Buğdayda gelişme geriliği ve mızrak gibi şekil

Bir koyun genelinde aynı cins buğdayda resimleri çektim uzaktan öbek öbek kahverengiye çalan görüntü mevcut fikirlerinizi alabilirmiyim.
ilaç fitotoksitesi mi soz konusu
topraktaki bitki besin elementi noksanlığı mı
tuzluluk mu bilemedim.
şimdiden teşekkürler IMG-20180427-WA0011.jpegIMG-20180427-WA0007.jpeg

Sizin buğdayinizin üst yapraklarinda septorya belirtisi var
Bizimkiler Kurakliktan kaynakli buna benziyordu biz şu an 2. Suyu verdik buğdaya daha 2 su verilir böyle giderse Heryerde durum sıkıntılı galiba
Şuan toprak sıcakliği mevsim normallerine göre 5 derece fazla buğdaylar bu yüzden sapa erken kalkti yil erken sonumuz hayrolsun.

• Beğen
Tepkiler: ysntnc
KOYUN HER YERİNDE ÖZELLİKLE BELLİ BİTKİ KORUMA VE BİTKİ BESLEME ÜRÜNLERİ UÇ BEŞ KİŞİ KULLANMIŞ VE ADAGİO CEŞİTİ BUĞDAYIN TAMAMINA YAKININDA VAR BAŞKA BUĞDAYLARDA BU SIKINTI YOK. BÖYLE GİDERSE BU SENE İTHAL SAMAN GETİRİRİZ.

KOYUN HER YERİNDE ÖZELLİKLE BELLİ BİTKİ KORUMA VE BİTKİ BESLEME ÜRÜNLERİ UÇ BEŞ KİŞİ KULLANMIŞ VE ADAGİO CEŞİTİ BUĞDAYIN TAMAMINA YAKININDA VAR BAŞKA BUĞDAYLARDA BU SIKINTI YOK. BÖYLE GİDERSE BU SENE İTHAL SAMAN GETİRİRİZ.
Bu durum bitki besleme kullananlar ve adagio buğday çeşitinde varsa belkide kullanılan ürün ve buğday çeşitinde bi sorun vardır.
Diğer buğday çeşitlerinde durum nsl.

• Beğen
Tepkiler: ysntnc
bence hem kuraklık var hem toprakta bir seneki önceki mahsülün yabancı ot ilacı kalıntısı ve ve enson gözlemlediğim fazla azot uygulanmış ama yağışlar az olunca azot yarar yerine zarar etmiş ve toprak yapısından ve tarladaki toprak farklılıklarından toprağı iyi ver az toprağı kumsal veya sıkı yerler daha fazla etkilenmiş
özetle ana neden yağiş azlığı ayrıca etkilenmediğnini veya az oldunu yazdığınız buğdaylar var bunlar ya geççi cesit yada ekim tarihi diğer buğdaylardan sonra onlar henüz genç oyüzden az etkilenmiş...
benim fikrim bunlar......

bence hem kuraklık var hem toprakta bir seneki önceki mahsülün yabancı ot ilacı kalıntısı ve ve enson gözlemlediğim fazla azot uygulanmış ama yağışlar az olunca azot yarar yerine zarar etmiş ve toprak yapısından ve tarladaki toprak farklılıklarından toprağı iyi ver az toprağı kumsal veya sıkı yerler daha fazla etkilenmiş
özetle ana neden yağiş azlığı ayrıca etkilenmediğnini veya az oldunu yazdığınız buğdaylar var bunlar ya geççi cesit yada ekim tarihi diğer buğdaylardan sonra onlar henüz genç oyüzden az etkilenmiş...
benim fikrim bunlar......

Güzel yorum.