Sencer Solakoğlu: "Tarım Bakanlığı çiftçiye düşman olmuş"

📌 TÜSEDAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye'nin önder çiftçilerinden Sencer Solakoğlu bugün sosyal medya hesapları üzerinden et ve süt piyasa fiyatları hakkında paylaşım yaptı. Şu sıralar USK fiyatının üzerinde pazarlıklar yapıldığını belirten Sencer Solakoğlu, en düşük satış yapılan süt fiyatının 9.2 TL olması gerektiğini belirtti.

1664735577213.png

Güzel söylüyorda, son cümleye katılmıyorum, dayanacak gücün kalsın kalmasın ani karar her zaman en sağlıklısıdır, kes kurtul tavsiyesinde bulunuyorum, bugünlerin yarınlarıda var, bu anlayışta baskıcı politikalar ortadan kalkacak diye beklemek büyük hata, yarınların bugünlerden iyi olmasını imkansız görüyorum, umut biyere kadar, her zaman yarın nasıl oluru düşünmek lazım, bu anlayışlarla yarın bugünden iyi olamaz

Ne olacak bu işin sonu
Yanlışlik hata nerede kimde
Benim gibi ömrünün büyük kısmı süt nekciligi ile geçmis insan ne yapar
Yıllar önce araba ile yolda giderken yol uzeri bir köyden geçerken yaşlı bir adam el kaldırdı ben de aldım
Tamda durduğum yerde guzel bir simental çiftliği var yolda sohpet ederken amcaya nasıl görüyon amca bu çiftliği dedim yürümez oğlum diye cevap verdi şaşırdım o günlerde buzağı için o çiftlikte yüzlerce kişi sira bekliyor
Fabrika gibi çalışan çiftliğe yürümez dedi amca bende kızdım içimden belli etmeden
Yürümedi o çiftlik şu an belki birkaç koyun keçi var
Yürümez diyen amca haklı çıktı
Başata dediğim gibi hata nerde kimde

Çiğ süt enflasyonu artırıyomuş ondan fiyat sabit kalsın isteyenler baskın çıkıyor herdaim, hiç zam gelmese enflasyon artmaz mantığına gidiliyor galiba, memleketin zihni sinir beyinleri düşünüp buluyor enflasyonun suçlusunu.

madem öyle üretici kesimide enflasyonu artıran çiğ sütü üretmek için niye uğraşıyorki değilmi, yani niye uğraşsın, haa uğraşacaksanda umut bağlamayacaksın demektir.

• Beğen
Tepkiler: Stronger