Bu video hakkındaki yorumlarınız nedir?

Ynt: Bu video hakkındaki yorumlarınız nedir?

doganbey1 link=topic=47622.msg458969#msg458969 date=1319227345' Alıntı:
Evet sadece üst kademe değişti diye bunun hepsi gitti manasına gelmemeli bu. Orduda emir komuta zinciri vardır. Bu zincirin en üst halkaları değiştirildi belki ama alttaki zayıf halkalara ne demeli. Asker mevzideyken askerini bırakıp kaçan komutana ne demeli. Bunu üst kademede bilmez başkası da bilmez. Bu komutanla askeri arasındadır. Herşeyi hükümete yıkmayı bırakın artık. Bu ülke ne zaman atağa kalksa yükselişe geçse hep bir şehit haberi alıyoruz. Hep bir engel çıkarmaya çalışıyorlar. Zamanında yapılan bir baskında pkk itlerinin telsiz konuşmalarını duyacak kadar yakında olan askerlere komutanı sayıca üstün olmalarına rağmen ateş etmeyin emrini veriyor. Buna ne demeli. Bu düşünceden vazgeçelim.

TT 55 link=topic=47622.msg458972#msg458972 date=1319227488' Alıntı:
Heron çift taraflı yayın yapıyor olabilir.belkide yabancı devlet destekli harekat merkezi var.teröristlere telsiz kulakla adım adım operasyon yönetilmiş olabilir.düşman çok sıkı.Bununda üstesinden gelecez.

İşte yeni gözcülerimiz. Birilerine inat yerli malı olarak.

http://www.beyazgazete.com/video/2010/05/03/yerli-heron-goreve-hazir-atv.html

demirciler_14 link=topic=47622.msg458981#msg458981 date=1319228318' Alıntı:
Senin elinde sihirli değnek varsa buyur sen yap muhtar. Bunlar ha deyince olacak şeyler değil.

Ha deyince olacak şey değilmi terör belası kaç seneden beri var kardeşim sorarım sana ayrıca basın yayın organlarına çıkıp zırlı zpt yaptık demesini biliyorlarya hani ha deyince olacak şeyler değildi bunlar

senın şavaştıgın sonuçta insan beynı var 10 yıldır o dagda termal yagmurda sıste bır metre ötesını goremez heron harekat algılar hareketsız oldunmu algılamaz adamlar devamlı gece hareket ettıgınden kulakları bılmem nerdekı şeyı duyuyor gözzlerı gece bıle goruyor yerleşik tum yerler dagıtılacak gezılecek devamlı av konumundayız buda bızı yoruyor gezılecek avcı konumuna gecılecek pisikolojık olarak rahatsız edılecek onların en korktugu kafa kafaya denkgelmektır zaten herkes bırbırını dınlıyo bızım belırsız gezmemız onları korkutacak ...düşünülmeyenı düşüncen görulmeyenı görcen duyulmayanı duycan hıssedılmeyenı hıssetcen yoksa ÖLURSUN

istihbaratımız öyle bir hale getirilmişki bu çağdaşlık aşıkları tarafından hangi subay namaz kılıyor hangi subayın hanımının başı kapalı hangisinin evinde seccade var istihbarat bunların istihbaratlığını yapıyordu sonra ihraç içlerinde imanlı bir personel koymadılarki ben 1993 de bolu komando tugayında güneydoğuda her büyük oparasyonlarda yüzlerce çatışmalara katıldım allah inancı kalmamış ne bir cuma namazı ne bir bayram namazı ne bir oruç +gizli yapanada ceza var böyle bir ordu .vatan güvenliğini bırakıp cep doldurma kaygısı maaş +OHAL parası +neler neler pezevenk paşaların işlerine geliyor bu durumlar yatlar katlar bir millet vekili kadat para alıyorlar işlerine gelmiyor temiz bir türkiye oadaki vatandaşlara zulüm yapmak devletten halkı soğutmak neler neler ............aklınız sarmaz bu işler böyle gider türkiye ilerledikçe geliştikçe önlerine hadise koymayıp çıkartıyorlar bu rahmetli özalın zamanındada böyle idi sitedeki bağzı arkadaşlarda bunları görmezlikten gelip halen onların ekmeğine yağ sürüyorlar

Ağır Abi link=topic=47622.msg458984#msg458984 date=1319228691' Alıntı:
Ha deyince olacak şey değilmi terör belası kaç seneden beri var kardeşim sorarım sana ayrıca basın yayın organlarına çıkıp zırlı zpt yaptık demesini biliyorlarya hani ha deyince olacak şeyler değildi bunlar
Doğru söylüyorsun abi uzun zamandır var. Herkesin isteyeni kadar istemeyeni de var ama.

Boğazım düğümlendi izlerken, kendimi o askerlerin yerine koydum. Can havli ile yapılan son hamlelere baktım. Bir canavar üzerinize geliyor, canınızı alacak ve siz hiç bir şey yapamıyorsunuz. Siz size bile sorulmadan gönderildiğiniz o karakolda, çok güvendiğiniz devletiniz tarafından yapayalnız ölüme terk ediliyorsunuz.
Gerçekten yazık o yitip giden canlara, gencecik insanlara.
İşin daha acı olan bir başka yanı ise; hala değişen hiç bir şeyin olmaması. İki gün önce yine gördük bunu.

