çks traktör kredisi ile ilgili yorum

selamun aleyküm abilerim, kardeşlerim. çks'si olana traktör kredisi muhabbeti var. bu %7 faizli. bayiileri gezdim baktım ancak new holland çok fazla liste fiyatı üzerine fiyat koyuyor. genel merkez ile görüştüğümde de bizim liste fiyatlarımız satış için önerdiğimiz fiyatlar diyor. bayi istediği fiyatı diyebilir diyor. deutz fahr ile görüştüğümde ise liste fiyatına yakın fiyatlar söylediler. öncelikle bu kredi hakkında fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. sonrasında da Deutz fahr alınır mı bundan 5-6 yıl sonra satıp değiştirmek istediğimizde satışı nasıl olur. kronik arızaları var mıdır? 3060e tek çekerine baktım.

2019da kiralık tarla ile yapılan çks ile traktör kredisi kullanmıştım.İlk kez çks yapılmıştı üzerime ve kredi sürecinde bir problem çıkmamıştı.O zaman alacağım motor 190bin iken 136bin lira kredi talep etmiştim ve çıkmıştı.Bordrolu çalışan olduğum için onunda faydası olmuş olabilir.
Var bence

Cks üzerinden verilen kredi traktor icin kasko degerinin yani liste fiyatinin 4 te 3 ne kredi veriyolar ziraat bankasi geri kalan 4 te1 i ve liste fiyatinin uzerindeki farki siz veriyosunuz. Yerli uretim belgesi olan traktorler yuzde 7.5 faiz.
SA BENİM ÜSTÜME TARLA YOK EŞİMİN ÜSTÜNE TARLA VAR BEN KİRALADIM BU ŞEKİLDE ÜZERİME TARLA OLMADAN TRAKTÖR ALABİLİRMİYİM

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Hocam üzerine tapulu tarla olmadan hepsi kira sözleşmeli çks si olana traktör kredisi çıkıyormu.bende kullanmak istiyorum fakat benimde hepsi kiralık 75 dönüm
Daha 1 ay önce aldıpımız sıfır traktör kredisi faizi %4.5 487.5 çektik 571 ödeyeceğiz 27bin masraf çıktı 9 bin kasko 5500 tarsim ve hayat sigortası 4800 kredi kullanım bedeli 5500 expertiz daha dosya masrafı var bide bankaya başvurduğunuzda banka kredinin dışındaki payıda istiyor önceden bşz eski traktör verdik dedik öyle kurtardık yoksa 2 ay banka parayı kullanacak ilk alana %75 ikincidefa alana %50sini banka kredi veriyor bütün çksmizi verdik hayvan listemizi nasıl olduysa 14bin metrekare olan parseldeki 4bin metrekare silajlık mısırı tarsim yapmışlar onu kafam almadı neden hepsi değil