1 ton verim Aldığımız buğday hasadı videosu

Güzel buğdayın videosunda güzel oluyor
Benim buradan gördüğüm verimi etkileyen
Tavuk gübresi
Karpuz yeri
Uygun yüksek verimli çeşit
Tesekkür ederim
Evet abi hem tavuk gubresi var hemde karpuz yeriydi
Bereketli olsun Maşallah çok güzel gözüküyor abi bildiğim kadarıyla bileciklisin acaba Sakarya için uygunmudur bu tohum ekecegim tarlada tavuk gübresi var vede Marul yeri yatmaya dayanıklılığı nasıl
Tesekkür ederim bence uygundur zaten bizim arazilerin bi cogu sakarya geyve ye bağlı daban yerde mükemmel verim yapıyor sizdede olur diye yahmin ediyorum hatta daha yüksek verim olabilir bize gore daha nemli ve yağışli bolgedesiniz

Cemal abi ben de Bilecikliyim.Oncelikle bereketli olsun.Kuru tarimda bu kadar verim alamasakta diger cesitlere gore verimi yuksek. Ama sap konusu zayif. Senin bugdayda fark olmayabilir ama etrafinda diger cesitlere gore sap verimi nasil ?
Tesekkür ederim kardeşim diger cesitlere bakarak kıracta 8 dabanda 15 balya fark attı

Geçen sene 700 kg altı verim biçmedik fakat bu sene sıkıntılı 500 biçersek şapkayı havaya atacagız gibi duruyor :D
Bu Sene çok yağış oldu baharda buğdaylar pas hastalığına yakalandı eğer pas olmasaydı kıraç ta ilk defa 450 - 500 kg alabilirdik. Pas ilacı uyguladık ama bazı yerlerde yağmurdan giremedik bayrak yaprağa bulaştı yine de yaptık ilaç bakalım sonuç nasıl olacak. Rabbim afetlerden korusun neredeyse hergün kuvvetli yağış var.(yıllardır ortalama 300 kg alıyoruz)