CASELLİ RÖMORKLARI BÜKÜLEN ŞASE... (Çözüldü)

Arkadaşlar 2 ay önce 10 tonluk tır tipi 2015 model caselli römork aldım. Aldığım römorkun şasesinin bükülmüş olduğunu gördüm. Elimle şasenin ortasına vurduğumda çok ince bir malzemeyle yapıldığını farkettim. Görüldüğü gibi değilmiş. Ayrıca kullanılan pistonun küçük olduğunu gördüm. Pistondan sızan yağ arızasını firmaya iki aydan beri en az 10 defa telefonla bildirmeme rağmen hiçbir sonuç alamadım. Verdikleri servis hizmetinden hiç memnun değilim.

Açıklama: Bu konuyla ilgili Caselli firma temsilcisi açıklama yapmış olup, konu sahibi de şikayetini ispatlayacak resim paylaşmadığı için iddianın asılsız olduğu anlaşılmıştır.

İyi günler Ahmet Bey ,
Ben Caselli Treyler satış temsilcisi Saliha Erbil
Tüm müşterilerimiz bizim için önemlidir fakat sizin müşterimiz olduğunuza dair elimizde , herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.
10 kez firmamızı aradığınızı söylemişsiniz, servis talep formunda isminizi göremedik, acaba başka bir isimle kayıt bırakmış olmanız mümkün müdür ? Bir diğer ÖNEMLİ HUSUS DA ŞU Kİ : RÖMORKLARIMIZ 2 YIL GARANTİLİDİR,sizin içinin boş olduğunu iddia ettiğiniz şase tır şasesinden uyarlanmış olup FAYDALI MODEL BELGESİ almaya hak kazanmış bir üründür. NETİCE İTİBARİYLE; Römorkunuzu getirip isterseniz paranızı isterseniz aynı modelde sıfır bir römork alabilirsiniz. İddia ettiğiniz hususlar yalan beyan olduğu takdirde bir platformdan markamız hakkında yalan beyanda bulunmaktan ve KARALAMA KAMPANYASI yapmaktan dolayı hakkınızda hukuk departmanımız tarafından yasal süreç başlatılacaktır. Lütfen bizimle irtibata geçiniz 0382 222 0 222

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: CASELLİ RÖMORKLARI BÜKÜLEN ŞASE...

Geçmiş olsun. Pistonları kalitesiz takıyorlar. Biz artık alıştık söküp yaptırıyoruz. Şase konusunda foto atarsanız daha açıklayıcı olur. Şimdiki römorklar eskileri kadar kaliteli değil. Bizim 95 model 7-7.5 ton buğday taşıyan Tınaz'da, 9.5-10 ton buğday taşıyan Gülşahtan daha fazla makas daha büyük ve kalın şase var. Gülşah takmış tır tipi lastikleri dingilide biraz açmış bide güzel boya al git. Birgün kopacak ama ne zaman.

• Beğen
Tepkiler: ylcnkayaa

Gürşah tamamen el işçiliği yapıyor.dingillerine rulman yerlerini bile kendi tezgahında işliyor. Bizzat yerinde inceledim.dingiller 80x80 içi dolu köşelidemir taban saçı 5mm-yan kapakları 3 mm artı çam tahtası -ilave saçlarını 2.5mm kullanan bir firma.GÜRŞAH ağa römork udur

• Beğen
Tepkiler: sertackrbck

Gürşah tamamen el işçiliği yapıyor.dingillerine rulman yerlerini bile kendi tezgahında işliyor. Bizzat yerinde inceledim.dingiller 80x80 içi dolu köşelidemir taban saçı 5mm-yan kapakları 3 mm artı çam tahtası -ilave saçlarını 2.5mm kullanan bir firma.GÜRŞAH ağa römork udur

