kovid 19 (corona) et fiyatları ve hayvancılığa etkisi ne olur

s.a konu hakkında görüş ve fikirlerinizi almak istiyorum; virüse bağlı olarak ülkemiz ve dünyada ticaret ve ekonomi rayından çıktı toparlanma ne zaman olur ortada net bir durum yok aşı nezaman salgın ne zaman kontrol altına alınır bilinen bir zaman yok şimdi tatil bölgerinde büyük oteller restoranlar tatil köyleri v.s v.s büyük tonajlarda et tüketmekte idiler vaziyet ortada arz talep dengesi bozuldu üretici hayvanını besledi kestirecek fakat talep yok turist yok bu iş tahminden birazdaha uzarsa maliyetler artıyor (yem çuvalına 4 tl hemen yapıştırmış bizim yemci) sizce gidişat ne olur üretici açısından

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Bencede ekmeğin ve etin değeri artacak
Bazı şeylerin pek değeri bilinmiyordu
Hemen marketleri boşaltıyor insanlar yiyecek stoklamata çalisiyor
İthal etin gelmemeside yerli etin değerini arttırir
İşimiz yiyecek olduğu için çok endişeli değilim, ürünümüzün değeri konusunda
Rabbim sağlık sıhhat versin
Abi sokağa çıkma yasağı konuşuluyor. Fabrikalarda üretim durursa sütü ne yaparız onu düşünüyorum. Nişanlımın babası gönova da depo sorumlusu, çok talep var Eren, şu an normal zamanın 2 katına yakın mal çıkarıyoruz, yetişemiyoruz diyor. Bu talep süt fiyatını yukarı çekebilir belki ama tabi fabrikalar çalışırsa..

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Abi sokağa çıkma yasağı konuşuluyor. Fabrikalarda üretim durursa sütü ne yaparız onu düşünüyorum. Nişanlımın babası gönova da depo sorumlusu, çok talep var Eren, şu an normal zamanın 2 katına yakın mal çıkarıyoruz, yetişemiyoruz diyor. Bu talep süt fiyatını yukarı çekebilir belki ama tabi fabrikalar çalışırsa..
Yiyecek sektörü cok zor durdurulması fırınlar mesela
Bilmiyorum özel bir çözüm bulunacak bu tür konulara
Belki insanlar taramadan geçirilecek
Tedbirler uygulanacak aç duramaz insalar
Birde panik çıkarsa yiyecek konusunda dahada kötü

Coronadan önce haftada 2.000 kg et satan kasap arkadaş kasaplık hayvan alacaktı benden lokantalar durdu, ne o beni arıyor, ne ben onu yemde bitti yarın gidip fahiş fiyata yem alıp zararına devam , bi sığır hiç yemese günde 20 lira yiyor, 350 kg geçen mal zarar yazıyor, politikalara girmeyim, avrupalı ülkelerin coronoya ayırdığı para ile bizim ayırabildiğimiz para arasındaki farkı az matemaği olan insan evladı anlar, bu günler gelip geçer diye umut ediyorum yoksa maddi olarak ta kayıp veririz gibi duruyor

Abi burdan barı yüzün gülsün düğün ertelendi gıda düşmez İnş artar bugday da para yapar da ürünümüz güzel olur

Abi burdan barı yüzün gülsün düğün ertelendi gıda düşmez İnş artar bugday da para yapar da ürünümüz güzel olur
İnşallah [emoji4] sütün çok ta yükselmesini istemem kurtarsın yeter. İnsanlar çalışmıyor nerden para bulup alacak şimdi zamlanması, ileride daha büyük sorunlara yol açar. Hepimiz hakkında hayırlısı olsun inşallah

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Tarım Kredi Yem fiyatlarına yüzde 5 ile 8 arasında değişen oranlarda artış yapıldı. Yeni fiyatlar 23 Mart itibariyle uygulamaya konuldu.

Tarım Kredi Kooperatifleri büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık sektöründe yem üretimi yapıyor. Tarım Kredi Kooperatiflerinin yem üreten 12 fabrikası tek çatı altında toplanarak Tarım Kredi Yeem ismini aldı. Tarım Kredi Yem’in büyükbaş hayvancılık sektöründe kullanılabilecek 20 çeşit, küçükbaş hayvancılıkta ise 5 çeşit olmak üzere toplam 25 yem çeşidi bulunuyor.
Tarım Kredi Yem, 23 Mart'tan itibaren yem fiyatlarını güncelledi. Buna göre 50 kg çuval başına yüzde 5 ile 8 arasında değişen oranlarda fiyatlar artırıldı.
Buna göre, fabrika çıkışı yem fiyatları şu şekilde oldu.
Buzağı Başlangıç yemi; 75.63 TL’den 79.36 TL’ye
Buzağı Büyütme yemi; 73.78 TL’den 77.32 TL’ye
Sığır Süt Yemi Standart; 61.81 TL’den 66.79 TL’ye
Sığır Süt Yemi 18; 65.91 TL’den 69.04 TL’ye
Sığır Süt Yemi 19; 69.22 TL’den 72.78 TL’ye
Sığır Süt Yemi Enerji 19; 71.07 TL’den 74.26 TL’ye
Sığır Süt Yemi 20; 73.85 TL’den 77.29 TL’ye
Sığır Süt Yemi 21; 75.24 TL’den 80.07 TL’ye
Sığır Süt Yemi 1 E 1 MİX; 78.48 TL’den 82.21 TL’ye
Sığır Süt Yemi Ekstra; 98.85 TL’den 103.55 TL’ye
Sığır Besi Yemi Standart; 64.74 TL’den 68.34 TL’ye
Sığır Besi Yemi Geliştirme; 66.59 TL’den 69.97 TL’ye
Sığır Besi Yemi Bitirme; 68.44 TL’den 72 TL’ye
Sığır Besi Yemi Tahıl MİX; 74.93 TL’den 78.98 TL’ye
Düve Yemi; 68.30 TL’den 72.27 TL’ye
Kuru Dönem Yemi; 66.44 TL’den 71,81 TL’ye
Kuzu Büyütme Yemi; 71.69 TL’den 75.07 TL’ye
Kuzu Besi Yemi Enerji; 78.63 TL’den 82.57 TL’ye
Toklu Besi Yemi; 71.22 TL’den 74.60 TL’ye
Koyun Süt Yemi; 69.37 TL’den 72.66 TL’ye
Keçi Süt Yemi; 71.22 TL’den 75.58 TL’ye yükseltildi.