Bu Çocuk Adam Olur

06.12.2012
4,450
2,132
ISPARTA

Resimler ve ekler

• 833499.jpg
    833499.jpg
    66.6 KB · Görüntüleme: 112
Bence de.

Bir keçisi bile yoktu şimdi "bu" 40 koyun onların oldu diye haber yapmışlar.

Hayvancılıktan anlamam mesela bi koyun kaç kilo gelir doğru tahmin edemem bu işi yapan bilir.

Bu işi yapan kişiler bir sürüye bakınca yaklaşık hayvan sayısını bile bilir. Ben onuda bilmem. Ama sayabilirim, evet saydım ;).

Arada videoyu durdurup saydım hep 55-60 üzeri çıktı.

Koyun bereketli hayvan diyorlar. 2 haftada %50 artış nasıl iyi mi?

Yılda 52 hafta var hesabı siz yapın.

Çocuk inşallah ev alırız demiş. (Hiç gözüm yok ama )bu kışa tripleks villada girer bence.

Duygusal millet olunca oradan yürüyüp giden çok oluyor. Eskiden A.A. ibaresi görünce şüphemiz olmazdı. Koca ajansın bile cılkı çıktı.

"Haya sıyrılmış inmiş, öyle yüzsüzlük ki heryerde
Ne çirkin yüzleri örtermiş, meğer o incecik perde
Vefa yok, ahde hürmet hiç, lafe-i bi medlul
Yalan raiç, hiyanet mültezem, heryerde hak meçhul
Ne tüyler ürperir ya rab, ne korkunç inkılab olmuş
Ne din kalmış ne iman, din harab, iman türab olmuş "

Akif bugünleri görse kahrından ölürdü.

• Beğen
Tepkiler: Bave
Şu an için 20.000 civarında bu durumda bulunan insan hibe yardımı bekliyor. Sırası gelene yardım yapılıyor.

O çocuğun düşünceleri ve konuşmasından o çocuğun başarılı olması için dua ettim. Allah o durumda olan insanlara yardım etsin. İnşallah başlarını sokacak bir evleri de olur.

Onlar çadırda yaşıyorlar, annesi felç babası ise görme özürlü...

Şu an için 20.000 civarında bu durumda bulunan insan hibe yardımı bekliyor. Sırası gelene yardım yapılıyor.

O çocuğun düşünceleri ve konuşmasından o çocuğun başarılı olması için dua ettim. Allah o durumda olan insanlara yardım etsin. İnşallah başlarını sokacak bir evleri de olur.

Onlar çadırda yaşıyorlar, annesi felç babası ise görme özürlü...

İyi dileklerinize elbette katılıyorum. Allah kimseye el açtırmasın. Bu ve daha kötü durumda olan insan daha çoktur eminim. Bu kişiler için iyi bir destek olmuş. İnşallah kışı geçirecek yemide temin edebilirler. Bunu da düşünmek kaynakların etkin kullanılması için önemli.

Asıl takıldığım konu önceden hiç hayvanı olmayan birine 40 tane verince nasıl oluyor da 60 civarı koyunu oluveriyor? Biliyorsunuz artık başarıya giden her yol mübah anlayışı türedi. Haberdeki soru işaretlerinw dikkat çekmek istedim.

Bundan daha kötüsü ( en azından benim için ) medya ve bazı kesimlerin yalancı çobana evrilmiş olması. Para, mal, destek kaybedebilirsiniz, bunlar geri gelir yada gelmez ama itbar ve güven kaybettiğinizde bunları geri kazanmak imkansıza yakın zordur.

Her doğruyu söylemek yerine göre gereksiz ama her söylediğimiz doğru olmalı.

İyi dileklerinize elbette katılıyorum. Allah kimseye el açtırmasın. Bu ve daha kötü durumda olan insan daha çoktur eminim. Bu kişiler için iyi bir destek olmuş. İnşallah kışı geçirecek yemide temin edebilirler. Bunu da düşünmek kaynakların etkin kullanılması için önemli.

Asıl takıldığım konu önceden hiç hayvanı olmayan birine 40 tane verince nasıl oluyor da 60 civarı koyunu oluveriyor? Biliyorsunuz artık başarıya giden her yol mübah anlayışı türedi. Haberdeki soru işaretlerinw dikkat çekmek istedim.

Bundan daha kötüsü ( en azından benim için ) medya ve bazı kesimlerin yalancı çobana evrilmiş olması. Para, mal, destek kaybedebilirsiniz, bunlar geri gelir yada gelmez ama itbar ve güven kaybettiğinizde bunları geri kazanmak imkansıza yakın zordur.

Her doğruyu söylemek yerine göre gereksiz ama her söylediğimiz doğru olmalı.

İyi düşüncelerinden dolayı teşekkür ederim. Şüpheye düşmekte haklısın. Her müslüman tedbirli olmak zorunda.

Bu, bütün haber kaynakları için geçerli. Çünkü HABER DEMEK; "Doğru veya yanlış olma ihtimali olan DUYUMLARA denir."

Çocuğun içinde bulunduğu bütün olumsuzluklara rağmen Allah'a şükretmesi, koyunlarını ve köpeklerini sevmesi, okulunu sevmesi çok güzel.

En zor şartlarda bile hayata ümitle tutunması örnek bir davranış.

Hayırlı bayramlar dilerim, selamlar..:)

Yokluk, yoksulluk çok kötü bir durum. Hele bir de özrün engelin olunca katmerli olarak sırtındaki yük artıyor. Allah devletimize zeval vermesin. Bu tür yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması onları ele muhtaç olmaktan kurtaracaktır. Allah hayvanlarına bereket versin, dileklerine kavuştursun.

• Beğen
Tepkiler: ENES4422