Holland link=topic=47622.msg458994#msg458994 date=1319229389' Alıntı:
Boğazım düğümlendi izlerken, kendimi o askerlerin yerine koydum. Can havli ile yapılan son hamlelere baktım. Bir canavar üzerinize geliyor, canınızı alacak ve siz hiç bir şey yapamıyorsunuz. Siz size bile sorulmadan gönderildiğiniz o karakolda, çok güvendiğiniz devletiniz tarafından yapayalnız ölüme terk ediliyorsunuz.
Gerçekten yazık o yitip giden canlara, gencecik insanlara.
İşin daha acı olan bir başka yanı ise; hala değişen hiç bir şeyin olmaması. İki gün önce yine gördük bunu.
seyrederken bende kendimi kötü hissettim.ilk mermi sesi duyulduğunda kaçabilirlerdi ama kaçmadılar.çatıştılar.taki siperlerine el bombası düşünceye kadar.mekanları cennet olsun bütün şehitlerimizin.

2 gün önce gördük bunları ve görmeye dewam edicez doğanbey kardeşim öyle diyosun ama biliyosun yöneticiler kendilerini belli etmesede her zaman en üsttekilerdir askeriyenin ve polisin elinde yetkimi kaldı ki kafasına göre iş yapacak ben eski foça komando okulunda askerlik yaptım ve kaç rütbelidende duydum elimizde yetki kalmadı kelimesini ben bi olaya şahit oldum 10 yaşımdayken bizim bi tarlamızdan odun çalarken 3-4 kişiyi yakalmışlar köylüler jandarma geldi adamları bi dövdü olay yerinde kılını kıprdatamadı adamlar hadi şimdi bi rütbeli birine vursun bakalım. 15 gün öncede bi olay daha yaşandı köyden bi kadın geliniyle tarlada yanlız domates topluyo 4 adam gidiyo yanına biz domates alcaz burdan malınızın zekatı olsun diyolar onlarda tabi korkmuş bişey diyememiş almışlar sonrada alt taraftaki amca oğullarının tarlasından bi bagaj karpuz toplamışlar biz sahibine söyledik deyipte ve toplarken karpuzları kırıp göbeklerini yiyip kalan kısmını kadınların üstüne atıyolarmış araba yola çıkınca kadın koşarak düşmüş peşine bizim tarlanın önünde durdurduk arabayı yakın tarlalardan bizde olduk 5-6kişi iyice dövdük bunları sonra jandarma geldi karpuzların sahibinide çağırdık jandarmaya ben toplayın demedim dedi ortada hem hırsızlık kadınlara yapılan terbiyesizce hareketler var ama bşey yapamadı jandarma oda haklı ben götürcem burdan bir sürü mahkeme olucak gidip gelicez bişeyde çıkmıck bide sizle dalga geçip ellerini kollarını sallaya sallaya yine dewm edecekler....

nailyetek link=topic=47622.msg459027#msg459027 date=1319233350' Alıntı:
Kelimeler kifayetsiz kaldı, kin öfke hat safhada, mevlana felsefeside bir anda yok oldu içimde.

Mevlana felsefesi de bir yere kadar abi. Yani bilmiyorum ordaki çocukların, o telaşı ve çaresizliği hiç bir şeyle tarif edilemez. Üstelik şerefsizler tepelerinde duruyor ve resmen oynuyor askerlerle ama bunu gören kimse yok. Bu nasıl bir istihbarattır, nasıl bir dikkatsizliktir nasıl görmezler, farketmezler anlamıyorum ki. Bu kadar da ateşe atılmaz ki asker.

Kimse kızmasın ama bunlar orospu evladı şerefsiz insan değil bunlar Allah belalarını versin. Adamlar iyi kamufle oluyorlar. Ve kedinin fare ile oynadığı gibi oynuyorlar. Pusu atıyorlar Allahım sizi lanetlesin

insan dayanamıyor olmaz olamaz böle birşey
istikbarat olsa kuş uçurmazlar burda
sınır bölgesinde askerlik yaptım istikbaratla birebir görüştüm
sınır termalcisiydim şayet istenilse bu olaylar kesinlikle olmaz
şehit olmaz en az bir hafta önce bilinir
yazık üçbeş çakalın elinde gülgibi yiğitler helak oluyor
ana yürekleri nasıl dayansın
iki gündür kafayı yiyecem valla ...

Askerin bir an önce hava yolu ile hakim tepelere indirilip, yukarıdan aşağıya doğru tarama yapılması lazım aksi halde çok can kaybı oluyor. Şerefsiz evlatları mayına denk geldi mi affetmiyor.

Bu videoyu facede izledim.. Sonra kendi profilimde paylaştım sadece arkadaş çevrem izlesin diye..Bi daha seyrettim ve kaldırdım profilden..:(:( Ne söylenecek söz, ne yazılacak 2 satır olabilir. Hatta ilk başlarda bunun afganistanda falan çekilmiş olabileceği aklıma geldi, taaki BTR 80 ve ambulansları görene kadar.. Su deposuna mevzilenmeye çalışan askerlerimiz durumu daha da üzücüydü, ateşin geldiği yöne değil karşı tarafa mevzileniyorlar, helikopter ise insan ısısına falan duyarlıymış, hikaye bunlar .. o.çocuklarının burnunun dibinden geçti çekimi bile bozmadılar. İlerdeki görünen ev de muhtemelen piçlerin evidir..