık bakanı koca, türkiye'nin 50 milyon doz aşı sipariş ettiği çin'in daha fazla talebi karşılayamadığını, ancak nisanda yerli aşı çıkacağı için ithal aşıya gerek kalmayacağını söyledi. koca, "bulabildiğimiz diğer aşıyı getirteceğiz. ruhsatını almış bir aşı, başvuru sonrası türkiye'de onaydan geçerse eczaneden satışına izin verebiliriz" dedi.
--------

Bu adamların gözündeki değerimiz bu işte,artık arkamızda kolumuz mu çıkar,kör mü oluruz,sakat mı kalırız orasını siz hayal edin..

edit: 2016 yılında, sinovac’ın kurucusu ve icra kurulu başkanı yin weidong, aşı incelemelerini denetleyen düzenleyici bir yetkili olan yin hongzhang ve karısına 83 bin dolardan fazla rüşvet verdiğini itiraf etti. yin hongzhang, karşılığında sinovac’ın aşı sertifikalarını hızlandırdığını itiraf etti. Ayrıca sinovac alacak olan 1-2 ülke de iptal etti ama aşımız yok. Paralar buhar. İbanları hazırlamayı unutmayın,aziz milletimiz zor günlerde dış güçlere karşı direnecektir.

Resimler ve ekler

• EoRzSvDXcAE5hej.jpg
    EoRzSvDXcAE5hej.jpg
    48.1 KB · Görüntüleme: 40
  • _115765612_a03-nc.png
    _115765612_a03-nc.png
    76.7 KB · Görüntüleme: 38
  • Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
1-2 ay sonra tekrar baktıgımda umarım yanılırım ama yine de 300-400 tlnizi hazır edin şimdiden. Yandaş firmaya ithalat izni verilir,düzgün alman-avrupa aşı getirirler. Bizi denek olarak kullanacaklarından dolayı çin aşısı olmayacaklar muhtemelen alman-avrupa tercih edecektir. Yerli aşı da 2023 de göklerde.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Alman aşısı gelirse eczaneye , parayla alıriz,
2 maske dağıtamadılar,aşının soğuk zincirini nasıl koruyacaklar? reis yarın bir gün alman aşısı olanlar yerli ve milli degildir cumhurbaskanımıza karsıdır demese bari. Öldürücü bir salgın var sağlık bakanına bile güvenemiyoruz. sonumuz hayrola.

Niye dayanarak soyluyor acaba domuz gribi gibi degil bu virus olduruculugu %3 yaptirmazsak hem ekonomi batacak hem 2 milyon vatandasimizi kaybedicez
Asıl problem de o eğer yapılırsa öldürecek diyorlar şuan için dünya nüfusu aşırı fazla bu aşıyla nüfusu azaltmak istiyorlar sanırım bazı yabancı sitelerde de bu aşıyi olan insanlar kısırlaştırma yapıyor diye bahsediyor bilmem ne kadar doğru bu virüs un daha çok yaşlılar ve hasta olan insanları öldürmesi de düşündürücü İnşallah böyle bir şey yoktur

Asıl problem de o eğer yapılırsa öldürecek diyorlar şuan için dünya nüfusu aşırı fazla bu aşıyla nüfusu azaltmak istiyorlar sanırım bazı yabancı sitelerde de bu aşıyi olan insanlar kısırlaştırma yapıyor diye bahsediyor bilmem ne kadar doğru bu virüs un daha çok yaşlılar ve hasta olan insanları öldürmesi de düşündürücü İnşallah böyle bir şey yoktur
Bence internet haberi bunlar bende gordum yok icinde cip var herkezi cipleyecekler durum iyi degil suan bunlari dusunemezler

• Beğen
Tepkiler: h.ilerigiden

Bence internet haberi bunlar bende gordum yok icinde cip var herkezi cipleyecekler durum iyi degil suan bunlari dusunemezler
Ne bileyim insanların kafasını karıştırıyorlar evde oturup çıkmamak lazım belki önümüzdeki yıl biter dünya sağlık örgütü de 2022 de kontrol altına alınır diyor zaten aşı vurulsa bile yeniden hastanma şansı var diyorlar kim doğru kim yanlış belli değil

Ne bileyim insanların kafasını karıştırıyorlar evde oturup çıkmamak lazım belki önümüzdeki yıl biter dünya sağlık örgütü de 2022 de kontrol altına alınır diyor zaten aşı vurulsa bile yeniden hastanma şansı var diyorlar kim doğru kim yanlış belli değil
Grip gibi asi vurulsanda yine yakaliyor vucut tanidigi icin savasiyor agir hasta yapmiyor mecbur vurulucaz en azindan evdeki yaslilar icin. lanet virusten kurtuluruz insallah