Buğdayı ne yapacağız

Esekten düşenin halini yine esekten düşen anlarmış, şubat gibiydi gecen yildan kalan 4 ton kadar bugdayimi fabrika almamis,tuccara 5.5 tl ye vermistim.O zaman o fiyat bir önceki kışın fiyatıydı. Çok zoruma gitmişti, üstüne bir önceki yil 1400 tl olan ayçiçeği tohumuna 3500 verip almıştım...
Bu rüzgar çok can yakar da inşallah uzun sürmez.Bugday bu şekil oldu,bakalim ayciceklerine ne diyecekler.Onda da farklı bir durum olmayabilir, nasılsa koridor dan ayçiçeği de gelir...
4 aylık ürün varmış depolarda senin aycicegini benim bugdayimi napsinlar

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Ben hayvancıyım kardeşim, kendim üretir her türlü diğer çiftçilerden almaktansa kar yaparım bir şekilde Arpa Buğdayla. Gidip de Mayıs'ta akıllanmayanlar düşünsün bu fiyatları. En çok da Ülkemizin Bilinçli çiftçisine üzülüyorum. Atı alan üsküdarı geçmişti şimdi orta asyaya vardı. Bu iş böyle gitmez. Mazota yine 1 liradan fazla zam geliyor ben artık inanamıyorum bu ülkenin en büyük düşmanı Baştaki şahıstır.

• Beğen
Tepkiler: rcp_k ve filizma
Borsada buğday fiyatları tırmanıyor.
Özellikle değerleri yüksek olan buğday 8liraları rahatlıkla buluyor.
Daha harman bitmemişken buralara gelen fiyatlar 30 güne daha da yukarılara tırmanır.
Ofis parayı 30 günde vereceğim diyor ama onu 40-45 güne sarkıtmadan rahat edemez, 30 günlük haraçla doymazlar bu haramzade sürüleri, doyamadık bi 10 gün daha yiyelim derler kesin.
Ofise buğday verecek olan hesabını iyi yapsın.
Malın tamamını depoya stokladım, en az yarısını ofise verecektim, randevularımı falan hazırlamıştım ama %20 ofis, %80 depomda stok yapacağım.