Çiftçiye Ocak'ta 253,5 milyon liralık destek

Ynt: Çiftçiye Ocak'ta 253,5 milyon liralık destek

tümosan 8095 link=topic=62135.msg696426#msg696426 date=1359837748' Alıntı:
nail abi ,maliyeden borcu yok kağıdı isteme işi yenimi cıkmış.ben 1,5 ay oluyor sertifikalı tohum desteğini alalı ,bişey istemediler bende.sade %6 kesinti yaptı banka.
%6 banka kesıyor buda 500 mılyon TL ye denk gelıyor zıraar havan para kazanıyor ıste :)

Ali SARAÇ link=topic=62135.msg696288#msg696288 date=1359831811' Alıntı:
daha hububat desteğinin son başvuru tarihi nisan 1 yada nisan sonu .. o paraların hesaba geçmesi minimum haziran yada temmuz daha erken beklemeyin .. hala daha başvuruları devam ediyor .. başvuru süresi bitecek sonra tek tek faturalar incelenecek sonra ödenecek ..
sen bugüne kadar daha hiç hububat desteği almadın herhalde. hububat destekleri bugüne kadar diğer desteklere göre kademeli olarak ödenir, her ay faturayı yatıran çiftçi sıralamasına göre ödeme yapılır.
ama bu şerefsizler bu desteği ödemesinler diye senin dediğin kanunu çıkartmışlarsa bilemem, zaten 2012 yılından hiç bir destek ödenmedi.

Ali SARAÇ link=topic=62135.msg696288#msg696288 date=1359831811' Alıntı:
daha hububat desteğinin son başvuru tarihi nisan 1 yada nisan sonu .. o paraların hesaba geçmesi minimum haziran yada temmuz daha erken beklemeyin .. hala daha başvuruları devam ediyor .. başvuru süresi bitecek sonra tek tek faturalar incelenecek sonra ödenecek ..
son başvuru tarihi önemli değil faturaları ne kadar erken verirsen o kadar erken alırsın geçen yıl en son verenler daha aralıkta aldılar.
geçen sene ocak 10 da hububat ocak 27 de yem bitkisi desteklerini almıştık

murat_saribas link=topic=62135.msg696755#msg696755 date=1359899153' Alıntı:
son başvuru tarihi önemli değil faturaları ne kadar erken verirsen o kadar erken alırsın geçen yıl en son verenler daha aralıkta aldılar.
geçen sene ocak 10 da hububat ocak 27 de yem bitkisi desteklerini almıştık
Aynen biz de ilk başvuruda vermiştik evrakları arlık ortası veya ocak başıydı yanlışım yoksa aldığımızda hububat desteklerini.Öyle başvuru bitsin diye beklenmiyor hububat destelerinde

Geçmiş yıllardan bahsetmiyorum zaten geçen yıl bende erken aldım bu yıl başvuru burada 1 ekim- 1 nisan arası ve önce yatıran esası kaldırıldı en azında ilçe tarımdaki memurların beyanı bu şekilde inşallah erken yatar 2012 için almadığımız tek destek hubabat primleri gerisi yattı zaten 4 gün önce

bankamatik yada sube beklemeyin 4440000 arayin tc numaranizi girin kart islemleri icin 2 ye basi. bankart icin yine 2 ye basin kart sifresini girin hesap bakiyenizi dinlemek icin 2 ye basin kadin ne diyorsa yapin abi hesabiniza para yatti ise soyluyor zaten daha sonra gider cekersiniz koyden bir kac abiye soylemistim simdi onune gecen bana soruyor nasil be bizim paralar yattimi diye bende tayyip vermiyor secimlerde o para ile komur erzak dagitacaz diyo diye saf koylu ama ampulcu ihtiyarlar ile testis geciyom :)

Arkadaşlar şu hükümetin verdiği destek miktarına gülesim geliyor artık. ben buradan soruyorum herkeze . Bu verilen destekleri kaç tanemiz gerçekten çifççilik girdileri olarak kullanabiliyor??? Millet artık faturalarını bile ödeyemez duruma gelmiş, kahveye çıkacak parası yok cebinde. Bunlar 2-3 postada sadaka verir gibi destek verecekte çiftçide gümüşleyecek. Ölme eşeğim ölme. Farz edelimki orta halli bir çiftçi 30 ton buğday desteği alacak olsun 1500 tl destek alır bunun %2 sini daha karttan çekerken keserler. Gerisiylede elektirk faturası su faturası telefon faturası ki bunlar bir kaç aylık birikmiştir zaten . E evde okuyan çocuk falan varsa dershane taksidi Birde markete uğrar SELAMİN ALEYKÜM bitti destek parası . Bizim köyümüzde durum aynen böyle arkadaşlar. Çünki bir çok kişi geçim derdinden bu verilen destekleri kesinlikle çiftçilik girdisi olarak kullanamıyor. Ondan sonra hükümetin başındaki densizler çıkıp bu kadar destek verdik deyip övünüyorlar. UTANIN ULAN HEPİNİZ. Bize sadakadan başka bir şey vermiyorsunuz siz. Avrupa 1 yılda çiftçisine 55-60 milyar euro destek veriyor. Amerika 125 milyar dolar çifçisine destek veriyor . Hükümet efendiler bu rakamları bir baz alında verdiğiniz veya vereceğiniz 9 milyar TL paranın bu rakamlar karşısında ne kadar komik kaldığını görün..

Ben destek, mestek istemiyorum.
Gider olarak 2001 yılına dönsem yeter.

http://www.trakkulup.net/ciftci-muhabbetleri/2001-2012-yillari-arasinda-ne-kazandik-ne-kaybettik/msg691432/#msg691432

2001 yılında ortalama;
4 kg. buğday ile - 1 Lt. Mazot alınabilirken,

2012 yılında ortalama;
7 kg. buğday ile - 1 Lt. Mazot alınabiliyor.

----------------------------------------------

2001 yılında ortalama;
1 kg. buğday ile - 1 Kg. DAP Gübresi alınabilirken,

2012 yılında ortalama;
2,5 kg. buğday ile - 1 Kg. DAP Gübresi alınabiliyor.