İskender abi öyle olması gerekli zaten. Biz yolda gezmeye değil yük taşımaya alıyoruz o römorku. Parayı tam römorku eksik teslim etmesin. Koskoca römork bir branda koymaya yer yok. Merdiveni küçük ve dik yapmış tam insan düşmelik. Sepet desen hem küçük hem eğimli ne içine bişey sığar ne üstüne insan oturabilir. Kasa boyunu hangi akla hizmetse 4.2m yapmış, üstünede 2 kat ilave dönmüş dingilide açmış. İyi güzelde sıkıntı altta, dönüşlerde ön tekerlekler piston göğsüne sürtmesin diye ön dingili öne almış. Bu seferde arka dingilde normalin üzerinde yükleme var. Şaseyi ince tutmuş, makaslar 16 kat. Araba tarlada sağa sola atıyor kendini. Bereket traktör büyük üstesinden geliyor. Tamam belli yerlerini iyi yapabilirler ama işin içinde mühendislik olmadı mı bir yerde tıkanma oluyor. Römorklarıda fiyatıyla aynı oranda kaliteye sahip değiller. Kahve muhabbetiyle iyi ama işin içine girince çok farklı herşey.

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün

Olmadı şimdi CASELLİ !
Hepimiz ne çok konuda CASELLİ firmasından bahsettik ve beğenmiştik. Şaşırdım çünkü aldıkları paraya çok kaliteli malzeme ile römork yaparlar.

usta isi 14 tonluk romorka makul bi para odedik o zaman farkına varmadan 22 tona kadar attık..

sadece 1 jant 1 kere azıcık çatladı.. kaynakla duruyor hala.. jant ta zaten cayirova nin hazır ustanın suçu yok..

• Beğen
Tepkiler: RıdvanAslan

Usta caselliyi bilmemde bende 3.5 luk palazoğlu var arka menteşeyi kopardık çakıl yüklü bi piston takmışlar 2 ay geçmeden bozuldu piston değisti ama arka menteşeye bi çözum bulamadilar zaten ne oldugunu anlamadılar bile palazoglunun kapak ve ilavesi iyi geri kalanı tırt.

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77

usta isi 14 tonluk romorka makul bi para odedik o zaman farkına varmadan 22 tona kadar attık..

sadece 1 jant 1 kere azıcık çatladı.. kaynakla duruyor hala.. jant ta zaten cayirova nin hazır ustanın suçu yok..

Bizim buradada palazoglu romork alanlar oldu romorkların genelinde bilya makas arızası eksik olmuyor birisi iki tane sıfır aldıgi 15 tonluk palazoglunu verdi sanayide yeni romork yaptırdı sorunsuz kullanıyor.Bizim burada palazoglu servisi bayiye vermis onlarda pek anlamiyorlar ancak yürütcek kadar yapıp yolluyorlar romorkları.

Bizim buradada palazoglu romork alanlar oldu romorkların genelinde bilya makas arızası eksik olmuyor birisi iki tane sıfır aldıgi 15 tonluk palazoglunu verdi sanayide yeni romork yaptırdı sorunsuz kullanıyor.Bizim burada palazoglu servisi bayiye vermis onlarda pek anlamiyorlar ancak yürütcek kadar yapıp yolluyorlar romorkları.

2003de bizde palazoğlu 5 tonluk aldık sarıoğlu otomotivden. ilk sene ön dingilin iki tekeri de bilye yataklarını bozdu ve komple yeni dingil alıp değiştirdik. sonra şase bel vermeye başladı satıp 2 adet Alkan süper 4 tonluk aldık. Zaten beylikovalıyız. Alkanın maşallahı var, hiçbir sıkıntı yok
11816294_10206289001837763_84171757384745465_o.jpg

Valla Usta ıslak cakil 4 5 ton olabiliyor benim römorkum iyi ama arka mentese kopmasinın bi aciklamasi yok bence 3.5luk palazoglu guzel marka ama malzemeden caldiklarida dogru birsey.1472637996496.jpg

imalatcı firmalar çoğaldıkca rekabet edemez duruma geliyor. üreticilerde mecburen malzemeden çalıyorlar romorklara bakınca kalın malzeme ama et kalınlıkları ince bizlerde araştırma yaparken daha dikkatli olmamız gerekiyor. şimdi bazı üreticeler kapak saclarını 1.5mm kalınlığında yapılan var. ucuz ve kaliteli bulmak cok zor. ama sen bu konunun üzerine düş sosyal medyada paylaş illaki sana ulaşır firma yetkilileri. tekrar gecmiş olsun