Bir yıllık Tümosan traktörünü satıp New Holland alan çiftçi anlatıyor - Tümosan mı Ne

Cevap: Bir yıllık Tümosan traktörünü satıp New Holland alan çiftçi anlatıyor - Tümosa

Yerli markalara 120 130 gibi rakamlar verenler mevcut. İsteyen istediğini alabilir ama bu biraz ahmaklığa geçiyor. Demeden geçemeyeceğim bir New Hollandcı tanıyorum. Claasa avrupanın Tümosanı demişti. Hala gülerim.

Cevap: Bir yıllık Tümosan traktörünü satıp New Holland alan çiftçi anlatıyor - Tümosa

Baskı debriyaj nasıl garantiye girmez ki.tumosanın birinci dertlerinden bu sorun birde şanzuman olayı.klima yağ kaçaklarını saymıyorum bile.birde çok fazla geri gitmişsin demek nedemektir adamla dalgamı geçiyorlar.adam da diyor düz gideceğimiz yerde geri mi gidiyoruz diye.oda haklı.sonra yerli urun teşvik edilmiyor nasıl edilicek.Turk traktor bu konuda daha duyarlı,jx lerin ikisinde de vaktiyle ıvır zıvır problem oluştu adamlar ne gerekiyorsa yaptı.tumosan bu gidişle çiftçiden tamamen resti gorucek

Kim ne derse desin yerlide en iyisini erkunt yapiyor o da malumunuz sifir alacagim diye bu paralar verilecegine piyasada bircok ithal markanin 2. Elleri var uygun fiyata ve temiz onlari almaliyiz bu sayede de yerli firmalar kendine ceki düzen verir

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim anlatamadığım bi konu var çevremdekilere bu konuyla ilgili. Tümosan başta olmak üzere yerli traktör alan herkes ustası var parçası ucuz parçası var gibi bi düşünceyle yerli traktör alıyor. Bende diyorum ki neden parçası ucuz var diye traktör alıyorsunuz parçası var ucuz ama sağlam değil arıza yapıyor bunun yerine daha sağlam daha az arıza verecek makinelere bakın sağlam makinelere bakın. Tamam eyvallah hepsi kul yapımı ama kalite denen bişe var biraz daha farklı düşünün diyorum. Fatih abi başka bi konuda keşke yerli alacağıma başta jd alsaydım 50 60 bin karda olurdum demişti buna aynen katılıyorum. Ha birde şöyle bişe var herkesin maddi gücü yetmeyebilir ithal makine almaya ama varsın iki yıl sonra olsun. Çiftçilikte para kolay kazanılmıyor kıymetini bilmek gerek. Geri geri çok gitmişsiniz diyen adamlara paramızı peşkeş çektirmememiz Lazım diye düşünüyorum. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ali öz

türkiye şimdi 20-30 çeşit traktör var tümosan alana kadar bir sürü alternatif var.Şimdi bana bütçe uymuyo diyenler olacak ama sıfır alacağına kadar iinci el bir avrupa motor alınabilir.Birde gerek forumdan gerek faceden takip ettiğim kadarıyla en çok şikayet tümosanda var.

türkiye şimdi 20-30 çeşit traktör var tümosan alana kadar bir sürü alternatif var.Şimdi bana bütçe uymuyo diyenler olacak ama sıfır alacağına kadar iinci el bir avrupa motor alınabilir.Birde gerek forumdan gerek faceden takip ettiğim kadarıyla en çok şikayet tümosanda var.

Türkiye de üretilen yeterli traktörler var,yerli malının anlamı çok kapsamlıdır.

New Hollandda Tümosanda kapıya konulacak bir traktör değil, yerli modeller için konuşuyorum. Bizim buralar çiftçiliğin vızır vızır yaşandığı belki yozgatın en değerli arazilerin olduğu çoğu arazinin sulandığı yerdeyim. Pancar vb ağır işlerle uğraşıyoruz.Pancarda ekiminden sökümüne yüklemesine her türlü işlerde yüksek dayanıklılık gerektiren traktörler gerekiyor. Kuru tarımda sorun olmaya bilir ama ben çok traktör gördüm pancar söküm makinesini çekerken şanzuman kitleyen, pancar yerine patlatma çekerken kovan patlatan, kamyon çekerken arka cer dişlisini kıran. Yani yerli modellerde bariz şekilde basiretsizlik mevcut. İthallerde arıza mevcut değilmi mutlaka var. Ama insanları bazen anlamak zor, jd claas vb avrupa traktörler 5 yılda bir arıza açar bizim cahil Türk çiftçisi parçası yok der. Ki ben böyle bişey olduğuna inanmıyorum. Sormak istiyorum burdaki herkese senede 2 3 defa arıza açan bir traktörmü istersiniz yoksa daha nadir hatta iyi düzenli kullanımda minimum arıza açan traktörmü istersiniz?

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

New Hollandda Tümosanda kapıya konulacak bir traktör değil, yerli modeller için konuşuyorum. Bizim buralar çiftçiliğin vızır vızır yaşandığı belki yozgatın en değerli arazilerin olduğu çoğu arazinin sulandığı yerdeyim. Pancar vb ağır işlerle uğraşıyoruz.Pancarda ekiminden sökümüne yüklemesine her türlü işlerde yüksek dayanıklılık gerektiren traktörler gerekiyor. Kuru tarımda sorun olmaya bilir ama ben çok traktör gördüm pancar söküm makinesini çekerken şanzuman kitleyen, pancar yerine patlatma çekerken kovan patlatan, kamyon çekerken arka cer dişlisini kıran. Yani yerli modellerde bariz şekilde basiretsizlik mevcut. İthallerde arıza mevcut değilmi mutlaka var. Ama insanları bazen anlamak zor, jd claas vb avrupa traktörler 5 yılda bir arıza açar bizim cahil Türk çiftçisi parçası yok der. Ki ben böyle bişey olduğuna inanmıyorum. Sormak istiyorum burdaki herkese senede 2 3 defa arıza açan bir traktörmü istersiniz yoksa daha nadir hatta iyi düzenli kullanımda minimum arıza açan traktörmü istersiniz?

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Ne kadar abartili bi konusma sanki ALLAH yaratti bu ithalleri usta bile yok bu memlekette iyidir ama bu ne abarti ben yerli kullaniyom nh kullaniyom memnunum teknolojinin adi kalite oldu o ozEllik bu ozEllik

Victor cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10

Ne kadar abartili bi konusma sanki ALLAH yaratti bu ithalleri usta bile yok bu memlekette iyidir ama bu ne abarti ben yerli kullaniyom nh kullaniyom memnunum teknolojinin adi kalite oldu o ozEllik bu ozEllik

Victor cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ne alakası var abi. Ben sana birsürü model sayarım gayet sade ve güzel. Esas abartı olan malını satana kadar kovalayan markaların modellerine çuvalla para vermeniz.